Hlavní navigace

Přehled klíčových novinek posledního dne mezinárodní konference Intel Developer Forum v Šanghaji

[Tisková zpráva] INTEL DEVELOPER FORUM, 3. dubna 2008: Společnost Intel pořádá ve dnech 2. a 3. dubna v čínské Šanghaji mezinárodní konferenci Intel Developer Forum (IDF). Níže je přiložen stručný přehled nejdůležitějších příspěvků a zpráv z druhého dne konference.

Platforma Intel se otvírá novým softwarovým možnostem
Renee James, viceprezidentka a generální ředitelka Intel Software and Solutions Group, nastínila důležitou roli softwaru a jeho malou schopnost plně využívat možností hardwaru. V rámci přednášky o změnách v počítačovém odvětví, jeho posunu k mobilitě a vzhledově rozmanitějším zařízením se zmínila o dvou důležitých a rychle rostoucích odvětvích vývoje softwaru. Jsou to vizuální computing a oblast mobilních aplikací pro MID zařízení. Renee James také ocenila investice společnosti Intel do podpory rostoucího počtu vývojářů softwaru v Číně. Ti hrají v globálním světě vývoje softwaru stále důležitější roli.

Intel® Certified Solutions program
Renee James představila novou certifikační službu pro členy programu Intel® Software Partner. Certifikační služba umožní vytvářet vysoce kvalitní řešení, schopná plnit přísné standardy v oblasti bezpečnosti, interoperability, údržby a navíc optimalizovaná pro technologie společnosti Intel. Služba pro testování a validaci softwaru, poskytovaná firmou SpikeSource, pomůže dodavatelům softwaru snížit náklady na vývoj a zlepšit kvalitu i důvěryhodnost softwarových řešení pro zákazníky společnosti Intel. V souvislosti s tímto způsobem certifikace investovala globální investiční organizace Intel Capital dodatečně do SpikeSource 10 milionů dolarů. Intel Capital původně investovala do společnosti SpikeSource v roce 2005, a sehrála tak významnou roli v budování firmy a jejím osvojení zákazníky. Intel a SpikeSource budou zpočátku službu nabízet pouze omezenému počtu zájemců, s větším rozšířením ale počítají ještě letos.

„$1 Million Intel Make Something Unreal Contest“
Společnost Intel spolu s Epic Games vyhlásila soutěž „$1 Million Intel Make Something Unreal Contest“ pro ambiciózní herní vývojáře. Cílem je vytvořit modifikace („mody“) pro počítačovou verzi hry „Unreal Tournament 3“ pro osobní počítač, a to v celé řadě kategorií, jako jsou prostředí, postavy, zbraně, samotný herní plán, nástroje, dopravní prostředky a další. Lákadla pro vítěze a úspěšné tvůrce mají celkovou hodnotu 1 milion dolarů a zahrnují licenci na využívání Unreal Engine 3 a další peněžité a věcné ceny. Mezi nimi nechybí ani produkty Intel® pro vývoj softwaru Intel® Software Development Products a high-endové počítače s čtyřjádrovými procesory Intel® Core™ 2 Extreme. Vyhodnocování soutěže začne v červnu tohoto roku. Slavnostní ukončení a předání cen vítězům bude na podzim roku 2009. Další informace jsou k dispozici na těchto webových stránkách www.makesomet­hingunreal.com. „Digitální transformace: Zlepšování životní úrovně, hnací síla inovací, rozšiřování možností.“

Andrew Chien, viceprezident divize Intel Corporate Technology Group a ředitel Intel Research, popsal právě probíhající digitální transformaci, která pomáhá vytvářet svět plný nových možností, inovací a lepší životní úrovně. Hovořil také o technologiích a digitálních pokrocích, které pomáhají udržovat prostředí vhodné pro život a zachovávat přírodní bohatství. Ve své hlavní řeči Chien vyzdvihl produkty i nové architektonické a digitální zkušenosti. Ty jsou důkazem právě probíhající transformace.

Nové možnosti pro studenty s druhou generací počítače Intel Classmate PC Nová generace Intel Classmate PC byla poprvé předvedena dnes jakožto jedna z technologií schopných změnit naše každodenní zvyky. Počítač je navržen pro učitele, rodiče, studenty a mladé lidi, kterým umožní přístup k cenově dostupnému, odolnému internetovému zařízení. Svým uživatelům umožní vzdělávat se, bavit se i pracovat. Nové notebooky Classmate PC mohou sami výrobci navrhovat a přizpůsobovat tak, aby co nejlépe uspokojili rozmanité potřeby zákazníků toužících po vzdělání po celém světě. Dodavatelé softwaru a hardwaru, poskytovatelé obsahu, poskytovatelé vzdělávacích služeb a místní OEM výrobci spolupracovali se společností Intel, aby vytvořili kompletní infrastrukturu pro podporu počítačů Intel Classmate PC.

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče