Hlavní navigace

Portál Centrum.cz přešel k Aliatelu

20. 11. 2002

[Tisková zpráva]

Portál Centrum.cz přešel k Aliatelu

Praha, 19. 11. 2002 Portál Centrum.cz v neděli 17.11. změnil poskytovatele internetového připojení – přešel ke společnosti Aliatel. Vybavení portálu je umístěno v moderním telehousu Aliatelu – Nagano v Praze na Žižkově.

Portál Centrum.cz v neděli 17.11. přesunul své serverové vybavení do nového moderního telehousu společnosti Aliatel -Nagano a připojil se k jeho páteřní síti. Tímto pokračuje ve své strategii neustálého zlepšování služeb pro své uživatele. Uživatelé by měli poznat rozdíl při rychlosti načítání stránek a to jak v ČR, tak v zahraničí. Portál je nyní i daleko lépe zabezpečen proti možným výpadkům připojení.

Stěhování portálu předcházela fáze důkladného plánování, která začala v polovině září. Samotné stěhování 34 počítačů, tj. více než 50 serverů odstartovalo v neděli v 05:40 a portál Centrum.cz byl znovu plně funkční ve 13:00, tj vše trvalo 7 hodin a 20 minut. Na celé akci se podílel tým dvanácti lidí z Centrum.cz.

Nové moderní hostingové centrum Aliatelu Nagano poskytuje portálu Centrum.cz kvalitní bezpečnostní systém s elektronickou zónovou ochranou objektu a technologických prostor (magnetické karty, hierarchické klíče), fyzickou ostrahu, kamerový systém se záznamem obrazu a nonstop dohled. Dále poskytuje spolehlivou a vysoce účinnou klimatizaci včetně filtrace prachu, dva záložní agregáty 800 kW s náběhem do 15 sekund, dobou provozu 32 hodin při plném výkonu a nonstop dálkové monitorování hladiny paliva. Aliatel poskytuje Centru připojení do NIXu s kapacitou 2×100 Mbits, do zahraničí 18 Mbits + 12 Mbits (dva nezávislí poskytovatelé zahraniční konektivity). Na NIX a zahraničí, stejně jako na další páteřní linky se vztahují garance propustnosti (ve výši 67%, tzn. pokud je linka vytížena z 67% dochází k navýšení kapacity linky).

„Přechod na nového poskytovatele připojení není pro portál velikosti Centrum.cz úplně jednoduché. Jsem rád, že jsme ho zvládli jak po technické, tak i po komunikační stránce směrem k našim uživatelům. Navíc jsme si tím otestovali naše havarijní plány, které se jinak zkoušet vůbec nedají. Parametry telehousu Nagano i sítě Aliatel jsou pro naše uživatele zárukou rychlosti a kvality,“ komentuje ředitel Centrum.cz Oldřich Bajer.

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií. V současné době je druhým nejnavštěvovanějším serverem v České republice. Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, chat atd. Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk.

Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communication­s Equity

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Přírodní pomoc při angíně

Přírodní pomoc při angíně

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně