Hlavní navigace

Servery PRIMERGY jsou nyní dodávány s vestavěným virtualizačním řešením VMware ESX Server 3i

12. 3. 2008

[Tisková zpráva] PALO ALTO, Kalifornie 11. března 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, zahajuje společně s firmou Fujitsu Siemens Computers dodávky jejích prvních serverů PRIMERGY, které jsou při výrobě vybaveny novým virtualizačním softwarem VMware ESX Server 3i. To umožňuje začít používat virtualizační software již od prvního nabootování serveru – aktivací virtualizační vrstvy na serveru PRIMERGY, což trvá jen několik minut.

Podle průmyslové analytické firmy The Yankee Group uvádí třetina malých a středních podniků jako hlavní důvody, proč zavedly nebo chtějí zavést virtualizaci serverů, snížení nebo alespoň další nezvyšování počtu serverů v jejich IT infrastrukturách a zlepšení jejich využití.

Hardwarové a softwarové partnerství mezi Fujitsu Siemens Computers a VMware je zaměřeno na zlepšení dostupnosti pokročilé virtualizace pro malé a střední podniky. Prostředí virtualizovaných serverů umožňuje zákazníkům drasticky snížit počet potřebných serverů, což také významně snižuje spotřebu energie pro napájení i chlazení procesorů a rovněž celkové náklady na správu systému.

Automobilový specialista, firma Walter Mauser GmbH, je prvním zákazníkem, který potvrdil svoji objednávku na dodávku serverů PRIMERGY s předinstalovaným softwarem VMware ESX Server 3i. Firma sídlící v rakouském Breitenau, která vyrábí kabiny řidičů pro různé druhy speciálních vozidel, například traktorů, vysokozdvižných vozíků, poštovních aut, golfových vozíků nebo sekaček trávy, upgraduje ze svého dosavadního prostředí VMware, provozovaného na serverech PRIMERGY od Fujitsu Siemens Computers.

„Hlavní náplní našeho podnikání je zakázková výroba kabin řidičů pro širokou škálu vozidel. Naši inženýři staví vozidla, ne serverové systémy – takže vítáme zjednodušení, které Fujitsu Siemens Computers a VMware přinesly tím, že předkonfigurovaly servery PRIMERGY pro provoz nového virtualizačního softwaru VMware Embedded ESX Server 3i,“ vysvětlil Martin Mauser, ředitel firmy Walter Mauser. „Bez našeho IT partnera 4SYSTEMS GmbH bychom nedokázali využít naplno výhod nebo flexibility naší IT infrastruktury. Díky 4SYSTEMS jsme začali v roce 2005 používat virtualizační technologii a nyní děláme první krok při přechodu na VMware Embedded ESX Server 3i.”

Jens-Peter Seick, hlavní viceprezident oddělení Enterprise Server Business v Fujitsu Siemens Computers, řekl: „Výhody virtualizace pro malé a střední podniky jsou zřejmé. Fujitsu Siemens Computers a VMware sdílí stejný názor na úsporu nákladů pomocí konsolidace serverové infrastruktury. ESX 3i rozšiřuje nabídku produktů VMware o jednodušší instalaci a správu prostředí virtualizovaného VMware serveru.“

Propagací koncepce virtualizace zdůrazňuje Fujitsu Siemens Computers svoji roli vývojáře špičkové technologie a také snahu společnosti o ekologicky šetrnou IT a o optimalizaci energetické účinnosti v datových centrech.

Diane Greene, prezidentka a ředitelka VMware, sdělila: „Firmy všech velikostí mají stejné potřeby. Musí snížit kapitálové a provozní výdaje a provozovat svůj software tak, aby byl vždy dostupný a použitelný při maximální efektivitě využití prostředků, energie a správy. To je to, čeho dosahuje virtualizace. Máme dlouhodobou spolupráci s Fujitsu Siemens Computers a jsme velmi rádi, že můžeme udělat tento další společný krok a dodávat servery PRIMERGY vybavené pro virtualizaci.“

Standardní průmyslové servery PRIMERGY, které jsou výrobcem vybaveny předinstalovaným virtualizačním softwarem VMware ESX Server 3i, jsou dostupné prostřednictvím distribučních kanálů. Součástí dodávky je bezplatná 90denní podpora od Fujitsu Siemens Computers, kterou je možné volitelně prodloužit. Servery jsou dodávány také se zkušební verzí sady VMware Infrastructure, řešení pro poskytování plně ovladatelného a automatizovaného virtuálního datového centra. VMware má nejucelenější řešení pro virtualizaci serverů, úložišť dat, sítí, aplikací a desktopů, které zajišťuje, že jsou IT služby dodávány přesně tehdy a tam, kde jsou zapotřebí, a to za nejlepší možnou cenu.

Řada standardních průmyslových serverů PRIMERGY tvoří páteř spolehlivé a moderní IT infrastruktury a ztělesňuje koncept flexibilního a dynamického datového centra, realizovaného společností Fujitsu Siemens Computers. Díky vysokému stupni standardizace od základních modelů až po racková řešení a BladeFrame nabízí PRIMERGY vynikající poměr cena/výkon. Dodávky středně výkonných serverů PRIMERGY RX330 S1 a RX300 S4 s integrovaným virtualizačním řešením a s cenou od 2 300 EUR začínají již dnes.

Hypervisor VMware ESX 3i je založen na jádru virtualizační technologie VMware, kterou používá více než 100 000 zákazníků. Je to nejmenší (32MB) hypervisor svého druhu, poskytující vysoký stupeň bezpečnosti a spolehlivosti, a je to virtualizační platforma zcela nezávislá na operačním systému. VMware ESX 3i umožňuje jednoduchou konsolidaci serverů s rychlou a snadnou implementací – první virtuální stroj může začít pracovat během několika minut po nabootování serveru s předkonfigu­rovanými a optimalizovanými hardwarovými sestavami.

Zákazníci mohou upgradovat z hypervisoru VMware ESX 3i na sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3. VI3 umožňuje automatické vyvažování zátěže, zajištění kontinuity provozu, řízení výkonu a také přenos virtuálního stroje mezi fyzickými stroji, aby byl minimalizován výpadek služby. VI3 je také kompatibilní s řešeními VMware pro virtualizaci a správu desktopů.

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Proč vás každý zubař posílá na dentální hygienu

Proč vás každý zubař posílá na dentální hygienu

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí