Hlavní navigace

Poptávka zboží a služeb na internetu je stále oblíbenější

30. 9. 2009

[Tisková zpráva] Za poslední rok vzrostl počet zadaných poptávek prostřednictvím systému ePoptávka.cz o 11,7 %. Společnost, která provozuje největší internetový B2B portál určený pro on-line výběr nejvhodnějšího dodavatele po celé ČR, má půlroční obrat v zadaných poptávkách cca 6 mld. Kč. Internetový systém www.ePoptavka.cz provozuje společností B2M.CZ, jednička na českém trhu ve své oblasti. Nabízí on-line službu, která se maximálně orientuje na potřeby firem a podniku a on-line nakupování zjednodušuje ještě více, než tomu bylo doposud.

V číslech
Do systému www.ePoptavka.cz zadají jeho uživatelé měsíčně v průměru 7 000 poptávek, jejich hodnota převyšuje 1 mld. Kč. Reálně je přitom vyřízeno 65 – 70 % požadavků. Systém zpracovává poptávky z různých oblastí. V Čechách se na předních 10 místech během prvního půlroku 2009 objevují následující oblasti:

Graf

Jestliže porovnáme procentuální růst poptávek v jednotlivých oblastech za první půlrok roku 2008 a 2009, nejvýraznější nárůst byl zaznamenán u odvětví dřeva (34,3 %), služeb (32,6 %), nábytku (54,5 %), ale i stavebního materiálu (23,5 %) a odvětví auto-moto (19,3 %).

Během prvního půlroku 2008 prošlo systémem ePoptavka.cz téměř 35 000 poptávek a ve stejném období roku 2009 to bylo už téměř 39 000 poptávek. V nárůstu počtu poptávek se také dají pozorovat sezónní trendy. Porovnáme-li počet poptávek v měsíci únoru a červenci za poslední tři roky v oblasti Strojů, zaznamenáme průměrně o 22 % vyšší počet zadaných poptávek ve prospěch února.

Využívání služby
Systém je velmi uživatelsky přívětivý a jeho obsluhu zvládne bez problémů každý. Do systému jednoduše zadáte konkrétní poptávku i se svými osobními údaji a operátoři ji následně rozešlou vhodným dodavatelům z dané oblasti. Od této chvíle vám již na vaši osobní e-mailovou adresu začnou přicházet konkrétní nabídky, ze kterých si nezávisle vyberete tu nejvhodnější.

To, že je služba ePoptávka.cz efektivní a stále oblíbenější, svědčí i konkrétní počty poptávajících.

Od doby, kdy společnost v roce 2004 vstoupila na český trh, počet poptávajících každoročně narůstá o desítky procent. Službu využívají především malé a střední firmy, státní instituce i živnostníci. Poptávající oceňují zejména rychlost, jednoduchost a výhodnost systému výběrového řízení, které portál svojí podstatou nabízí. Používání systému je bezplatné a zákazník přitom ještě může při samotném nákupu ušetřit až 30 % průměrné ceny.

Jak na to?
Systém funguje jak ve prospěch poptávajících, tak ve prospěch nabízejících. Zadání poptávky na www.ePoptavka.cz je zcela zdarma. Soukromá osoba nebo firma zadá do systému poptávku, kterou operátor zkontroluje a rozešle relevantním dodavatelům, z jejichž nabídky si následně poptávající dle svého uvážení vybírá. Poptávku je taktéž možné zadat prostřednictvím bezplatného telefonního čísla 800 111 456.

Pro dodavatele je část služby, která zahrnuje zasílání poptávek a kontaktních údajů na poptávající, zpoplatněná na základě tarifu. Vybrat si mohou tarif na dobu 3, 6, 12 měsíců či 1 rok spolu se službou zasílání zakázek veřejných subjektů.

O společnosti
Společnost B2M.CZ, která je vlastníkem systému ePoptávka.cz, je specialistou na B2B on-line poptávkové výběrové řízení. Kromě České republiky působí i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Na všech trzích dosahuje postavení lídra ve své oblasti. Cílem společnosti B2M.CZ je poskytovat vysoce kvalitní a cenově nenáročné služby s maximální orientací na potřeby firem a podnikatelů. Více informací naleznete na www.b2m.cz a také na www.ePoptavka.cz.

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu