Hlavní navigace

Servodata znovu obhájila status jednoho z největších licenčních partnerů Microsoftu v České republice

[Tisková zpráva] Praha, 29. října 2009 – Servodata a.s., přední evropský distributor komponent a infrastruktury pro podniková řešení, oznámila další významný úspěch v prodeji produktů a řešení společnosti Microsoft na českém trhu. Prostřednictvím obchodní divize Abakus dosáhla Servodata u české pobočky Microsoftu za fiskální rok 2009 jednoho z nejvyšších tržních podílů mezi obchodními partnery působícími na českém trhu v oblasti licenčních smluv pro Enterprise a Government zákazníky. Obhájila tak stejný úspěch z loňského fiskálního roku a znovu potvrdila, že dokáže maximálně zúročit dlouholeté zkušenosti z obchodní spolupráce se společností Microsoft a zajistit výborné výsledky i v prostředí současné nestabilní ekonomiky.

„Získat pozici vedoucího tuzemského partnera s jedním z nejvyšších tržních podílů v oblasti licenčních smluv u tak silné IT firmy, jakou je Microsoft, je velmi těžké, ale znovu ji obhájit v stále silnější konkurenci českého IT trhu, to je ještě mnohem těžší,“ řekl Jan Knyttl, ředitel divize Abakus. „Jsem proto velmi potěšen, že náš tým si dokázal i s touto výzvou poradit na výbornou a znovu utéct konkurenci. Kombinace kvality značky Microsoft s našimi profesionálními distribučními modely a rozsáhlou sítí obchodních partnerů potvrzuje spolupráci nejvyšší kvality, jejíž obchodní potenciál budeme i nadále zvyšovat a posilovat.“

Největší zájem je o balík Office
Společnost Servodata dosáhla během fiskálního roku 2009 obratu, který jí zajistil 20% tržní podíl z prodeje řešení Microsoft a první pozici mezi jeho LAR (Large Account Reseller) a obchodními partnery. Největšímu zájmu ze strany obchodních partnerů Servodat se dlouhodobě těší produkty z kancelářského balíku Microsoft Office – ten v tomto fiskálu tvořil přes polovinu všech prodaných produktů a oproti loňsku se podíl prodejů zvýšil přibližně o 15 %. Druhá příčka v prodejích patřila stejně jako vloni serverovým řešením Microsoftu. Do výsledků dalšího fiskálního roku se navíc očekává výrazné promítnutí prodejů nového operačního systému Windows 7, který oficiálně vstoupil na český trh minulý týden ve čtvrtek 22. října 2009.

Servodata nejsou pouze LAR (Large Account Reseller), tedy distributor podnikových licenčních programů společnosti Microsoft pro země EU a EFTA (European Free Trade Association) a držitel několika významných certifikací Microsoftu. Pro své obchodní partnery zajišťují rovněž služby speciálně vyškolených odborníků, kteří jsou připraveni pomoci s návrhy řešení a jejich uvedením do provozu. Systémoví inženýři společnosti Servodata drží krok s nejmodernějšími tržními trendy a pravidelně se účastní všech podpůrných školení i oborových seminářů.

O společnosti Microsoft
Posláním společnosti Microsoft je umožnit lidem a organizacím v České republice zcela naplnit jejich potenciál podněcující rozvoj vzdělané a prosperující znalostní společnosti, a to prostřednictvím špičkového software, který s využitím umu českých odborníků vytváří bezpečné a důvěryhodné prostředí pro své uplatnění ve všech oborech a lidských činnostech. Další informace o společnosti Microsoft jsou k dispozici na www.microsoft­.com/cze.

O společnosti Servodata
Servodata jsou evropským distributorem ICT řešení a dlouhodobě se specializují na oblast podnikové infrastruktury. Portfolio zahrnuje serverové a storage produkty, komponenty pro ukládání dat, bezpečnostní technologie a infrastrukturní software včetně licenční správy. Akvizicí Abakus Distribution a.s. (od 31. 12. 2008 obchodní divize Abakus) se Servodata posunula mezi první třicítku ICT společností na českém a slovenském trhu s konsolidovaným obratem přes 1,25 miliardy korun a neustále dynamicky rozšiřují počet svých obchodních partnerů. Společnost získala certifikaci Systému řízení jakosti (ISO 9001:2000) potvrzující nejvyšší podporu kvality nabízených produktů a certifikaci „TAJNÉ“ udělenou Národním bezpečnostním úřadem. Servodata jako Value Added Distributor mají přímý vztah k výrobcům a spolupracují s partnerskou sítí solution providerů, dodavatelů SW řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od založení v roce 1991 působí v regionu EMEA, centrála se nachází v Praze, pobočky v Olomouci, Bratislavě a Varšavě. Další informace najdete na webových stránkách www.servodata.cz.

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Root.cz: Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?