Hlavní navigace

Se službou Interoute a Microsoft OCS je VoIP stejně snadný jako e-mail

19. 6. 2007

[Tisková zpráva] Londýn, Velká Británie, 19. června 2007 – Společnost Interoute, majitel nejvyspělejší hlasové a datové sítě v Evropě, oznámila novou inovaci, díky které jsou hlasové hovory ve firmách stejně snadno spravovatelné a finančně výhodné jako e-mail. Zákazníci přitom nemusí pořizovat drahý nový hardware nebo řešit složité otázky integrace.

Nová služba zvaná Interoute One umožňuje snadno zprovoznit jednotnou komunikaci (unified communications). Podstatně sníží náklady na hovory, zkrátí dobu migrace na IP telefonii a nabídne bezpečnou podnikovou službu.

Společnostem, které používají Microsoft Live Communications Server 2005 nebo Microsoft Office Communications Server 2007, umožňuje Interoute vytvořit největší komunitu firem na světě, bezpečně sdílet informace o přítomnosti pro zasílání rychlých zpráv a uskutečňovat videohovory v podnikových sítích.

Společnostem, jež využívají software Microsoftu pro jednotnou komunikaci, umožňuje platforma Interoute One spojit se v jednotném, volně komunikujícím společenství bez pořizování další infrastruktury.

Eric Swift, senior ředitel managementu produktů Unified Communications Group společnosti Microsoft, řekl: „Těší nás, že společnosti jako Interoute přijímají flexibilitu našeho softwaru pro jednotnou komunikaci za vlastní a usnadňují zákazníkům federovanou součinnost se svou sítí. Propojení se sítí Interoute umožňuje organizacím pomocí programu Office Communicator komunikovat VoIP hovory, videohovory a rychlými zprávami s větším počtem lidí.“

K platformě Interoute One se uživatel připojí na webu www.interoute­one.com za pouhých 10 minut a bez dalšího hardwaru, složité integrace nebo nákladných upgradů může rychle začít přímo komunikovat s jinými společnostmi a veřejnou telefonní sítí. Řešení funguje jako inteligentní most, takže firmám stačí zaregistrovat se pouze u služby Interoute One a nemusí vytvářet dvoustranné dohody se všemi partnerskými společnostmi.

Jim Kinsella, generální ředitel společnosti Interoute, řekl: „Na vývoji tohoto řešení jsme pracovali s technologiemi Microsoftu od roku 2006 a na inovace, které jsme do jeho vývoje vložili, jsme velice hrdí. Jednotná komunikace představuje budoucnost telefonie a naše celoevropská síť nám dává výjimečné podmínky pro realizaci tohoto příslibu. Interoute One je první skutečně bezpečná federovaná služba VoIP pro podniky, kterou lze rychle a snadno implementovat. Kromě jasných výhod v oblasti zabezpečení jsou všechny hovory v rámci firemní komunity naší služby zdarma a ceny ostatních hovorů jsou velice atraktivní.“

Služba Interoute One nabízí také bezpečný roaming pro všechny vzdálené pracovníky, což podstatně snižuje výdaje za mobilní služby a přitom mohou být zaměstnanci kontaktováni kdekoli na světě. Každému uživateli poskytne služba jediné telefonní číslo, které jej bude schopné najít u počítače, na pevné lince, na mobilu i na jakémkoli jiném zařízení. Řešení lze plně spravovat z jediné webové stránky. Uživatelé tak mohou snadno online ovládat, monitorovat a přistupovat k veškerým hlasovým službám.

Technické informace
Řešení vyhoví požadavkům každé organizace. Pro firmy, které neprovozují server Microsoft Live Communications Server 2005, je k dispozici alternativní softwarový telefon a podniky, které se chtějí přímo připojit ke své pobočkové ústředně (PBX), mohou využít tzv. SIP trunking (propojení firemní komunikace s poskytovateli služeb a operátory, kteří nabízejí internetovou telefonii – VoIP na základě SIP protokolu), takže se vyhnou nákladům a komplikacím spojeným s upgradem jejich vybavení. S řešením Interoute One získáte všechny výhody přechodu na VoIP bez obvyklých nákladů na migraci.

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

120na80.cz: Vitaminová abeceda

Vitaminová abeceda

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU