Hlavní navigace

S YouTube se teď snadněji domluvíte, umí už i česky!

11. 10. 2008

[Tisková zpráva] Nejoblíbenější videoserver YouTube ode dneška mluví česky a nově ho najdete i na české adrese www.youtube.cz. Nejde jen o překlad stránek do češtiny, přibyli i lokální partneři, známé české celebrity a česká videa. Díky českému rozhraní bude teď jednodušší videa na YouTube nejenom vyhledávat, hodnotit a povídat si o nich s ostatními uživateli, ale taky snadněji nahrávat videa z vlastní tvorby. YouTube se tedy dneškem stává českou bránou do světa globální zábavy, hudby a videí.

Už teď patří YouTube k nejoblíbenějším portálům na českém internetu. Podle studie Mediaresearch (jaro 2008) ho alespoň jednou za měsíc navštíví 62,4 % českých internetových uživatelů a každý 10. český uživatel internetu chodí na YouTube denně. Návštěvníci serveru YouTube shlédnou denně stovky milionů klipů a stovky tisíc nových naopak nahrají.

„Spuštění další lokální verze YouTube je přirozeným krokem ve vývoji těchto stránek,“ říká spoluzakladatel a generální ředitel YouTube Chad Hurley. „Video je mezinárodní formát, který umožňuje lidem po celém světě komunikovat a vyměňovat si názory. Díky lokalizaci bude naše globální služba ještě relevantnější pro místní komunity v různých částech světa."

„Plníme náš slib a přinášíme uživatelům české YouTube, které umožní, abychom světu naplno ukázali lokální talenty a pověstný český humor,“ říká Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka. „Chtěli bychom společně s uživateli vytvořit silnou českou komunitu YouTube, a tak doufáme, že do toho jdete všichni s námi,“ dodává.

Český YouTube znamená…
K lokalizaci patří nejen česká doména www.youtube.cz a překlad rozhraní webu. Bylo nutné přeložit stovky stránek, které k YouTube patří a vytvořit naši vlastní domovskou stránku, která obsahuje i propagovaná videa, podobná videa a propagace českých kanálů. Nesmíme zapomenout na českou uživatelskou podporu a také zprovoznění komunitních funkcí, jako je třeba hodnocení videí, sdílení videí, označování obsahů. Uživatelé se teď na stránce rychleji zorientují (registrace, hledání, hodnocení, nahrávání) budou mít mnohem snadnější a pohodlnější přístup k lokálním i globálním videím. Česká verze je přitom 22. lokalizovaným YouTube na světě.

Co chce český uživatel? Bavit se…
YouTube už teď navštěvuje 62,4 % českých uživatelů internetu (starších než 15 let, Mediaresearch jaro 2008), každý den dokonce 10 % uživatelů. Češi na YouTube tráví obvykle maximálně půl hodiny, každý dvacátý se ale na YouTube zapomene na více než hodinu. Český uživatel navštěvuje YouTube místo televize, obvykle se probírá videy v týdnu po večerech, v noci z pátku na sobotu a v sobotu a v neděli odpoledne. A co českého fanouška YouTube zajímá? Dívá se na vtipné scénky, amatérská videa, videa kamarádů, videa spojená s cestováním a taky… animované pohádky!

Obsah na YouTube
YouTube je otevřená platforma, kde může každý publikovat svoji tvorbu, talent nebo názor. Obsah na YouTube je přístupný všem zdarma, uživatelé tam najdou videa z Česka i z celého světa, tvorbu amatérů i profesionálů, kteří mají na YouTube prémiový kanál. V Čechách je to například hudební TV Óčko, nezisková organizace Člověk v tísni, portál pro začínající kapely Bandzone.cz nebo mezinárodní kulturní událost – Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Z českých celebrit na YouTube najdete nové hudební talenty – Tomáš Kluse a Marka Ztraceného nebo třeba Ewu Farnu, 4TET a další. Veškerá videa podléhají autorským právům, ať už patří uživateli nebo společnosti vyrábějící obsah.

Lupa.cz: Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce