Hlavní navigace

Přední rumunský poskytovatel internetových hlasových služeb VoIP kupuje modemy od společnosti Scient

7. 10. 2004

[Tisková zpráva]

Přední rumunský poskytovatel internetových hlasových služeb VoIP kupuje modemy od společnosti Scientific-Atlanta

Kortrijk/Atlanta (Belgie/USA, Georgia), 6. října – Jeden z předních rumunských poskytovatelů internetových služeb, firma Romania Data System (RDS) zakoupila dva modely hlasových modemů pro kabelové sítě od společnosti Scientific-Atlanta, Inc. za účelem spuštění nabídky hlasových služeb na své širokopásmové síti. Společnost RDS bude nabízet své hlasové služby pro segment malých a domácích kanceláří (tzv. SOHO segment) v následujících městech Rumunska: Bukurešť, Arad, Brasov, Constanta, Sibiu, Iasi, Timisoara, Oradea a Craiova. Služby poběží na kabelových modemech EPX2203 ™ (Euro-DOCSIS ™ 2.0 s homologací) a DPX2203 ™ (PacketCable ™ 1.0 s homologací pro sítě DOCSIS ® 2.0) od společnost Scientific- Atlanta. Modemy rovněž obsahují mediální terminálové adaptéry (EMTA).

Ionut Tarcea, marketingový ředitel firmy RDS/RCS Group, řekl: „Produkty společnosti Scientific-Atlanta jsme si vybrali na základě dlouhodobého testování celé řady kabelových modemů od různých výrobců. Modemy od firmy Scientific-Atlanta prokázaly největší výkon a technický přínos pro naše zákazníky. Kromě toho nám společnost Scientific-Atlanta nabídla velmi rychlou implementaci a výraznou podporu, což nám umožnilo zkrátit dobu implementace nové služby na minimum a můžeme tak rychleji počítat s tržbami za hlasové služby.“

Za prvních několik měsíců po spuštění této služby již firma RDS koupila od společnosti Scientific-Atlanta více než 1 000 modemů pro své hlasové služby pro malé a domácí kanceláře. Hlasové modemy od společnosti Scientific-Atlanta jsou kompatibilní s kabelovými sítěmi PacketCable a Euro-PacketCable. Modemy rovněž bez problémů pracují s dalšími prvky kabelových sítí, jako jsou servery pro správu hovorů, SMS brány či kabelové terminály CMTS.

George Stromeyer, viceprezident a generální ředitel společnosti Scientific-Atlanta Europe NV, řekl: „Společnost RDS, po loňské deregulaci telekomunikačního trhu v Rumunsku, rychle zareagovala a začíná nabízet zákazníkům profesionální hlasové služby na svých širokopásmových kabelových sítích. Díky naší dlouholeté spolupráci s firmou RDS jsme udělali vše co bylo v našich silách, abychom dodrželi požadované termíny a dodali jim naše cenově příznivé a výkonné řešení v co možná nejkratší době.“

O společnosti RDS

Romania Data Systems (RDS) je jedním z největších poskytovatelů Internetu, datových a telekomunikačních služeb v Rumunsku. Firma poskytuje své služby na širokopásmových sítích již více než 10 000 zákazníkům a má nejrychlejší internetové připojení do zahraniční s rychlostí 5×155 Mbps. Firma poskytuje připojení k Internetu a služby v oblasti datové komunikace přes různé druhy sítí, včetně vláknové optiky, kroucené dvojlinky, bezdrátových technologií a vytáčeného připojení.

Firma RDS také poskytuje předplacené telekomunikační služby prostřednictvím své divize RDS.TEL. Firma RCS&RDS Group je jedním z největších poskytovatelů telekomunikačních služeb ve východní Evropě, kde své služby poskytuje více než 1 milionu zákazníků v Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku.

O společnosti Scientific-Atlanta Europe NV, http://www.sa­europe.com

Společnost Scientific-Atlanta Europe, NV, dceřiná společnost firmy Scientific-Atlanta,Inc. (index NYSE: SFA) (http://www.sci­entificatlanta­.com) je předním poskytovatelem digitálních přenosových systémů, technologií pro správu přenosových sítí a dalších podpůrných aplikací, které zajišťují přenos digitálního obsahu k poskytovatelům hlasových služeb, vysokorychlostního Internetu, VoIP aplikací a dalším zákazníkům.

Toto tiskové prohlášení může obsahovat „Předpovědi do budoucna“ ve smyslu novely Zákona o obchodování s akciemi a cennými papíry z roku 1995. Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit podnikání firmy Scientific-Atlanta a způsobit, že se skutečné finanční výsledky budou lišit od původních předpokladů. Podrobný seznam rizikových faktorů ovlivňujících podnikání firmy Scientific-Atlanta najdou zájemci v příloze 99.1, kterou firma vydala ke své poslední zprávě na formuláři 10-K.

Scientific-Atlanta je registrovanou obchodní známkou a EPX2203 a DPX2203 jsou ochrannými značkami firmy Scientific-Atlanta, Inc. DOCSIS je registrovanou obchodní známkou firmy Cable Television Laboratories Inc. Euro-DOCSIS a PacketCable jsou ochrannými značkami firmy Cable Television Laboratories Inc.

Více informací získáte na internetových stránkách http://www.sci­entificatlanta­.com.

Internetové stránky:

http://www.sci­entificatlanta­.com

http://www.sa­europe.com

Zdroj: Scientific-Atlanta, Inc.

Prodej – Jonna Sengerová ze společnosti Scientific-Atlanta, Inc., telefon: 73–12–22–69 nebo e-mail: Jonna.Senger@sci­atl.com; nebo Oddělení pro styk s tiskem a médii – Jenna Parkerová z firmy Emmet & Smith, telefon: (0)20–7819–4808, e-mail: Jenna.Parker@em­mettandsmith.com, nebo Peggy Ballard z firmy Scientific-Atlanta, Inc., telefon: 770–236–7871, nebo e-mail: peggy.ballard@sci­atl.com.

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení