Hlavní navigace

ŘEŠENÍ CA HIPS CENTRALIZUJE OCHRANU PŘED ON-LINE RIZIKY

7. 2. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 7. února 2007 – Společnost CA představila u příležitosti RSA konference v San Franciscu nové řešení pro prevenci průniku do klientských počítačů – CA HIPS (Host-Based Intrusion Prevention System). Nové řešení obsahuje vyspělý firewall a funkce pro detekci a prevenci průniku, které podnikové počítačové vybavení chrání před současnými riziky.

Díky centrální správě proaktivní ochrany PC a serverů systémem CA HIPS mohou IT oddělení rychle a efektivně implementovat osvědčená pravidla zabezpečení do koncových systémů v celé firmě.

CA HIPS monitoruje příchozí i odchozí data a umožňuje centralizované řízení přístupových pravidel. Řešení rovněž zjednodušuje zavádění a správu prevence průniků na systémy s Windows ve všech odděleních firmy. „Dnešní sofistikovaná rizika si žádají vícestupňovou ochranu, která proaktivně vyhledává a likviduje nebezpečí a zároveň spolupracuje se stávajícími technologiemi ochrany před viry a spyware,“ uvádí Robin Bloor, společník agentury Hurwitz and Associates. „Řešení CA HIPS posunuje vyspělé technologie CA do vyšší úrovně, kde mohou správci systému vytvářet přesná pravidla zabezpečení vhodná pro firmu.“ Správa pomocí „učení se z příkladů“

CA HIPS přináší unikátní funkci definice a implementace pravidel zabezpečení na základě chování uživatelů a konkrétních situací. Tento přístup „učení se z příkladů“ administrátorům šetří velkou část času, který obvykle potřebují k definování pravidel podle jednotlivých rolí, aplikací a/nebo zdrojů. Pomocí této funkce mohou administrátoři nastavit pravidla uživatelům a skupinám definovaným v LDAP a v Microsoft Active Directory pro jednotlivé typy systémů (např. notebooky, servery a další zařízení), pro konkrétní zabezpečovací mechanismy (např. firewally, IDS a IPS) a pro konkrétní druhy aplikací.

CA HIPS rovněž zjednodušuje tvorbu pravidel, která je nutné vymezit velmi detailně. Lze zde například povolit používání USB zařízení pouze některým uživatelům, aplikacím a/nebo v určité době – záleží čistě na požadavcích příslušné firmy.

„IT oddělení musí dnes řešit dvakrát více nebezpečí než před pouhým jedním rokem – a tato nebezpečí jsou stále složitější a sofistikovanější,“ uvádí Peter Dulay, CISSP, CA Senior Consultant. „CA HIPS přináší další výkonnou vrstvu zabezpečení podnikové architektury a přitom se snadno nastavuje. Umožňuje našim zákazníkům minimalizovat rizika spojená s použitím IT a přitom nepřesáhnout rozpočet.“

Ochrana před nečekanými útoky
CA HIPS zajišťuje proaktivní ochranu klientských systémů před nečekanými útoky tím, že detekuje anomálie v chování systému. Administrátoři nastaví pravidla, jak se k takovým anomáliím zachovat, například zablokování činnosti podezřelé aplikace na síti až do prošetření celé události.

Podezřelé události se zaznamenávají pro potřeby výkaznictví a vyšetřování. CA HIPS rovněž odhalí vzorec chování anomálií a pomůže při rozhodování, zda se jedná o bezpečnostní riziko nebo je potřeba pozměnit pravidla zabezpečení, aby aplikace mohla běžet. Grafické výstupy administrátorům usnadňují lokalizaci, analýzu, pochopení a prezentaci informací o příslušném riziku.

CA HIPS spolupracuje s dalšími řešeními CA pro ochranu před viry a spyware a zajišťuje zákazníkům několik vrstev ochrany před nebezpečími pro koncová IT zařízení v podniku.

Ceny a dostupnost
Cena řešení CA HIPS začíná na 40 USD za uživatele. K dispozici je především u autorizovaných prodejců produktů CA.

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem