Hlavní navigace

Sun Microsystems a Fujitsu představují první systémy s procesorem UltraSPARC T2

11. 10. 2007

[Tisková zpráva] Inovativní technické řešení přináší vysoce výkonné, ekologické servery SPARC Enterprise se zabudovanou virtualizací. Nové servery se systémem Solaris nabízejí při čtvrtinových rozměrech a téměř čtvrtinových nákladech srovnatelný výkon jako konkurenční systémy RISC

LAS VEGAS, Nevada – 9. října 2007, PRAHA – 10. října 2007 – Společnosti Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA) a Fujitsu Limited (TSE:6702) rozšířily řadu serverů Sun a Fujitsu SPARC Enterprise o nové modely SPARC Enterprise T5120 a T5220, první servery využívající nový procesor UltraSPARC T2. Nové servery SPARC Enterprise používají operační systém Solaris a jsou ideální platformou pro zákazníky, kteří potřebují dosáhnout pružnějšího provozu, větší hustoty a výkonu, zvlášť pro provoz webových stránek, aplikací, zpracování online transakcí a technické pracovní úlohy. Zabudované virtualizační funkce serverů umožňují pracovníkům IT snadno maximalizovat využití systémů, což pomáhá snižovat náklady na zprovoznění nových služeb IT.

„Nové systémy SPARC Enterprise s procesorem UltraSPARC T2 zcela mění ekonomickou stránku nasazování aplikací. Naši zákazníci ocení nižší pořizovací a provozní náklady a dosáhnou s novými servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 lepší návratnosti investic,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems.

„Naše partnerství se Sunem nadále přináší zákazníkům obrovskou hodnotu,“ řekl Tatsuo Tomita, senior viceprezident společnosti Fujitsu Limited. „Inovativní servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 se systémem Solaris v kombinaci se zkušenostmi společnosti Fujitsu v oblasti systémů pro kritické aplikace poskytují zákazníkům velice rychlé, levné a bezpečné řešení, na němž mohou provozovat tisíce komerčních a open source aplikací. Ekologická šetrnost serverů SPARC Enterprise T5120 a T5220 je zvláštním přínosem pro zákazníky, neboť snižuje dopad jejich podnikání na životní prostředí.“

Pružnější architektura pro webové aplikace
Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 proti předchozí generaci zdvojnásobují počet procesorových vláken a osminásobně zvyšují výkon operací s plovoucí desetinnou čárkou. Navíc jako první servery obsahují rozhraní 10gigabitového ethernetu integrované přímo na čipu. Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 jsou připraveny pro nastupující generaci náročných síťových služeb. Obslouží čtyřikrát větší počet uživatelů při čtvrtinových rozměrech a téměř čtvrtinové ceně, co srovnatelné unixové servery s procesory RISC, navíc si proti nim udržují šestkrát vyšší výkon na watt.

Virtualizace v základní výbavě
Kombinace 64 procesorových vláken v každém procesoru UltraSPARC T2 a bezplatných open source technologií jako Solaris Containers nebo Logical Domains (LDoms) umožňuje pracovníkům IT dosáhnout se servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 podstatně vyšší úrovně využití systému. Tým IT může na jediném serveru SPARC Enterprise T5120 nebo T5220 bezpečně provozovat mnoho různých aplikací. Konsolidace mnoha aplikací na jednotlivých serverech umožňuje dosáhnout lepšího využití prostředků, což znamená nižší pořizovací náklady, nižší náklady na správu a vyšší flexibilitu při plnění neustále se měnících požadavků na informační technologie. Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 nabízejí větší flexibilitu virtualizace než jakýkoli jiný server ve své třídě. Na každý procesorový soket připadá 64 izolovaných domén a navíc zde zákazníci nenarazí na příplatky za proprietární virtualizační řešení.

Vyspělá spolehlivost a bezpečnostní funkce
Nové servery SPARC Enterprise nabízejí vyspělé funkce spolehlivosti, dostupnosti a spravovatelnosti včetně možnosti vypnout vadná vlákna, zjistit chyby v paměti a realokovat vadné paměťové bloky. Díky implementaci běžných řídících nástrojů Integrated Lights Out Management (ILOM) je možné servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 integrovat a spravovat v rámci standardizovaných platforem pro správu podnikových systémů. To v praxi znamená kratší dobu instalace, rychlejší uvádění nových produktů na trh, větší agilnost a snížené režijní nároky na průběžnou údržbu. Integrace klíčových funkcí serveru, jako jsou síťová a systémová rozhraní nebo šifrování, nejen pomáhá dosáhnout lepšího výkonu, ale také snižuje počet součástek serveru, což znamená vyšší spolehlivost. Nativní podpora čipu pro 10 nejpoužíva­nějších kryptografických šifer umožňuje serverům SPARC Enterprise T5120 a T5220 zpracovat s minimální zátěží procesoru 20krát víc kryptografických operací za sekundu než konkurenční procesory x86 a 17krát víc operací za sekundu než vyhrazené akcelerační karty pro kryptografické operace.

Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 zvyšují laťku a deklasují konkurenci Nové servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 překonaly konkurenci následujícími rekordy v typových úlohách:

  • SPECweb2005: nejlepší výkon při poskytování zabezpečených webových stránek; 1,8násobně překonal server HP Proliant DL380G5 a vykázal 2,3krát vyšší výkon na watt než server HP DL585G2. (1)
  • SAP SD 2-tier: nejlepší výkon aplikace ERP na jediný soket s téměř dvojnásobným škálováním proti předchozí generaci systémů a 2,1krát vyšším výkonem na watt než server IBM P570 s procesory Power6 při čtvrtinových fyzických rozměrech. (2)
  • Lotus R6 iNotes: převratný výkon e-mailového serveru na jediný soket s mimořádným poměrem ceny a výkonu na uživatele. Dvojnásobně překonal výkon serveru IBM x3650 a poskytl 2,1krát lepší výkon na watt. (3)

Podrobnější informace o výkonových charakteristikách jsou k dispozici na webu www.sun.com/co­olthreads/ben­chmarks.

Dostupnost
Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 jsou okamžitě k dispozici, jejich ceny začínají od 13 995 USD. Servery SPARC Enterprise T5120 a T5220 se budou po celém světě prodávat pod značkami Fujitsu i Sun. V ostatních ohledech jsou jejich vlastnosti identické. Další informace najdete na www.sun.com a www.fujitsu.com.

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Podnikatel.cz: Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada