Hlavní navigace

Servodata zahájila projekt v rámci Operačního Programu Praha Adaptabilita

5. 2. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 21. ledna 2009 – Servodata a.s., přední Vallue Added Distributor ITC řešení v České republice, ohlásila zahájení projektu „Vzdělávání zaměstnanců společnosti s cílem zajistit naplnění strategického rozvoje firmy zejména na zahraničních trzích“ v rámci operačního programu OPPA.

Projekt byl schválen v rámci Operačního Programu Praha – Adaptabilita pro společnost Servodata a.s. Operační program Praha – Adaptabilita je jedním ze tří programů v České republice, který bude v období let 2007 – 2013 využívat prostředky Evropského sociálního fondu. Globálním cílem OPPA je zvýšení konkurenceschop­nosti Prahy posílením adaptability a výkonnosti lidských zdrojů. OPPA je platný pouze pro území hlavního města Prahy.

Předmětem projektu společnosti Servodata je inovace a rozšíření již fungující firemní metodiky vzdělávání, a její odzkoušení během vzdělávání realizovaného přímo v rámci projektu. Projekt je určen pro stávající zaměstnance, širší a top management, stejně jako i pro nové zaměstnance společnosti; celkově zahrnuje 70 osob. Projekt byl zahájen v lednu 2009 a poběží 19 měsíců.

Cílem projektu je zvýšení konkurenceschop­nosti společnosti na národním trhu a na trhu v evropském měřítku. Jednotlivé aktivity projektu jsou zaměřeny na inovaci metodiky firemního vzdělávání a souběžnou realizaci vzdělávání zaměstnanců v takových oblastech, které jsou pro rozvoj zaměstnanců a potažmo i společnosti zásadní. Cílů bude možné dosáhnout pouze tehdy, pokud společnost dá svým zaměstnancům příležitost trvale rozvíjet jejich znalosti a schopnosti ve vztahu k jejich práci a umožní jim podílet se tak na úspěchu firmy.

Obecněji se jedná o aktivity, zvyšující úrovně znalostí a dovedností v oblastech soft skills, které jsou potřebné pro práci se zákazníky, obchodními partnery, ale i spolupracovníky v rámci společnosti. Neméně důležité bude zvyšování znalostí práce s PC vedoucí k zefektivnění práce a zlepšování jazykových znalostí, nezbytných pro komunikaci se zahraničními klienty a obchodními partnery.

Management společnosti (top a širší management) bude doškolován v oblastech, kterými dosud jednotliví zaměstnanci v rámci firemního vzdělávání neprošli a jež jsou potřebné k výkonu jejich práce. Management bude rovněž doškolován v již absolvovaných školených oblastech, které budou zvyšovat úroveň jeho znalostí a dovedností.

V rámci projektu se budou zaměstnanci školit v následujících klíčových aktivitách v oblasti vzdělávání: Manažerské dovednosti, Komunikace negociace a asertivita, Key Account Management, Obchodní a prezentační dovednosti, Speciální kurzy na míru v oblasti soft skills, Soft skills v anglickém jazyce, Školení jazykových dovedností – angličtina, PC Skills, Interní školitel I. a Vzdělávací teambuildingy.

„Schválení projektu a jeho zahájení je završením více než roční práce na jeho přípravě. Neplánovali jsme projekt jen pro získání finančních prostředků, které by byly nekoncepčně použity – dlouhodobé vzdělávání pracovníků je u nás samozřejmostí, proto bylo poměrně snadné rozhodnutí podat žádost o podporu tohoto projektu,“ uvedla Eva Pešková, manažerka projektu a provozní ředitelka Servodata a.s. „Projekt prošel velmi náročným hodnocením komise Evropské unie a my jsme opravdu rádi, že jako jeden z mála obstál i pod tak přísnou kontrolou.“

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Největší outlet s interiérem Starého Města

Největší outlet s interiérem Starého Města

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává