Hlavní navigace

Sidewinder chrání bezpečnost sítí ČVUT

19. 7. 2005

[Tisková zpráva]

Sidewinder chrání bezpečnost sítí ČVUT

Praha, 19. července 2005 – Společnost SkyNet, a.s., přední poskytovatel internetových a bezpečnostních řešení pro ochranu sítí a dat, eliminovala pro Fakultu Architektury Českého Vysokého Učení Technického (ČVUT FA) hrozby plynoucí z internetové komunikace implementací silných firewallů a IPS řady Sidewinder Security Appliance.

„Potřebovali jsme pro ČVUT FA najít taková řešení, která by odstranila předchozí problémy s linuxovými firewally a zároveň zabezpečila VPN spojení mezi danými lokalitami“, uvedl Jan Dymáček, ředitel oddělení bezpečnosti společnosti SkyNet, a.s. „Po analýze požadavků a trendů v jejich vývoji byla jako vhodné řešení doporučena Sidewinder G2 Security Appliance, což je silný aplikační firewall s integrovaným zabezpečeným Secure OS. Důvodem byla i stabilita řešení, snadnost správy i nasazení a také dosud žádné nepublikované zranitelnosti (vulnerabilities) a vysoká úroveň ochran na aplikační úrovni. Nezávislé atesty dle ISO Common Critéria prokázaly jeho sílu dosažením úrovně 4+ jak pro firewall, tak OS hardware, včetně úrovně aplikačních ochran, a to na 29 kritérií. Věříme, že tímto řešením potřeby ČVUT zcela uspokojíme“, dodal.

Sidewinder G2 Security Appliance je silný firewall s integrovaným UNIX SecureOS s patentovanou technologií zabezpečení TypeEnforcement a funkcemi IDS, VPN brány s hybridní firewallovou architekturou pro kontroly od úrovně stateful inspection až po plně aplikační úroveň, kde disponuje na současném trhu největším počtem aplikačních proxy. Úroveň zabezpečení je posílena strukturou networks stack separation a přímo integrovanými zabezpečenými servery pro DNS, SMTP, Caching Proxy, FTP, NTP, URL Filtering (až na úroveň Secure split serverů). Dodává se předinstalovaný ve formě appliance v 8 výkonnostních řadách a zajišťuje tak propustnost až 3Gbps pro stateful inspection a více jak 1Gbps pro aplikační kontroly při více než 2 mil současných spojení. Appliance podporují V-LAN a až 20× 10/100/1000 fyzických interfaců. Appliance má rovněž integrovanou antivirovou kontrolou pro http, smtp a antispamovou kontrolu. Volitelná je i možnost integrace řízení přístupu do internetu pomocí kategorizovaného listu URL. Pro snadnou správu je dostupné grafické GUI rozhraní a celá řada pokročilých auditních a filtrovacích funkcí. Nástrojem Security Reporter lze provádět on-line monitoring událostí a jejich následnou analýzu.

O společnosti SkyNet, a.s.
Společnost SkyNet, a.s., člen skupiny SlovaNet Group, vlastněná nizozemskou společností SlovaNet B.V. s hlavními akcionáři fondy skupin Advent International, ECM, FondElec a Genesis Capital, působí na trhu telekomunikačních služeb již deset let. Společnost se řadí mezi nejvýznamnější alternativní operátory poskytující rozsáhlou škálu hlasových, datových, internetových a bezpečnostních služeb. Nabízí svým klientům komplexní služby s důrazem na individuální přístup ke každému klientovi, kvalitu a bezpečnost. Společnost spravuje celorepublikovou síť se 120 přípojnými body v České republice.

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: 6 změn v novele občanského zákoníku

6 změn v novele občanského zákoníku

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze