Hlavní navigace

První certifikované WiMAX produkty společnosti Redline Communications jsou nyní dostupné pro Českou republiku a Slovensko prostřednictvím společnosti Barco, s.r.o.

7. 2. 2006

[Tisková zpráva] Společnosti Barco, s.r.o. a Redline Comunications uzavřely partnerskou smlouvu o zastoupení pro Českou republiku a Slovensko pro oblast širokopásmových bezdrátových produktů WiMAX pro pásmo 3,5GHz a dalších produktů pro pásma 5,4 GHz a 5,8GHz. Produktové portfolio společnosti Barco se tak rozšířilo o špičkové produkty pracující podle nového standardu WiMAX.

Produktová řada RedMAX společnosti Redline Communications je založena na OFDM technologii, standardu IEEE 802.16–2004 pro FWA a produkty jsou určeny pro pásmo 3.5 GHz. OFDM technologie třetí generace se schopností spojení bez přímé viditelnosti (NLOS) pomáhá překonat typické překážky jako jsou budovy, stromy a zajišťuje vysokou spolehlivost a dostupnost služby. Robustní konstrukce, sofistikovaná technika včetně korekcí chyb FEC kombinovaná s výkonem nabízí plnohodnotný ekvivalent řešení poslední míle drátovým řešením typu xDSL. Velmi nízká latence RedMAX zaručuje spolehlivé poskytování služeb citlivých na tento parametr zejména komutované hlasové služby, VoIP, video. WiMAX kompatibilita, QoS, vysoká propustnost a jednoduchá instalace dělají z RedMAX technologie vynikající volbu pro budování přístupových sítí pro podnikovou i rezidenční sféru.

Redline nabízí kromě WiMAX řešení také produkty využívající třetí generaci OFDM v pásmu 5.4GHz / 5.8 GHz pro spojení bod-bod a bod-multibod na vzdálenosti až 80 km. Tyto produkty si získaly své zákazníky zejména díky velmi dobrým parametrům jako je nízká latence do 3 ms, vysoká propustnost až 75 Mbps (49 Mbps Ethernet) při šířce kanálu 20 MHz či propracovaný systém transceiverů pro navázání spojení už při přijímaném signálu –89 dBm.

O WiMAX
WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) je technologie založena na normě IEEE 802.16 – 2004 pro bezdrátové připojení s vysokou kapacitou přenášených dat spadající do 3. generace mobilních technologií pro datové přenosy. WiMAX je díky svým charakteristikám předurčen pro výstavbu rozsáhlých bezdrátových sítí pro přístup k internetu, přenosu dat, hlasu i videa a s tím souvisejících služeb zejména citlivých na časovou prodlevu, jako je přenos hlasu pomocí přepojování okruhů, přenos videa, IP telefonie (VoIP) a přenos dat s určenou prioritou. Dosah základnové stanice v otevřeném terénu je až 50km, dosah v metropolitní oblasti až 5km, kapacita přenosu až 35Mbps (7 MHz kanál), reálná propustnost až 19 Mbps (7 MHz kanál) bez nutnosti přímé viditelnosti. Budoucnost WiMAXu leží v dosažení plné mobility pro uživatele této infrastruktury.

Redline Communications Inc.
Redline Communications Inc. je předním výrobcem širokopásmových bezdrátových technologií a dodavatelem bezdrátových řešení pro výstavbu přenosových a přístupových sítí. Díky nasazení OFDM technologie a standardu 802.16 nabízejí produkty Redline vysokou kapacitu při přenosu bez přímé viditelnosti přístupových bodů, garantovaný výkon, kvalitu spojení, spolehlivost a bezpečnost. Za svou kvalitu již získaly ve světě mnohá prestižní ocenění. Produkty Redline jsou vhodné pro rozmanitou řadu aplikací typu přístupových a vysokokapacitních páteřních sítí a dokáží plně uspokojit potřeby telekomunikačních operátorů, poskytovatelů komunikačních a internetových služeb, systémových integrátorů i privátních firem. Společnost Redline je hlavním členem WiMAX Forum™ a je jedním z prvních výrobců na světě, kteří dodávají zařízení vyhovující standardu 802.16–2004. Může se také pochlubit první standardizovanou WiMAX instalací v Evropě pro Chorvatského operátora. Společnost Redline má na svém kontě přes 20 000 instalací v 75 zemích světa a distribuční síť s více než 80 partnery. Sídlo společnosti je v Kanadě ve městě Markham, inženýrské a designové centrum je v Kanadě a Rumunsku. www.redlinecom­munications.com

Barco, s.r.o.
Společnost Barco s.r.o. působí na trhu informačních technologií od roku 1993. Barco je poskytovatelem IT řešení v oblasti nasazení mobilních bezdrátových technologií pro přenos hlasu, dat a videa a je významným českým distributorem zařízení pro bezdrátovou komunikaci. Barco dodává řešení přenosových, přístupových a vysokokapacitních páteřních sítí pro telekomunikační sektor / ISP. Produktové portfolio je vhodné pro širokou řadu aplikací, především pro potřeby telekomunikačních operátorů, poskytovatelů komunikačních a internetových služeb. Barco je distributorem vedoucích světových výrobců bezdrátových technologií pro pásma 2,4GHz / 3,5GHz / 5GHz dle standardu WiFi / Wimax. Zastupuje společnosti Trango Broadband pro střední a východní Evropu, Redline Communications, Colubris, Proxim, Nomadix, RadioWaves. Základní kapitál společnosti je 2 000 000 Kč. Prostřednictvím své pobočky je společnost Barco aktivní také na Slovensku. www.barco.cz

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí