Hlavní navigace

Samsung představuje tablet Samsung GALAXY Tab 10.1 - přístroj s 10,1palcovým displejem

14. 2. 2011

[Tisková zpráva] Samsung GALAXY Tab 10.1 – dvoujádrové chytré mediální zařízení s platformou Android 3.0, Honeycomb

Barcelona, Španělsko, 14. února 2011 – Společnost Samsung, výrobce chytrých zařízení a globální lídr na trhu tabletů se systémem Android™ dnes ve spolupráci se skupinou Vodafone představil Samsung GALAXY Tab 10.1 (model P7100), chytré mediální zařízení s výkonným dvoujádrovým procesorem a systémem Android 3.0 (Honeycomb), které nabízí prvotřídní mobilní zábavu.

Trh s tablety zažívá nevídaný zájem, proto se společnosti Samsung a Vodafone spojily, aby odpověděly na požadavky zákazníků a nabídly jim skvělý způsob, jak využít rozsáhlé možnosti, které platforma Android nabízí. Lehký a ultratenký přístroj GALAXY Tab 10.1 společnosti Samsung je jedinečným přístrojem pro hraní her, čtení elektronických knih či aktualizaci informací na Facebooku. Navazuje na úspěšný model GALAXY Tab společnosti Samsung, kterého se prodaly dva miliony kusů po celém světě.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Zařízení je vybaveno osmimegapixelovým fotoaparátem s automatickým ostřením na zadní stěně a dvoumegapixelovým fotoaparátem vpředu. Uživatelé tak mohou zachytit své zážitky v nejlepším HD rozlišení na trhu, a stejně tak i své záznamy přehrávat a sdílet. Díky prohlížeči na platformě Android a systému Flash 10.1 je GALAXY Tab 10.1 společnosti Samsung skvělým nástrojem pro práci s internetovým obsahem bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte.

„Jakožto přední hráč na trhu tabletů se systémem Android je společnost Samsung odhodlána poskytovat širokou škálu bohatě vybavených přístrojů, které uživatelům umožní zůstat trvale online,“ řekl DJ Lee, výkonný viceprezident a obchodní a marketingový ředitel společnosti Samsung. Dále uvedl: „GALAXY Tab 10.1 je cenným přírůstkem do našeho rostoucího portfolia chytrých mediálních zařízení. Model je vybaven 10,1palcovým displejem a duálními prostorovými reproduktory. Umožňuje tak uživatelům maximálně využít multimediální funkce a přitom nepřijít o mobilitu.“

Patrick Chomet, ředitel skupiny koncových zařízení společnosti Vodafone, uvedl: „Prvními, kdo získají přístroj Samsungt GALAXY Tab 10.1, až se na jaře začne prodávat, budou zákazníci společnosti Vodafone ve více než 20 zemích světa. Společnost Samsung nabízí stylový přístroj s novou platformou Android 3.0, který bude prvním zařízením na těchto trzích se systémem Honeycomb. Konkurenční datové tarify společnosti Vodafone a spolehlivé vysokorychlostní sítě zajistí při používání modelu Samsung GALAXY Tab 10.1 skvělý zážitek.“

Výkon a rychlost

Díky nejnovější verzi operačního systému Honeycomb, což je systém Android optimalizovaný pro tablety, vytvořila společnost Samsung zařízení, které je výkonné a rychlé.

„Společnost Samsung stále přichází s inovativními výrobky, které přispívají k trvalému růstu ekosystému Android,“ uvedl Andy Rubin, viceprezident divize Engineering společnosti Google.

Přístroj GALAXY Tab 10.1 společnosti Samsung je vybaven dvoujádrovým procesorem s taktovací rychlostí 1 GHz, který se stará o běh aplikací a díky kterému jsou vaše internetové a multimediální zážitky rychlé a výkonné. Díky dvoujádrovému procesoru, energeticky nenáročné paměti DDR2 a baterii s kapacitou 6860 mAh se Galaxy Tab 10.1 společnosti Samsung dokáže skvělým a energeticky úsporným způsobem vypořádat se zpracováním běžících úkolů.

Díky displeji (WXGA TFT LCD) o velikosti 10,1” s křišťálově čistým rozlišením (1280×800) je GALAXY Tab 10.1 společnosti Samsung jedinečným přístrojem pro hraní tisíců her a používání aplikací z Android Market™. Prvotřídní vizuální vlastnosti přístroje doplňují duální prostorové reproduktory, díky kterým bude váš zážitek ještě plnější.

Maximální mobilita

Galaxy Tab 10.1 váží pouhých 599 gramů a jeho tloušťka je 10,9 mm, a proto je to lehčí, tenčí a mobilnější přístroj. Uživatelé si tak mohou vychutnat mnohé funkce i na cestách. S ohledem na nutnost neustálého připojení společnost Samsung přístroj vybavila superrychlou konektivitou (HSPA+ 21Mb/s, Bluetooth® 2.1+EDR a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n), která podporuje vysoké rychlosti pro stahování dat a snižuje dobu nezbytnou pro přenos.

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Lupa.cz: Na koho se v Křišťálové Lupě nedostalo?

Na koho se v Křišťálové Lupě nedostalo?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV