Hlavní navigace

Rozšířené portfolio produktů HP posílí výkon a flexibilitu datových center

9. 2. 2010

[Tisková zpráva] Nové servery, úložná zařízení, software a síťové produkty HP přinášejí další zvýšení úrovně výkonnosti a efektivity infrastruktury

Praha, 9. února 2010 – Společnost HP uvedla na trh nové servery, úložná řešení, software a síťové produkty, které přinášejí novou úroveň výkonnosti a efektivity infrastruktury. Umožní zákazníkům také rychleji inovovat technologická prostředí.

Mezi nové produkty patří blade server HP ProLiant G6 spolu s „holou“ serverovou technologií, datovým úložištěm, softwarem a síťovými zařízeními optimalizovanými pro web 2.0, cloud a vysoce výkonné výpočetní aplikace (HPC). Novinky rozšiřují portfolio HP Extreme Scale-Out (ExSO), jehož cílem je snížit celkové náklady zákazníků na vlastnictví a zvýšit kapacitu datových center.

„Portfolio ExSO jsme vytvořili, abychom maximálně vyhověli vysokým nárokům horizontálně škálovaných a vysoce výkonných výpočetních prostředí,“ řekl Steve Cumings, ředitel marketingu divize HP Scalable Computing and Infrastructure. „Toto portfolio budeme nadále rozšiřovat o další inovativní řešení, abychom pomáhali zákazníkům trvale získávat vyšší hodnotu z jejich IT infrastruktur.“

S produkty HP vstříc vyššímu výkonu
Zatímco se provozovatelé škálovatelných datových center potýkají s omezeními místa, energie a nákladů, HP přichází s nabídkou škálovatelné technologie, jež řeší tyto faktory bez výkonnostních kompromisů díky následujícím produktům:

  • HP ProLiant BL2×220c G6 nabízí výrazné zvýšení hustoty serverů a maximální využití fyzického místa v datovém centru. Tento člen řady HP ProLiant G6 obsahuje dva blade servery v rozměrech jediného, má o 33 % vyšší paměťovou kapacitu oproti předchozí generaci, poskytuje vynikající energetickou efektivitu a špičkový výkon na watt.(1)
  • HP ProLiant SL165z G6 snižuje spotřebu energie o 18 % a náklady o 10 %.(2) Coby první server HP ProLiant SL s procesorem AMD používá inovativní „holou“ systémovou architekturu SL165z, jež je postavena na účelné konstrukci kolejniček a zásuvky. V datovém centru zabírá minimum místa a podstatně tak šetří náklady na skladování, provoz a dopravu. Kromě toho jeho mimořádně účinná modulární konstrukce umožňuje zákazníkům snadno a rychle vytvářet řešení splňující extrémní požadavky na horizontální škálování pracovních úloh.
  • HP Cluster Platform 3000SL poskytuje maximální výkon na watt. Tento zástupce serverů řady HP ProLiant SL optimalizované pro HPC nabízí oproti tradičním rackovým serverům dvojnásobnou hustotu a vyšší energetickou účinnost díky sdílenému napájení a větráčkům.
  • Síťové úložné systémy HP StorageWorks X9000 zjednodušují správu obrovských datových sad, umožňují zákazníkům rychle reagovat na podnikové potřeby a snižovat jejich náklady. Tato řešení jsou založena na softwaru IBRIX a virtualizují ukládání souborů v jediném škálovatelném úložném fondu, který je okamžitě přístupný a centrálně spravovaný; díky tomu se ideálně hodí pro datově vysoce náročná prostředí.

Nová integrační řešení pro zvýšenou flexibilitu
S cílem dále urychlit alokaci a rozdělování systémových zdrojů a zároveň zvýšit flexibilitu technologických řešení oznámila společnost HP dostupnost nových integračních řešení, jež nabízejí zákazníkům horizontálně škálovaných systémů:

  • Vyšší systémovou efektivitu díky dynamické správě pracovních úloh, automatickému rozdělování a plánování prostředků prostřednictvím integrace s řešením Moab Adaptive Computing Suite (ACS). Moab ACS funguje napříč různými softwarovými platformami a operačními systémy včetně Linuxu, Unixu i Windows a splňuje nároky složitých heterogenních počítačových prostředí.
  • Vyšší výkon a flexibilitu sítě, stejně jako více možností volby s novými přepínači a hostitelskými adaptéry InfiniBand 40Gbps (4X QDR) a mnohaportovým přepínačem 10gigabitového ethernetu prostřednictvím dokonalé integrace s propojovacími řešeními Mellanox, QLogic a Voltaire.

Další informace jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/ex­tremescaleout a www.hp.com/go/hpc.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?