Hlavní navigace

Servodata znovu obhájila status jednoho z největších licenčních partnerů Microsoftu v České republice

29. 10. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 29. října 2009 – Servodata a.s., přední evropský distributor komponent a infrastruktury pro podniková řešení, oznámila další významný úspěch v prodeji produktů a řešení společnosti Microsoft na českém trhu. Prostřednictvím obchodní divize Abakus dosáhla Servodata u české pobočky Microsoftu za fiskální rok 2009 jednoho z nejvyšších tržních podílů mezi obchodními partnery působícími na českém trhu v oblasti licenčních smluv pro Enterprise a Government zákazníky. Obhájila tak stejný úspěch z loňského fiskálního roku a znovu potvrdila, že dokáže maximálně zúročit dlouholeté zkušenosti z obchodní spolupráce se společností Microsoft a zajistit výborné výsledky i v prostředí současné nestabilní ekonomiky.

„Získat pozici vedoucího tuzemského partnera s jedním z nejvyšších tržních podílů v oblasti licenčních smluv u tak silné IT firmy, jakou je Microsoft, je velmi těžké, ale znovu ji obhájit v stále silnější konkurenci českého IT trhu, to je ještě mnohem těžší,“ řekl Jan Knyttl, ředitel divize Abakus. „Jsem proto velmi potěšen, že náš tým si dokázal i s touto výzvou poradit na výbornou a znovu utéct konkurenci. Kombinace kvality značky Microsoft s našimi profesionálními distribučními modely a rozsáhlou sítí obchodních partnerů potvrzuje spolupráci nejvyšší kvality, jejíž obchodní potenciál budeme i nadále zvyšovat a posilovat.“

Největší zájem je o balík Office
Společnost Servodata dosáhla během fiskálního roku 2009 obratu, který jí zajistil 20% tržní podíl z prodeje řešení Microsoft a první pozici mezi jeho LAR (Large Account Reseller) a obchodními partnery. Největšímu zájmu ze strany obchodních partnerů Servodat se dlouhodobě těší produkty z kancelářského balíku Microsoft Office – ten v tomto fiskálu tvořil přes polovinu všech prodaných produktů a oproti loňsku se podíl prodejů zvýšil přibližně o 15 %. Druhá příčka v prodejích patřila stejně jako vloni serverovým řešením Microsoftu. Do výsledků dalšího fiskálního roku se navíc očekává výrazné promítnutí prodejů nového operačního systému Windows 7, který oficiálně vstoupil na český trh minulý týden ve čtvrtek 22. října 2009.

Servodata nejsou pouze LAR (Large Account Reseller), tedy distributor podnikových licenčních programů společnosti Microsoft pro země EU a EFTA (European Free Trade Association) a držitel několika významných certifikací Microsoftu. Pro své obchodní partnery zajišťují rovněž služby speciálně vyškolených odborníků, kteří jsou připraveni pomoci s návrhy řešení a jejich uvedením do provozu. Systémoví inženýři společnosti Servodata drží krok s nejmodernějšími tržními trendy a pravidelně se účastní všech podpůrných školení i oborových seminářů.

O společnosti Microsoft
Posláním společnosti Microsoft je umožnit lidem a organizacím v České republice zcela naplnit jejich potenciál podněcující rozvoj vzdělané a prosperující znalostní společnosti, a to prostřednictvím špičkového software, který s využitím umu českých odborníků vytváří bezpečné a důvěryhodné prostředí pro své uplatnění ve všech oborech a lidských činnostech. Další informace o společnosti Microsoft jsou k dispozici na www.microsoft­.com/cze.

O společnosti Servodata
Servodata jsou evropským distributorem ICT řešení a dlouhodobě se specializují na oblast podnikové infrastruktury. Portfolio zahrnuje serverové a storage produkty, komponenty pro ukládání dat, bezpečnostní technologie a infrastrukturní software včetně licenční správy. Akvizicí Abakus Distribution a.s. (od 31. 12. 2008 obchodní divize Abakus) se Servodata posunula mezi první třicítku ICT společností na českém a slovenském trhu s konsolidovaným obratem přes 1,25 miliardy korun a neustále dynamicky rozšiřují počet svých obchodních partnerů. Společnost získala certifikaci Systému řízení jakosti (ISO 9001:2000) potvrzující nejvyšší podporu kvality nabízených produktů a certifikaci „TAJNÉ“ udělenou Národním bezpečnostním úřadem. Servodata jako Value Added Distributor mají přímý vztah k výrobcům a spolupracují s partnerskou sítí solution providerů, dodavatelů SW řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od založení v roce 1991 působí v regionu EMEA, centrála se nachází v Praze, pobočky v Olomouci, Bratislavě a Varšavě. Další informace najdete na webových stránkách www.servodata.cz.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně