Hlavní navigace

Prodej autokosmetiky s Byznys ERP

30. 11. 2010

[Tisková zpráva] Přední dovozce a distributor značkové autokosmetiky, společnost Walmsley enterprises international, se rozhodl kvůli rostoucím nárokům na řízení podnikové agendy nahradit stávající informační systém robustním ERP řešením, které by dokázalo komplexně zastřešit klíčové firemní procesy. Pro Byznys ERP od společnosti J.K.R. hovořily zejména reference z podobných projektů a široké možnosti přizpůsobení systému prostřednictvím uživatelských úprav požadavkům zákazníka.

Stěžejním cílem implementace bylo zajištění komunikace mezi Byznys ERP a systémem, který ve společnosti Walmsley plní funkci objednávkového systému pro obchodní zástupce v terénu (PDA zařízení). Byznys ERP, jako páteřní ERP systém tedy zajišťuje centralizovanou správu zákazníků, kontaktů a zbožových položek, a tato data pak exportuje do objednávkového systému, který následně provádí synchronizaci s PDA. Do Byznys ERP jsou zpětně exportovány zákaznické objednávky, na jejichž základě se provádí vyskladnění zboží a fakturace zákazníkům.

Pro úspěšnou realizaci implementace systému Byznys ERP bylo také klíčové zprovoznění EDI komunikace. Část přijatých objednávek, zejména od velkoobchodních řetězců, se tak do společnosti Walmsley dostává formou zpráv EDI. Export dodacích listů a faktur probíhá rovněž formou EDI přenosů.

Díky flexibilitě nastavení se podařilo v Byznys ERP v rámci jediné databáze zohlednit specifika prostředí uživatele a zejména jeho tří divizí – maloobchodní autokosmetiky, profi autochemie a příslušenství, a průmyslové divize (prodej strojů/myček). Zatímco v rámci prvních dvou divizí se jedná o prodej zboží zákazníkům, průmyslová divize navíc sleduje servisní zakázky či pronájmy strojů, a její procesy a toky dokladů jsou tudíž odlišné.

Důležitou částí procesu implementace nového informačního systému Byznys ERP se stala také oblast reportingu. Jako předpoklad pro jeho efektivní využití byly do číselníku obchodních partnerů a sortimentu integrovány kategorie pro jejich rozčlenění.

„Uživatelé ve společnosti Walmsley potřebují vytvářet v reálném čase a velmi flexibilně nejrůznější reporty, převážně z oblasti prodeje a nákupu. Za tímto účelem byly tedy vytvořeny základní reporty s maximem informací, ze kterých je možné dostat se na nejnižší možný detail (do úrovně řádku faktury, příjemky, výdejky). Z těchto vzorů si poté uživatel může velmi rychle vytvářet další reporty dle vlastní potřeby,“ uvedl Petr Bambas, konzultant společnosti J.K.R. 

Mezi hlavní přínosy Byznys ERP pro společnost Walmsley patří především provázanost jednotlivých podnikových procesů a sjednocení podnikových agend, efektivní komunikace s objednávkovým systémem pro obchodní zástupce v terénu, jednoduchá tvorba vlastních reportů pro uživatele, přístup poboček do centrální databáze přes terminálové služby, vysoká variabilita v tvorbě zákaznických ceníků, a také uživatelská otevřenost systému zajištěná takzvanými Prvky uživatelské volnosti (PUV). 
 
 
 

O společnosti Walmsley enterprises international

Společnost Walmsley enterprises international (Automax) je předním dovozcem a distributorem značkové autokosmetiky, například Wunder-Baum, Armor All,  Turtle Wax či Valma. Na českém trhu působí již od roku 1995. Jejími zákazníky jsou obchodní řetězce, čerpací stanice a nezávislý trh. Díky fúzi s významnou tuzemskou společnosti Grátia rozšířila společnot Walmsley svou působnost i o dodávky autochemie a myček, včetně servisních služeb.  

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Podnikové infor­mační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.jkr.eu nebo www.byznys.eu.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?