Hlavní navigace

SafeBoot se začleňuje do bezpečnostního balíku ProtectTools od HP

24. 4. 2007

[Tisková zpráva] SafeBoot, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů ochrany mobilních dat a technologií přístupu, oznamuje, že technologie ochrany mobilních dat SafeBoot je nyní součástí vybavení HP notebooků a Tablet PC ve třídách business class (b) a professional class (p) – výrobcích prodávaných firmám sektoru SMB a Fortune 1000 .

SafeBoot je určen jak pro segment SMB, tak pro enterprise řešení. Budou jím vybaveny notebooky a Tablet PC od HP jako součást funkcionality Drive Encryption balíku HP ProtectTools Security Suite, jehož účelem je ochrana koncových uživatelů před zneužitím dat v případě odcizení přenosného zařízení.

Ztráta důvěrných dat (včetně duševního vlasnictví, obchodních dokumentů a dat o zákaznících a zaměstnancích) je podle výzkumu zveřejněného v srpnu společnostmi Ponemon Institute LLC a Vontu Inc. mezi americkými společnostmi převažujícím problémem. Výzkumu se zúčastnilo téměř pět set odborníků na bezpečnost informací. Osmdesát jedna procent respondentů uvedlo během posledních dvanácti měsíců ztrátu jednoho nebo více přenosných počítačů s citlivými daty.

Řešení SafeBoot bezpečnosti dat a zařízení, nejvýznamnější technologie společnosti SafeBoot International, pomáhá ochránit data a zařízení proti zvyšujícím se rizikům spojeným se ztrátou, krádeží a neoprávněným přístupem. Řešení SafeBoot nabízejí silnou dvoufaktorovou kontrolu přístupu před startem CEO systému a silné šifrovací technologie certifikované FIPS 140–2.

SafeBoot Chief Executive Office Gerhard Watzinger označuje tuto integraci za nalezení nejlepšího a nejrozsáhlejšího řešení ochrany pro zákazníky HP. „Organizace vybavují svoji infrastrukturu nejrozsáhlejším technologickým řešením na trhu pro ochranu před krádeží přenosných počítačů a zneužitím dat. Zákazníci HP mohou mít důvěru, že jejich notebooky a jiná zařízení jsou šifrovány, certifikovány a v souladu bezpečnostními politikami“ uvádí Watzinger.

„HP si vybral SafeBoot pro jeho schopnost jednoduché instalace a škálovatelnosti pro potřeby enterprise řešení, integraci s infrastrukturou PKI a schopnosti správy politik“ řekla Carol Hess-Nickels, ředitelka celosvětového marketingu oddělení Personal Systems Group v HP a dodává „Spolupráce se společností SafeBoot poskytuje zákazníkům jednu z nejrobustnějších a nejefektivnějších technologií ochrany dat zaměřenou na boj s trvajícími problémy krádeží notebooků a zneužitím dat, aniž by znamenala rozsáhlé zatížení IT infrastruktury.“

Řešení SafeBoot mají se svými více než 3 miliony uživatelů a zákazníky ve 170 z 500 Fortune společností největší podíl mezi bezpečnostními řešeními pro data a zařízení. Řešení SafeBoot jsou certifikována Common Criteria EAL4, FIPS 140–1 a 140–2 a poskytují silné šifrování a bezpečnou správu klíčů. SafeBoot je řešení ochrany dat a kontroly přístupu, které si vybralo více než 3000 organizací po celém světě včetně bank, pojišťoven, konzultačních firem, státních a zdravotnických institucí.

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada