Hlavní navigace

První měsíčníky vydavatelství Economia na internetu

26. 9. 2001

[Tisková zpráva]

První měsíčníky vydavatelství Economia na internetu

U příležitosti konání 43. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu a 1. mezinárodního veletrhu dopravy a logistiky v Brně spustila společnost Economia OnLine tři nové servery --- Logistika.iHNed.cz, Stavitel.iHNed.cz, Technik.iHNed.cz --- internetové verze odborných měsíčníků Logistika, Stavitel a Technik, vydávaných společností Economia.

Odborné měsíčníky Logistika, Stavitel a Technik se tak vedle Hospodářských novin, Obchodního věstníku a týdeníků Ekonom a Marketing & Media stávají dalšími tituly vydavatelství Economia, s nimiž se mohou čtenáři nadále setkávat kromě tištěné i v jejich internetové podobě. Uživatelé mohou pomocí komfortního fulltextového vyhledavače vyhledávat v nejnovějším vydání konkrétního měsíčníku, v jeho minulém vydání i v archivu za rok 2001. Do budoucna budou volně přístupné vybrané články z aktuálního měsíce a předposlední vydání daného titulu (s výjimkou speciálních placených rubrik). Nové internetové stránky odborných titulů jsou již připraveny na dlouho očekávaném publikačním systému pracujícím nad databází Oracle dodaném společností Globe Internet. Logistika.iHNed.cz Internetová verze měsíčníku Logistika přináší ucelený přehled o vývoji logistiky doma a ve světě. Je určena především pro management firem a odborníky, kteří rozhodují o systémovém i doplňkovém řešení úkolů souvisejících s pohybem materiálu, a to zejména z odvětví dopravy, velkoobchodu a strojírenství. Poskytuje příležitost výrobcům a poskytovatelům služeb nabídnout technické prostředky, informační a řídicí technologie, přepravní, spediční a další logistické služby.

Stavitel.iHNed.cz Internetová podoba měsíčníku Stavitel přináší čtenářům stejně jako v případě jeho tištěné verze novinky ve stavebních technologiích, materiálech, stavebních strojích, nářadí a mechanizaci. K dispozici jsou zajímavosti z oblasti legislativy a právních předpisů, informace s komentářem o novinkách a změnách ve stavební normalizaci. Projektantům i odborníkům z oblasti investiční výstavby jsou určeny rubriky software ve stavebnictví a příprava staveb. Jako jeden z mála přináší Stavitel.iHNed.cz pravidelná cenová srovnání stavebních prací v návaznosti na téma měsíce, cenové analýzy a prognózy. Problematika zadávání veřejných zakázek je čtenáři osvětlena přímo na ukázkách z praxe.

Technik.iHNed.cz Internetová verze měsíčníku Technik přináší novinky a technické zajímavosti ze strojírenských inovací, technologií, výroby a trhu. Dále analyzuje trendy v oblasti průmyslových odvětví, IT technologií, konstrukčního, výrobního a řídícího softwaru a hardwaru v oblasti výroby, výzkumu a vývoje. Informuje o nových technických normách a o sjednocování české a evropské legislativy, věnuje se otázkám průmyslové ekologie. Oproti tištěným podobám měsíčníků se v jejich internetové verzi mohou čtenáři navíc setkat s aktualitami a tříděnými agenturními zprávami z dané oblasti.

Ke spuštění nových sitů se vyjádřily zainteresované osoby:
Bronislav Sowa, ředitel divize odborného tisku vydavatelství Economia, konstatuje: "Budoucnost odborných titulů bez rozvoje jejich elektronické podoby není možná. Tak rychle, jak roste ‚internetová‘ gramotnost našich čtenářů, musíme jim přiměřeně nabídnout internetové produkty.

„Našimi čtenáři jsou vesměs ‚e-gramotní‘ lidé. Proto věřím, že rozšíření univerzální formy magazínu, v němž lze listovat téměř vždy a všude, internetová Logistika vhodně doplní poskytnutím širšího spektra i obsahu informací a nových možností jednoduché komunikace tvůrců a čtenářů,“ sděluje k nové službě šéfredaktor měsíčníku Logistika, František Špičák.

„Když před více než devíti lety začal náš odborný měsíčník vycházet, nikdo z nás si asi nedovedl představit, jaké možnosti technický pokrok přinese i v oblasti tisku,“ říká šéfredaktorka měsíčníku Stavitel, Jitka Linhová. „V tom, že nyní začínáme s časopisem Stavitel vycházet v této elektronické podobě, vidím přínos pro obě strany. Pro čtenáře to bude jistě lepší dostupnost informací a rozšíření obzoru v oboru, redakci to pak přinese přímý a častější kontakt se čtenářem.“

Milan Kašík, šéfredaktor odborného měsíčníku Technik, komentuje nový site slovy: „V tomto typu odborného tisku pochopitelně papírová verze musí existovat. Ale musí se vycházet z typu informací a potřeby jejich rozlišení na rychlé --- on-line a periodické. Do první kategorie se musí nutně přesunout všechny servisní informace: press releases firem, nabídky a poptávky, významné akce a jejich kalendárium atd. V papírové verzi s menší periodicitou pak zůstanou klasické odborné statě, technické popisy, produktové novinky atd. Je dobře, že se touto cestou Economia OnLine ubírá.“

„Pro Economii OnLine je spuštění prvních webů odborných měsíčníků významnou událostí,“ říká Michal Klíma, ředitel společnosti Economia OnLine. „Nejen proto, že tak plníme poslání, s nímž byla společnost založena, ale také proto, že těmito weby testujeme nový redakční a publikační systém, jehož dodavatelem je společnost Globe Internet. V nejbližší době chystáme spuštění internetových podob i dalších titulů našeho vydavatelství.“

„Globe Internet dokončuje v těchto dnech nový univerzální redakční systém pro zpravodajské servery provozované společností Economia OnLine. Dnes spuštěné stránky Stavitel.iHNed.cz, Logistika.iHNed.cz a Technik.iHNed.cz jsou první z řady nově připravených serverů. Nový systém pak přinese řadu nových funkcí pro všechny uživatele serverů iHNed.cz,“ dodává již jen Karel Umlauf, jednatel společnosti Globe Internet.

Kristýna Leskovcová

Economia OnLine, a. s.

Economia OnLine, a. s., založená v roce 2000, je dceřiná společnost největšího vydavatele ekonomického a odborného tisku v České republice, společnosti Economia, a. s. --- člena vydavatelské skupiny Handelsblatt – Dow Jones --- The Wall Street Journal Europe.

V současnosti je Economia OnLine, a. s. provozovatelem ekonomického zpravodajského serveru www.iHNed.cz, leadera v oblasti internetového ekonomického zpravodajství po sedm dní v týdnu, odborného zpravodajského serveru www.MaM.cz, který se věnuje oblasti médií a marketingu, zpravodajského serveru www.NovaEkono­mika.cz a největšího českého technologického inkubátoru www.E-konom.com.

Globe Internet, s.r.o.

Globe Internet je jedna z nejdéle působících společností na trhu internetových služeb. Poskytuje komplexní servis v oblasti vývoje webových aplikací a on-line reklamy. Společnost Globe Internet je zároveň jedním z největších registrátorů domén a poskytovatelů hostingu v České republice. Globe Internet má v současné době 70 zaměstnanců.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze