Hlavní navigace

Řešení NETGEAR UTM přináší maximální zabezpečení a vysoký výkon pro malé firmy

20. 5. 2009

[Tisková zpráva] NETGEAR ProSecure UTM dokáže v jediném okamžiku bez problémů detekovat více než 600 000 signatur útoků, aniž by došlo ke zpomalení sítě

Praha, 20. května 2009 – NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, představil novou generaci zařízení ProSecure UTM – první řadu Unified Threat Management (UTM) zařízení navrženou zejména pro malé a středně velké společnosti, které nechtějí dělat kompromisy mezi bezpečností a výkonem. Řada ProSecure UTM zahrnuje produkty UTM10 a UTM25 založené na zabezpečovací technologii od předních světových partnerů, kterou kombinuje s unikátní technologií NETGEAR Stream Scanning; ta zaručuje komplexní zabezpečení společně s vysokým výkonem za cenu odpovídající rozpočtu malých firem. Řada produktů UTM myslí také na maximální zjednodušení konfigurace a správy, veškeré vlastnosti jsou proto zcela jednoduše nastavitelné a vyžadují minimum uživatelských zásahů.

S příchodem technologie webu 2.0 výrazně vzrostla bezpečnostní rizika sítí malých firem. Využívání internetu coby nástroje pro zvyšování zisků, produktivity či podpory vzdálených pracovišť a uživatelů se stalo samozřejmostí, ale současně také kritickým rizikem skrývajícím potenciál pro nárůst stále zákeřnějších nebezpečných kódů a spamů, které zneužívají rostoucí důvěru uživatelů v internet a emaily. Zaváděním webově založených technologií firmy přímo přitahují malware a jiné potenciální hrozby do své sítě, proto vyžadují stále výkonnější a kvalitnější ochranu. Malé firmy potřebují nepřetržitou ochranu velkého množství přenášených dat, ale často využívají pouze základní a nedokonalé technologie, navíc výrazně snižující rychlost sítě.

„Prudký nárůst výkonu počítačů přinesl mnoho špičkových bezpečnostních technologií. Pro malé a středně velké firmy byly ale natolik drahé, že o nich jako o vhodných řešeních musely přestat uvažovat,” řekl Jason Leung, senior manager bezpečnostních produktů společnosti NETGEAR. „Díky naší technologii Stream Scanning se nám ovšem podařilo vytvořit řešení komplexní ochrany sítí při zachování vysokého výkonu za cenu dostupnou i malým firmám, takže už konečně nemusejí dělat kompromisy.”

NETGEAR ProSecure UTM kombinuje vysoký výkon se stabilním bezpečnostním zázemím. Unikátní technologie Stream Scanning umožňuje zařízením z řady ProSecure UTM nabízet výjimečné bezpečnostní vlastnosti, navíc současně udržuje i vysokou úroveň propustnosti a minimalizuje dobu čekání. Pro vytvoření dosud nejspolehlivější webové a emailové bezpečnostní technologie ProSecure UTM uzavřel NETGEAR partnerství se společnostmi Commtouch, Mailshell a Sophos. Díky vysoce kvalitním technologiím třetích stran, výkonným firewallům NETGEAR a podpoře VPN funkcí vzniklo optimální bezpečnostní řešení pro malé podniky.

„Někteří výrobci bezpečnostních zařízení často skrývají před zákazníky malé tajemství – nabízejí řešení, která používají velmi omezené sady AV signatur nebo slabé antispamové techniky ovlivňující zejména rychlost,“ doplnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Měřit bezpečnost je sice těžké, ale změřit rychlost daleko snazší. Výrobci zaručují bezpečnost na úkor rychlosti a spoléhají na to, že malé firmy o těchto nevýhodách nevědí. Ve srovnání s běžnými řešeními v dané cenové hladině zaručuje řada NETGEAR ProSecure UTM více než dvěstěkrát vyšší číslo detekovaných signatur útoků než naši konkurenti a zároveň zajišťuje vynikající výkon. To je náš způsob, jak nabídnout malým firmám mnohem víc než dosud a to, co si opravdu zaslouží.“

NETGEAR ProSecure UTM obsahuje a nabízí:

  • Nejlepší antimalwarový nástroj svého druhu společnosti Sophon.
  • Technologii NETGEAR Stream Scanning.
  • Antispamovou technologii společnosti Mailshell.
  • Hybridní In-the-Cloud URL filtrování společnosti Commtouch.
  • Nepřetržitou ochranu proti případným síťovým hrozbám.
  • Systém prevence proti vniknutí.
  • Kontrolní aplikace IM a P2P.
  • SSL & IPsec VPN vzdálený přístup.
  • Zabudovaný VPN/firewall.

Nová generace produktů NETGEAR ProSecure UTM mění celkový pohled na bezpečnost a ochranu síťových dat. Modely UTM10 a UTM25 by měly být dostupné v průběhu července 2009 prostřed­nictvím autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za předpokládanou doporučenou koncovou cenu začínající na 9 000 Kč. Pro více informací navštivte webové stránky prosecure.net­gear.com.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR, jejíž centrála je v kalifornském městě Santa Clara, působí na světových trzích informačních a komunikačních technologií již od roku 1996. Nejprve byla založena jako divize společnosti Bay Networks, v roce 1998 tuto společnost koupil Nortel Networks. V roce 2001 se NETGEAR od Nortel Networks oddělil a stal se samostatnou firmou. Od července 2003 je NETGEAR obchodovatelný na NASDAQ (NTGR). Evropské logistické centrum společnosti se nachází v holandském Moerdijku.

Na český trh společnost NETGEAR oficiálně vstoupila na začátku roku 2007 otevřením svého přímého zastoupení. Zaměřuje se především na síťové produkty, řešení a služby, v nichž patří mezi nejúspěšnější zařízení pro domácí uživatele, malé a středně velké společnosti, zejména díky pokročilým funkcím, stylovému designu a neustálým inovacím, které udávají vývoj trhu. NETGEAR poskytuje špičkovou kvalitu svých řešení, od 1. května 2007 nabízí doživotní záruku na všechny ProSafe produkty. Výrobky společnosti NETGEAR nabízí svým uživatelům možnost sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Další informace najdete na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com.

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: Největší outlet s interiérem Starého Města

Největší outlet s interiérem Starého Města

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?