Hlavní navigace

SAP představil nová přednastavená řešení pro střední firmy

11. 11. 2009

[Tisková zpráva] Řešení SAP Business All-in-One zkracují dobu a snižují náklady implementace

Společnost SAP představila novou verzi svého balíčku SAP Best Practices Baseline lokalizovaného pro český trh. Menším a středním firmám poskytuje přednastavené obchodní procesy vytvořené na základě implementací u 10 tisíc zákazníků po celém světě. U nových řešení umožňují přednastavené procesy firmám zkrátit dobu implementace v průměru o třetinu a snížit celkové náklady na implementaci až o 50 procent.

„U tradičních projektů je systém konfigurován a parametrizován na míru dané společnosti, což je nákladný a pracný proces zahrnující nezanedbatelné riziko nutnosti dodatečných úprav a přizpůsobení. Přednastavená řešení oproti tomu poskytují již předkonfigurované obchodní procesy osvědčené u firem obdobné velikosti a ve stejném odvětví,“ vysvětluje Martin Ambler, obchodní ředitel ve společnosti SAP ČR.

Nový balíček z rodiny řešení SAP Business All-in-One obsahuje přednastavené scénáře, které pokrývají klíčové oblasti fungování podniku od účetnictví přes controlling, odbyt, výrobu, nákup až po servis. Instalovat je možné jak všechny scénáře, tak pouze vybrané. Novinkou jsou tři ucelené odvětvové balíčky zaměřené na firmy z oblasti výroby, služeb a obchodu, které v sobě již zahrnují vybrané scénáře osvědčené u zákazníků ze stejných oblastí, a také ucelený balíček zaměřený na základní funkčnost v oblasti finančního účetnictví.

„Pokud partneři SAP použijí nový balíček při implementaci u zákazníka, dokáže již na začátku pokrýt až osmdesát procent jeho veškerých podnikových potřeb. Balíček je však možné využít i jako jakýsi prototyp umožňující porozumět aplikacím a procesům SAP, jako referenční systém pro vytvoření vlastního konceptu a rozsahu řešení i jako způsob rychlého zavedení systému v nové pobočce mateřské firmy,“ doplňuje Kamil Práza, Senior Business Consultant, SAP ČR.

V souvislosti s novou verzí SAP Best Practices Baseline již SAP pro své české partnery a zákazníky připravil lokalizovanou verzi dokumentace, která je volně stažitelná na webu. Nový rozsah pokrytých podnikových procesů včetně tří ucelených odvětvových balíčků reflektuje i nová verze online konfigurátoru řešení ERP. Probíhá také intenzivní příprava a školení partnerů SAP zaměřených na oblast malých a středních firem, kteří mohou nový balíček využít ve vlastní nabídce.

„Nový balíček přednastavených procesů je výsledkem našich dlouholetých investic do řešení pro malé a střední firmy a zkušeností z implementací u více než deseti tisíc zákazníků po celém světě. Malým a středním firmám poskytuje robustní, zároveň však pružná a rozšiřitelná řešení, která přinášejí měřitelné výsledky v již relativně krátkém čase," říká Kamil Práza.

O společnosti SAP
SAP je největším světovým poskytovatel aplikačního softwaru pro podniky a organizace všech velikostí. Subjektům působícím ve více než 25 oborech umožňují řešení SAP být nejlépe řízenými organizacemi svého druhu. Společnost SAP má více než 86 tisíc zákazníků ve 120 zemích a její akcie jsou obchodovány na několika světových burzách – včetně Frankfurt Stock Exchange a NYSE – pod kódovým označením „SAP“. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala přibližně 900 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy.

Portfolio SAP BusinessObjects mění způsob fungování organizací prostřednictvím propojení lidí, informací a podnikání. Díky otevřeným řešením, která pracují v heterogenních prostředích a v oblastech jako jsou „business inteligence“, řízení informací, řízení výkonnosti firem a kontrola, řízení rizik a dodržování standardů, umožňuje portfolio SAP BusinessObjects organizacím každodenně uskutečňovat jejich vytýčené strategie.

Více informací najdete na www.sap.com.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá