Hlavní navigace

K2 atmitec, NetDirect a NAM system startují projekt Open Business Inteligence podporovaný evropskými fondy

2. 12. 2009

[Tisková zpráva] Ostrava, 2. 12. 2009 - Tři členové profesního sdružení IT Cluster, společnosti K2 atmitec, NetDirect a NAM system, zahájili pod jeho hlavičkou vývoj ambiciózního projektu, jenž umožní snadné, rychlé a levné využívání BI nástrojů všem, kteří je potřebují, ale vzhledem k nemalým počátečním nákladům si je nemohou dovolit. Projekt s názvem Open Business Intelligence je součástí projektu Rozvoj IT Cluster 2009-2012, jehož celkové náklady na realizaci dosáhnou výše 125 mil. Kč. Projekt získal i podporu z fondů EU v celkové výši 80 mil. Kč.

Význam využívání nástrojů BI při analýze firemních dat v posledních letech významně stoupá. Důvodem je potřeba vyhodnocovat data s cílem zefektivnit firemní procesy v souvislosti se zvyšujícím se konkurenčním tlakem i nastalou hospodářskou krizí.

Problém využívání nástrojů BI malými a středními firmami však spočívá ve vysoké ceně implementací těchto nástrojů a systémové integraci s firemními zdroji dat pocházejícími například ze systémů CRM, ERP, B2B, B2C, knih jízd, evidence docházky, průzkumů trhu a dalších. Dalším problémem jsou vysoké pořizovací náklady související s nutností mít vysoce výkonný hardware, zejména při zpracování objemných dat.

Výstupem projektu Open Business Intelligence bude sofistikovaný aplikační software na bázi webového portálu, který bude umístěn na výkonných serverech v datovém centru, což umožní nízkonákladové využívání nástrojů BI formou SaaS (Software as a Service).

„Název projektu Open Business Intelligence vystihuje podstatu projektu ve své otevřenosti, protože umožní snadné, rychlé a levné využívání BI nástrojů všem, kteří si je nemohou dovolit. Díky intenzivní spolupráci členů IT Clusteru přineseme na trh produkt, který napomůže konkurenceschop­nosti malých a středních podniků. Systém bude zaměřen primárně na vyhodnocování ekonomických, obchodních, logistických a marketingových dat, ale bude otevřený i pro případná budoucí rozšiřování podle požadavků uživatelů,“ uvedl výkonný ředitel K2 atmitec, Marek Kučera.

Více informací o společnosti K2 atmitec s.r.o. a Informačním systému K2 najdete na www.K2atmitec.cz.

O sdružení IT Cluster
Sdružení založené v roce 2006 spojuje vzdělávací instituce a podnikatelské subjekty do celku, jehož posláním je příprava lidských zdrojů, tvorba potenciálu pro řešení inovačních projektů a snaha uplatnit na trhu výsledky výzkumu a vývoje cestou spolupráce firem s akademickou sférou.

O společnosti K2 atmitec
Společnost K2 atmitec s.r.o., výrobce Informačního systému K2, vznikla v roce 1991. Po osmnácti letech působení na trhu informačních technologií patří mezi přední výrobce informačních systémů. Společnost zaměstnává špičkové programátory, vysoce kvalitní projektové manažery a konzultanty, kteří profesionálně řídí implementaci IS K2 do prostředí zákazníka. V současnosti pracuje s IS K2 cca 10 000 uživatelů v rozmanitých společnostech v různých zemích světa.

O společnosti NetDirect
Společnost NetDirect s.r.o. vznikla v roce 2002. Má více než 1000 aktivních klientů a 70 zaměstnanců. Zabývá se zejména tvorbou aplikací pro obchodování na internetu. Cílem společnosti je dodávat sofistikovaná řešení a podporovat své klienty v jejich obchodních i marketingových záměrech.

O společnosti NAM system
Společnost NAM system, a.s. vznikla v roce 2000. Je výrobcem a dodavatelem pultů centrální ochrany. Kromě toho se firma zabývá rádiovým přenosem dat v nejrůznějších oblastech a systémům pro monitorování polohy mobilních objektů. Nejnovějším projektem společnosti NAM system, a.s. je systém ONI, který je komplexním řešením pro bezpečnost a hospodárný provoz vozidel.

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?