Hlavní navigace

Redesign webu rádia Frekvence 1

5. 6. 2009

[Tisková zpráva] Plánovaná změna grafické podoby webu rádia Frekvence 1 byla spuštěna 1. 6. 2009. Nový design vychází z dílny společnosti FG Forrest, jejíž návrh byl ve vyhlášeném tendru zvolen za nejlepší.

Zhruba 24 dní stačilo FG Forrest k realizaci celého redesignu, od kreativního návrhu přes grafiku, až po zajištění interaktivních funkcí webové prezentace. I současný web je postaven na Edee CMS – uživatelsky přívětivém systému pro správu obsahu webu. Cílem FG Forrest bylo zejména vytvořit kvalitní strukturu a přívětivé uživatelské prostředí pro tak bohatý obsah, jakým disponuje rádio Frekvence 1.

„Internet je nejdynamičtějším médiem. Proto i my chceme inovovat a překvapovat. Nová podoba našeho webu je však jen jedním krokem z mnoha, “ říká ředitel Frekvence 1 Miroslav Škoda a s úsměvem dodává: „Kdo chvíli stál, stojí opodál!“

„Jako největší přínos nových stránek Frekvence 1 vnímám dokonalé propojení informací z éteru s doplňkovým obsahem, které samotné rádio nabídnout nemůže. Jedná se například o videa s populárními osobnostmi a podrobnější zpravodajský obsah. Stránky jsme navrhovali tak, aby návštěvníkovi odpověděly na všechny jeho otázky. Krok správným směrem je určitě také přizpůsobení designu stránek současné outdoorové komunikační strategii Frekvence 1. Díky tomuto kroku se nám podaří na stránky přivést i spoustu posluchačů, kteří zatím vnímají Frekvenci 1 pouze pohledem zvenku,“ říká Creative Manager FG Forrest, Tomáš Kubina, autor kreativního konceptu.

FG Forrest, a.s., působí na trhu od roku 1996. Svým klientům pomáhá plnit firemní cíle efektivním využitím elektronických médií, zejména v oblasti webových řešení a on-line marketingu. Kreativně kombinuje potenciál informačních technologií a marketingový přístup, mimo jiné v rámci projektů pro Kancelář prezidenta republiky, Komerční banku, T-Mobile nebo Skupinu ČEZ.

Rádio Frekvence 1 je celoplošná stanice, dlouhodobě nejznámější v ČR. Program, který spoluvytvářejí hvězdy českého showbyznysu, je postavený na zábavě, informacích, sexy stylu a výběru těch největších hitů všech dob, s akcentem na českou hudbu posledních let. Frekvence 1 zároveň vytváří prostor pro posluchače – nabízí možnost podělit se o zážitky a zkušenosti nebo najít nový vztah.

Mediální skupina Lagardère Active ČR provozuje skupinu rádií – Evropa 2, Frekvence 1, rádio Bonton a radio DJ a slovenskou stanici Okey. Od roku 2008 navíc intenzivně rozvíjí své internetové aktivity a podílí se tak například na radioparku radio.lide.cz nebo portálu Koule.cz.

Součástí skupiny je také mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). RRM patří mezi leadery na trhu, stejně tak jako stanice Frekvence 1 a programová síť Evropa 2. Značka Lagardère patří holdingu se sídlem v Paříži a aktivitami v globálním měřítku. Kromě rádií zastřešuje také televize, nakladatelství, produkční společnosti, distribuční společnosti, internetové portály atd.

Spoluzakladatelem skupiny Lagardère Active ČR je současný prezident firmy Michel Fleischmann. Skupina má za sebou dlouhou tradici, vznikla v roce 1991, kdy spustila první ze svých rádií Evropu 2.

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph