Hlavní navigace

Rostoucí zájem o bydlení v novostavbách odstartoval projekt iDeveloper.cz

21. 7. 2009

[Tisková zpráva] Společnost Pricetown, která provozuje úspěšný realitní server bezrealitky.cz, spouští nový projekt – iDeveloper.cz. Nový specializovaný server reaguje na zvýšenou poptávku po bydlení v novostavbách, a to hlavně u mladých rodin. Jedinečnost projektu spočívá ve způsobu prezentace – zájemci si bytový dům mohou prohlédnout ve videoprezentaci, slideshow, 3D modelu a také si ho najít přímo na mapě.

PRAHA, 21. července 2009 – Nový server iDeveloper.cz byl spuštěn minulý týden na adrese www.ideveloper.cz. Svůj provoz startuje s více než stovkou bytových projektů a další přibudou v nejbližší době. iDeveloper.cz má velký potenciál, protože na trhu není žádný úspěšný projekt tohoto typu. „Projekt specializovaný na novou bytovou výstavbu staví na velkém zájmu o nové bydlení na realitním tržišti bezrealitky.cz. Server iDeveloper.cz poskytne tomuto segmentu nemovitostí prostor pro komplexnější prezentaci, což je přínosné pro developery i kupující,“ vysvětluje Jakub Havrlant, majitel společnosti Pricetown, s.r.o.

O bydlení v novostavbách se zajímají hlavně mladé rodiny, což je pro developery zajímavá cílová skupina. „Na rozdíl od minulých let, kdy se prodalo téměř cokoli, kupující dnes kladou důraz na kvalitu bydlení. Atraktivní bytové projekty mohou mít po odeznění krize velký potenciál také pro investory. Naopak nekvalitní novostavby budou hůře prodejné a jejich ceny půjdou dolů,“ doplňuje Jakub Havrlant.

Některé novostavby mohou být dobrou investicí
Dobře se prodávají kvalitní, ale nepředražené projekty. Zajímavý je například projekt Dolní Břežany, který je řešen velmi komplexně – každý byt má balkon nebo terasu, developer zde buduje park, v místě je škola, školka, obchody i služby a lokalita je z Prahy dobře dostupná.

Kupující dnes vyžadují atraktivní lokalitu s dobrou občanskou vybaveností a dostupností do centra města – to platí hlavně pro bytové domy v okolí Prahy, Brna a dalších velkých měst. „Prosazují se zejména lokality v dosahu příměstské železniční dopravy, jako je Praha 13 a 22 nebo okolí Brna. Také se změnila definice standardu vybavení nemovitosti: požadovaným vybavením bytů je dnes balkon, sklep, úložné prostory, jako šatna či komora, nebo parkovací stání. Za to vše se v minulosti muselo platit navíc jako nadstandard, což dnešní kupci již rozhodně nechtějí,“ tvrdí Jakub Havrlant.

Dalším důvodem předpokládaného růstu cen bytů v kvalitních novostavbách je ekonomická krize. Developeři nyní doprodávají hotové projekty, ale pozastavili výstavbu nových. Podle Českého statistického úřadu poklesla v prvním čtvrtletí letošního roku výstavba bytů v bytových domech o téměř 31 procent. „Developeři, se kterými spolupracujeme, odhadují propad výstavby na desítky procent. Zájemci o bydlení v novém tak brzy nebudou mít z čeho vybírat a poptávka opět může brzy začít převyšovat nabídku, což ceny bytů vyžene vzhůru,“ dodává Jakub Havrlant.

Uživatelé ocení unikátní videoprezentaci bytových projektů
Špatně prezentované a marketingově nepodložené projekty nemají dobré vyhlídky. To se letos projevuje ve značném propadu poptávky po již hotových a přitom kvalitních projektech. „Kupce musí projekt ihned zaujmout a musí se s ním ztotožnit. Na to mnoho developerů stále zapomíná,“ upozorňuje Havrlant. iDeveloper.cz proto klade důraz na kvalitní a detailní prezentaci jednotlivých bytových projektů. „Vycházíme z ověřených požadavků uživatelů, ale i developerů. Právě videoprezentace patří v současnosti mezi nejoblíbenější a nejzajímavější způsoby, jak novostavbu v rámci internetových stránek potenciálním kupcům představit,“ říká Jakub Havrlant. Kromě několikaminutových videí si návštěvníci iDeveloper.cz mohou bytový dům prohlédnout ve fotografické slideshow, 3D modelu nebo bydlení hledat podle oblíbené lokality pomocí Google map.

Tento způsob prezentace je atraktivní také pro developery. „Developerům, kteří využijí možnosti multimediálních prezentací, jako je video a 3D model, nebo sami přijdou s nějakým zajímavým způsobem prezenace, nabídneme výhodnější podmínky a větší zviditelnění na iDeveloper.cz,“ uvádí Jakub Havrlant. Na podzim chystá společnost Pricetown na serveru iDeveloper.cz spuštění dalších novinek.

Za projektem iDeveloper.cz stojí silný investor
Za společností Pricetown, s.r.o., která provozuje servery bezrealitky.cz a iDeveloper.cz, stojí silný investor a strategický partner. Do společnosti nedávno vstoupila polská investiční skupina Allegro Group, která ve firmě získala 50% podíl. Allegro v České republice už šestým rokem úspěšně provozuje například aukční portál Aukro.cz, který má dnes přes milion uživatelů.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

120na80.cz: 5 přírodních tipů na bolest v krku

5 přírodních tipů na bolest v krku

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Děti patří tomu, kdo je porodil?

Děti patří tomu, kdo je porodil?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Podnikatel.cz: Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?