Hlavní navigace

Sada Altiris IT Management Suite 7.0 společnosti Symantec zcela mění správu koncových bodů

27. 4. 2010

[Tisková zpráva] Sada nabízí kompletní správu IT, která snižuje náklady a složitost, zlepšuje možnosti správy a automatizuje složité IT procesy

Praha, 26. dubna 2010 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila sadu Altiris IT Management Suite 7.0, která poskytne zákazníkům úplné možnosti správy, jež zvýší efektivitu prostřednictvím rychlejšího zavedení a lepšího zabezpečení, sníží náklady odstraněním slabých míst v technologiích a zlepší možnosti správy ve stále nepřehlednější směsici informací a infrastruktur. Sada IT Management Suite završuje nová řešení podnikového zabezpečení Symantec a zajistí kontinuitu zabezpečení a umožní organizacím nepřetržitě reagovat na interní a externí hrozby a změny.

Sadou IT Management Suite, dříve Altiris Total Management Suite 6.5, společnost Symantec zcela mění správu koncových bodů tím, že poskytuje komplexní správu klientů, serverů a prostředků s úplnými funkcemi technické podpory a automatizace. Nová sada pomáhá zajistit řádnou funkci podnikových pracovních nástrojů, poskytuj úplný přehled o prostředcích IT, usnadňuje dodržování licenčních podmínek a automatizuje složité úlohy správy, například přechod na systém Windows 7. Sada IT Management Suite je postavená na platformě Symantec Management Platform verze 7, která podporuje automatizaci na základě doporučených postupů a umožňuje modulární a rozšiřitelnou integraci portfolia produktů společnosti Symantec a řešení třetích stran.

„Ze správy a zabezpečení nepodobných a složitých prostředků IT se kvůli rostoucí složitosti prostředí IT v organizacích stává obtížný úkol,“ řekl Mark Magee, senior director, product management, Enterprise Security Group, společnost Symantec. „Sada IT Management Suite 7.0 poskytuje nezbytnou automatizaci a integraci z centrálního místa a pomáhá našim zákazníkům snížit časovou náročnost správy prostředků, zlepšit zabezpečení a snížit provozní náklady.“

Spolehlivý přechod na systém Windows 7
Studie 2010 State of Enterprise Security společnosti Symantec vyzdvihuje, jak je důležité mít řešení správy koncových bodů, protože více než 70 % z 2 100 dotazovaných organizací tvrdilo, že již přecházejí na systém Windows 7 nebo předpokládají, že na systém Windows 7 přejdou v průběhu následujících 12 měsíců. Automatizovaný přechod na nový operační systém je nedílnou součástí strategie správy koncových bodů a organizacím pomáhá snížit celkové náklady na vlastnictví a minimalizovat prostoje zaměstnanců.

Sada IT Management Suite automatizuje celý proces přechodu na systém Windows 7, včetně vyhodnocení připravenosti prostředí k přechodu, vytváření bitových kopií a přípravy aplikací, zachování uživatelských nastavení, instalace bitových kopií a softwaru a vytvoření zpráv s přehledem výsledků. Díky tomu již není nutno během upgradu navštívit každý počítač a proces je rychlý a snadno se realizuje se spolehlivými výsledky, včetně podstatné úspory nákladů.

Inteligentní správa softwaru přináší úsporu nákladů
Sada IT Management Suite poskytuje úplný přehled o prostředcích IT, automatizuje procesy a vytváří přesné zprávy o licencích. To přináší trvalé úspory nákladů a bezproblémové audity výrobců softwaru a zajištění souladu. Příkladem je automatizovaný proces získání softwaru v podnikovém prostředí. Na začátku tohoto procesu je požadavek na software prostřednictvím aplikace Symantec ServiceDesk, která spustí další procesy, včetně provedení inventarizace stávajících licencí, porovnání nainstalovaného softwaru s kontrakty, kontroly vztahů mezi softwarovými prostředky a jejich vlastníky, zjištění skutečného použití, určení nároků na licence, změny přiřazení stávajících licencí nebo obstarání nových licencí a dodání požadovaného softwaru uživatelům.

Automatizace složitých IT procesů
Vestavené funkce automatizace v sadě IT Management Suite umožňují správcům zaujmout v organizaci více strategickou pracovní roli. Zákazníci mohou v důsledku toho přijímat rychlejší rozhodnutí podložená daty. Pomocí sady IT Management Suite mohou zákazníci automatizovat bezpočetné složité a časově náročné úlohy IT, například požadavky nových zaměstnanců a výpovědi zaměstnanců. „Organizace v současné době chtějí úplnější řešení správy, která pomáhají zjednodušit a zlepšit správu, zabezpečení a podporu všech prostředků IT a současně napomáhají efektivnímu poskytování služeb,“ řekl Fred Broussard, research director, PC, Device and IT Service Management Software, společnost IDC. „Řešení jako IT Management Suite společnosti Symantec jsou schopná zvládat jedinečné požadavky organizací a umožňují manažerům IT zajistit dlouhodobou spolehlivost a efektivitu prostředí klientů a serverů a současně zvyšují úroveň zabezpečení a služeb IT podle požadavků organizací.“ Sada IT Management Suite obsahuje produkty Altiris Client Management Suite, Altiris Server Management Suite, Altiris Asset Management Suite, Symantec ServiceDesk, Symantec Workflow a Wise Package Studio Suite.

Cena a dostupnost na trhu
Sadu IT Management Suite 7.0 je nyní možno zakoupit přímo od společnosti Symantec nebo prostřednictvím její celosvětové sítě autorizovaných prodejců s přidanou hodnotou, distributorů a systémových integrátorů. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.sy­mantec.com/bu­siness/it-management-suite.

O podnikových řešeních společnosti Symantec
Společnost Symantec pomáhá organizacím zabezpečit a spravovat informace pomocí řešení správy serverů, správy koncových bodů a virtualizace serverů.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu