Hlavní navigace

Řadič pro poskytování aplikací Citrix zajišťuje nejvyšší průchodnost a počet transakcí za sekundu a síťovou inteligenci

[Tisková zpráva] NetScaler MPX optimalizuje a provádí kompresi během přenosu, redukuje nároky na úložný prostor v datových střediscích a umožňuje snížení spotřeby elektrické energie až o 50%

Praha, Česká republika — 12. května 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, uvedl na trh nový řadič pro poskytování webových aplikací NetScaler MPX. S rychlostí patnáct gigabitů za sekundu (Gbps) ve vrstvě 7, síťovou inteligencí, pokročilou akcelerací, kompresí dat během přenosu a integrovaným zabezpečením webovým aplikačním firewallem poskytuje provozovatelům přenosových cest, poskytovatelům služeb, společnostem působícím na internetu (společnosti dotcom) a velkým podnikům jedinečný výkon a zvýšení kapacity v datovém středisku.

Na základě zaručených výkonových úrovní a vysoké škálovatelnosti zajišťuje NetScaler MPX 2,5 krát více webových aplikací, vyžaduje o 50% nižší spotřebu elektrické energie a o 60% nižší nároky na úložný prostor v datových střediscích ve srovnání s předchozími řešeními, což znamená, že organizace s velkým objemem webových transakcí budou potřebovat méně řadičů pro poskytování aplikací. Zvýšená operační rychlost umožňuje zpracování 375 000 požadavků na HTTP za sekundu a až 750 000 transakcí za sekundu.

“MPX řeší díky své na vysoký výkon orientované architektuře potřeby klíčových zákazníků s velkými datovými středisky včetně úkolu snížit spotřebu elektrické energie při současném zvýšení objemu dat a přenosových objemů, které začínají překračovat hladinu 10 gigabitů za sekundu,” říká Cindy Borovick, vicepresident pro výzkum v oblasti služeb sítí pro integrovaná datová střediska IDC.

NetScaler MPX disponuje funkcí inteligentní sítě, která identifikuje a optimalizuje datový provoz s cílem překonat existující omezení průchodnosti. Tak např. toto řešení identifikuje nejen datový provoz webové aplikace, ale i specifický typ aplikace jako je Siebel nebo Oracle. To přináší možnost rychle přesměrovat požadavky na nejvhodnější server nebo směrovat e-maily, které nemají žádnou přílohu, mimo antivirový server, aby se snížilo zatížení sítě.

Funkce inteligentní sítě poskytovaná NetScaler je zejména relevantní dnes, kdy se softwarově orientovaná architektura, na video orientované webové stránky a funkčnosti Web 2.0 v oblasti sdílení informací stávají všudypřítomnými. Podle průmyslových analytiků společnosti comScore sledovalo v prosinci 2007 např. ve Velké Británii video takřka devět z deseti uživatelů webu. Rostoucí podíl širokopásmového přenosu, který začal zatěžovat tradiční infrastrukturu poskytování aplikací a mohl by nakonec v budoucnu zpomalit rychlost zpracování transakcí je důvodem, proč mnozí průmysloví analytici předpovídají, že internet dosáhne svých kapacitních mezí do r. 2010.

NetScaler MPX nabízí následující inovativní vlastnosti:

  • Zajišťuje 2,5 krát více webových aplikací: Extrémní rychlost NetScaler MPX umožňuje datovým středisku poskytovat 2,5 krát více webových aplikací na daném zařízení. Mohutná výpočetní kapacita u aplikačních vrstev systémové architektury MPX navíc zajišťuje akceleraci v řádech gigabitů, nabízí kompresi dat a aplikační firewall a představuje tak platformu s nejvyšší škálovatelností v oboru s ochranou dat v reálném čase. Systém odpovídá i novým přísným podmínkám normy Bezpečnost platebních karet (Payment Card Industry Data Security Standard – PCI-DSS
  • Snížení spotřeby elektrické energie pro “zelená” datová střediska: Úsporné řešení platformy NetScaler MPX umožňuje výrazné snížení spotřeby elektrické energie při poskytování webových aplikací. Ve srovnání s předchozími systémy klesá spotřeba energie u generace MPX na takřka 50 procent. Dnes, kdy se elektrická energie stává hlavním nákladovým elementem pro firmy jakékoliv velikosti, může systém NetScaler MPX pomoci organizacím provozovat úspornější datová střediska, což umožňuje i dosažení firemních cílů v oblasti optimalizace spotřeby energie nebo realizaci „zelených“ iniciativ.
  • Zajišťuje dynamickou funkcionalitu vytížení: NetScaler optimálně podporuje Citrix XenServer™ a umožňuje tak automatické přidělování serverových zdrojů tak, aby se uspokojily proměnlivé požadavky webových aplikací. Výsledkem je, že manažeři datových středisek již nemusí rezervovat speciální serverovou infrastrukturu pro zvládnutí špiček v zatížení každé aplikace. S automatickým přidělováním pomocí NetScaler MPX lze sdílet nákladné serverové zdroje společně pro kritické aplikace, což zvyšuje flexibilitu a redukuje náklady.

“Spojením dynamického poskytování aplikací s optimalizací pro oblast provozovatelů přenosových cest a škálování se NetScaler MPX uplatňuje tam, kde je ho nejvíce zapotřebí – tam, kde se obsah pojí s konektivitou,” říká Damian Saunders, manažer skupiny Síťové aplikace, Citrix Velká Británie a Irsko. “Citrix je díky NetScaler MPX schopen přímo řešit úkoly představované příslibem a realitou webových služeb v podniku a dále zvyšovat užitnou hodnotu, kterou jsme tradičně internetovému trhu poskytovali”.

NetScaler je součástí systému Citrix Delivery Center, jediné dostupné infrastruktury pro end-to-end poskytování aplikací a je prvním systémem, který staví datové středisko na roveň poskytovatelskému středisku oproti jeho dřívějšímu tradiční chápání jako úložiště dat a provozovatele operačního systému.

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Vitalia.cz: Máslo? Margarín? A co takhle sádlo?

Máslo? Margarín? A co takhle sádlo?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček