Hlavní navigace

Rychlá mobilní data už téměř pro polovinu obyvatelstva ČR

1. 12. 2005

[Tisková zpráva] T-Mobile nabízí službu rychlých mobilních dat T-Mobile EDGE už ve více než 1000 českých měst a obcí, a služba je tak dostupná téměř pro polovinu populace v České republice. S velkou přízní zákazníků se setkalo spuštění první vysokorychlostní datové sítě UMTS – služby Internet 4G –, a to i přesto, že je služba zatím dostupná jen v Praze. Už od uvedení na trh je služba Internet 4G k dispozici na více než 90 procentech území hlavního města.

Dne 19.10.2005 T-Mobile představil v Praze službu Internet 4G, první české UMTS. Tato služba je určena zákazníkům, kteří mobilní data využívají opravdu intenzivně – a to nejen pro mobilní využití, ale zejména pro domácí vysokorychlostní připojení k internetu – nabízí totiž rychlost přenosu dat až 1 Mbps. Pokrytí nyní dosahuje více než 90 procent území hlavního města, do konce prvního čtvrtletí 2006 pak přibudou další desítky stanic a pokrytí Prahy se tak bude dále zlepšovat. Vysoká koncentrace základnových stanic v rámci pokrytého území je zárukou dostatečné kapacity sítě a kvality připojení pro zákazníka. Nejrychlejších mobilních dat se v příštím roce dočkají i mimopražští – v polovině roku bude pokrytí technologií UMTS-TDD rozšířeno do větších měst, a dalších obcí, celkem by mělo být pokryto více než 900 měst a obcí ČR.

Více než polovina zákazníků služby Internet 4G zvolila rychlejší tarif Premium poskytující připojení o maximální rychlosti 1 Mbps, který v ceně měsíčního paušálu zahrnuje nejen Internet 4G, ale i ostatní nabízené datové služby T-Mobile GPRS, T-Mobile EDGE a T-Mobile HotSpot (WLAN). Klasická UMTS síť využívající technologie UMTS FDD dosahuje rychlosti přibližně třetinové.

V uplynulých měsících se T-Mobile v oblasti rozvoje EDGE zaměřil na pokrytí dalších měst a obcí a rozšíření pokrytí v již pokrytých městech. V současné době již téměř polovina populace ČR může využívat rychlý mobilní internet, který umožňuje připojení o rychlosti až 236 kbps.

Rozšířením pokrytí EDGE se pro polovinu Čechů zpřístupňuje nejen rychlé mobilní připojení na internet, ale také další unikátní služby založené na datovém přenosu. Pouze s T-Mobile tak mohou obyvatelé ve více než 1000 měst a obcí využívat pokročilé mobilní multimediální aplikace jako mobilní videostreaming ve vysoké kvalitě. V polovině listopadu například T-Mobile uvedl na trh službu t-music videozona umožňující bezplatné přehrávání videoklipů na displeji telefonu v plné podobě. T-Mobile EDGE dále zvyšuje uživatelský komfort při využívání dalších služeb – při užívání WAPu uživatel ocení kratší odezvu při načítání stránek a obrázků, razantně se zkracuje příjem a odesílání MMS zpráv například s fotografiemi o vysoké kvalitě či čas potřebný na stažení log nebo vyzvánění.

Počet zákazníků využívajících neomezený přístup na internet prostřednictvím GPRS/EDGE dosáhl téměř 60 tisíc. Celkový počet zákazníků využívajících přístup na internet s některým z našich datových tarifů (včetně neomezeného) přesáhl hranici 100 000. Měsíční datový provoz v síti T-Mobile prostřednictvím GPRS/EDGE se meziročně zdvojnásobil.

Počet zákazníků využívajících datové služby je do značné míry závislý na dostupnosti koncových zařízení podporujících datové technologie. T-Mobile neustále rozšiřuje nabídku telefonů a jiných zařízení podporujících EDGE. V současné době si zákazníci mohou vybrat ze 7 telefonů, 2 PCMCIA karet pro notebooky a modemu pro stolní PC, a rozhodně se nejedná o konečný počet zařízení v nabídce. V případě služby Internet 4G si zákazníci mohou vybrat mezi modemem a datovou kartou. Zákazníci projevují velký zájem o možnost vyzkoušet si službu zdarma po dobu tří dnů, počet testovacích zařízení ve Značkových prodejnách byl proto po prvních týdnech zdvojnásoben.

Aktuální dostupnost datových služeb T-Mobile v konkrétním místě si zákazníci mohou ověřit odesláním SMS ve tvaru INTERNET na 4616. Formou SMS pak obdrží informaci, které datové služby může v daném místě využívat. Odeslání požadavku je zpoplatněno jako běžná SMS zpráva. Aktuální pokrytí služby si zákazníci mohou také ověřit na webové adrese http://mapy.t-mobile.cz, kde mohou vyhledávat pokrytí zadáním města/obce a ulice.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?