Hlavní navigace

První rok czechAcceleratoru: zkušenosti i rýsující se kontrakty účastníků

16. 10. 2010

[Tisková zpráva] úspěšné start-up firmy se podělily o své zkušenosti s ředitelem sekce EU, výzkumu a vývoje MPO a generálním ředitelem czechInvestu

Praha, 15. října 2010: Technologický akcelerátor agentury CzechInvest CzechAccelerator pomohl za půlrok svého působení v Kalifornii čtyřem českým start-upům k rozjezdu nové éry jejich podnikání. Nejnověji firmám Cognitive Security a E&S Software, které se z tříměsíčního pobytu v podnikatelském inkubátoru v Silicon Valley vrátily teprve před pár dny. Včera mohly své zkušenosti a rozjednané obchody představit řediteli sekce EU, výzkumu a vývoje ministerstva průmyslu a obchodu Petru Očkovi a generálnímu řediteli CzechInvestu Miroslavu Křížkovi.

„Program CzechAccelerator je vynikajícím příkladem toho, jak může moderní stát pomáhat svým podnikatelům. Dobré nápady díky němu dostávají prostor, aby se mohly dál přirozeně rozvíjet a současně jim program pomáhá proniknout na severoamerický trh, který patří k těm nejkonkurenčnějším. Jsme relativně malá a otevřená ekonomika silně zaměřená na export. Abychom zajistili i budoucí konkurenceschop­nost, je potřeba vybudovat znalostní ekonomiku založenou na inovacích. Cesta k ní vede právě přes podporu kreativních technologických firem,“ říká Martin Kocourek, ministr průmyslu a obchodu.

„Je to teprve rok od chvíle, kdy CzechInvest otevíral svoje zahraniční zastoupení v Silicon Valley a upozorňoval, že právě tato kancelář bude úplně jiná. Prostory v jednom nejznámějších podnikatelských inkubátorů na světě jsme pronajímali s myšlenkou, že si je nechceme nechat jenom pro sebe. Naopak, doufali jsme, že se nám podaří rozběhnout program, který umožní nadějným českým firmám teleportovat se z České republiky do Křemíkového údolí, a po dobu tří měsíců tam vytvářet cenné kontakty a dojednávat obchody. BoldBrick, Imagemetry, Cognitive Security a E&S Software – firmy, které využily příležitosti nabízené CzechInvestem, jsou důkazem, že se nám ten program podařilo nastavit správně,“ vysvětluje generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek.

Prostory CzechAcceleratoru byly slavnostně představeny v říjnu 2009, v dubnu 2010 přivítaly první účastníky. Do konce června tohoto roku proběhla dvě výběrová kola, která do Silicon Valley vyslala dohromady čtyři společnosti z oblasti IT a vývoje softwaru. Účastníci druhé výzvy programu, firmy Cognitive Security a E&S Software, přiletěly ze Silicon Valley teprve před pár dny.

CzechAccelerator pomáhá nadějným českým firmám především z oblasti informačních a komunikačních technologií, biotechnologií a čistých technologií, které chtějí najít zahraničního partnera pro své podnikání, ať už ve formě vstupu cizího kapitálu nebo v podobě navázání spolupráce. V rámci programu získají úspěšní zájemci bezplatný pronájem kancelářských prostor a služeb, především však snadný přístup k potenciálním strategickým partnerům, ke špičkovým poradcům nebo taky možnost účastnit se pravidelných networkingových akcí s investory a dalšími lidmi, kteří mohou pomoci akcelerovat jejich podnikání.

CzechAccelerator je součástí podnikatelského inkubátoru Plug and Play Tech Center v kalifornském Sunnyvale, kde sídlí přes 250 start-up firem zejména z oblasti internetu, mobilních i bezdrátových technologií a sociálních sítí. Právě v Sunnyvale nebo jeho nejbližším okolí mají svá sídla nebo klíčová vývojová centra nejvýznamnější IT firmy světa jako Google, Sun Microsystems nebo Microsoft.

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu