Hlavní navigace

SAP ocenil čtyři české projekty za kvalitu

26. 5. 2010

[Tisková zpráva] SAP Quality Awards 2010 ocenily RPG Real Estate, Letiště Praha, České dráhy a Keramiku Soukup

Společnost SAP oznámila vítěze letošního ročníku cen SAP Quality Awards 2010 pro oblast střední a východní Evropy. Mezi osmi oceněnými byly i projekty českých společností RPG Real Estate, Letiště Praha, České dráhy a Keramika Soukup. Společnost SAP uděluje ceny Quality Awards každoročně projektům, které dodržely kvalitativní zásady SAP, dosáhly hladké implementace a splnily očekávané obchodní přínosy.

„Kvalita je srdcem všeho, o co se v poskytování řešení a služeb našim zákazníkům snažíme. Získaná ocenění znamenají, že dotyčné projekty nebyly jen úspěšně implementovány, což už samo o sobě vyžaduje velkou pozornost, ale udělaly i jeden krok navíc směrem k zajištění maximální kvality napříč všemi procesy,“ řekl dnes Petr Viktora, generální ředitel společnosti SAP ČR.

Společnost SAP udělovala ceny Quality Awards 2010 v podobě zlatých, stříbrných a bronzových ocenění, a to ve třech kategoriích – Nová podniková řešení, Implementace ve velkých podnicích a Implementace v malých a středních firmách.

Zlato v kategorii Nová podniková řešení získal projekt implementace manažerské nadstavby ve skupině RPG Real Estate realizovaný firmou Mibcon, v jehož rámci bylo implementováno řešení SAP BPC pro plánování, reporting a konsolidaci do 33 společností. Nový systém například výrazně zkrátil dobu konsolidace, sjednotil reporting v celé skupině, vytvořil jednotnou datovou základnu a umožnil flexibilní modelování budoucího vývoje nejen v průběhu standardizovaného plánovacího procesu.

Stejně úspěšný byl projekt realizovaný Letištěm Praha ve spolupráci se společností IBM, který získal zlato v kategorii Implementace ve velkých podnicích. Spočíval v zavedení inovativního řešení IBM BlueSky postaveného na informačním systému SAP ERP, které na základě dat z letištní operační databáze sjednotilo zpracování, výpočet a fakturaci letištních poplatků a poplatků za služby handlingu. Umožnilo tak flexibilní tvorbu obchodní a marketingové politiky a pomocí reportingu v SAP/BW umožnilo managementu společnosti sledovat výkonnostní a finanční ukazatele na bázi denní aktualizace dat.

V kategorii Implementace ve velkých podnicích uspěl i projekt v Českých dráhách realizovaný společností ČD Telematika, který získal bronz. Zavedení nového centralizovaného řešení SAP pro oblast řízení lidských zdrojů a mzdovou administrativu zde umožnilo standardizovat HR procesy napříč všemi odděleními a součástmi Českých drah a od letošního roku rovněž provádět výplaty on-line.

Čtvrtým oceněným byl projekt pro společnost Keramika Soukup realizovaný firmou Sabris, který získal bronz v kategorii Implementace v malé a střední firmě. V jeho rámci došlo k přechodu z řešení SAP Business One na komplexnější SAP All-in-One, který zlepšil procesy v oblasti zásobování a obchodního cyklu. Došlo zde například ke zrušení papírových objednávek. Společnost SAP uděluje zlatá, stříbrná a bronzová ocenění na základě rozhodnutí poroty, kterou tvoří zástupci odborného vedení SAP a týmu věnujícího se řízení kvality. Ocenění hodnotí na projektech především dodržování deseti prvidel kvality SAP, realizaci rychlé přidané hodnoty, snížování celkových nákladů na implementaci a dosahování maximální kvality v jednotlivých oblastech implementace.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám