Hlavní navigace

Siemens Enterprise Communications a Enterasys Networks představují širokou nabídku bezdrátových cloudových řešení

11. 3. 2011

[Tisková zpráva] Zákazníci mají na výběr mezi lokálně instalovanými, cloudovými a řízenými bezdrátovými službami

Enterasys Networks, společnost skupiny Siemens Enterprise Communications, představuje nabídku flexibilních variant implementace a správy bezdrátových cloudových řešení pro firemní zákazníky. Ti mají nyní na výběr mezi lokálně instalovanými, cloudovými a řízenými bezdrátovými službami. Hlavními tématy této tiskové zprávy jsou privátní cloud jako nástroj implementace globálně distribuované bezdrátové infrastruktury, outsourcing klíčových funkcí bezdrátové sítě formou řízených služeb, a rozšířené možnosti dohledu a řízení integrované pevné a bezdrátové sítě.

„Prudký rozmach zařízení s internetovým připojením, aplikací a požadavků uživatelů na mobilitu, spolu se stále komplikovanějšími systémy pevných i bezdrátových sítí představují velkou zátěž pro IT oddělení a navyšují celkové náklady na vlastnictví,“ říká Chris Crowell, prezident a CEO Enterasys Networks. „Naši zákazníci si nyní mohou vybrat model implementace bezdrátové sítě, který jim nejlépe vyhovuje – ať už je to provoz v cloudu, outsourcing klíčových funkcí správy sítě, či správa sítě za chodu z mobilního zařízení.“   
  

Enterasys Cloud Wireless: Firemní bezdrátová síť jako privátní cloud 

Zákazníci nyní mohou využívat bezdrátová cloudová řešení Enterasys v prostředí privátního cloudu. Integrovaná inteligence přístupových bodů a nezávislost řadičů přinášejí bezkonkurenční flexibilitu pro bezdrátové sítě všech velikostí. Enterasys Cloud Wireless zahrnuje: 

 • centralizovanou správu privátního cloudu, vhodnou pro firmy s více lokacemi, které chtějí využít centrálně instalovaných řadičů k řízení přístupových bodů na pobočkách
 • inteligentní a bezvýpadkové přístupové body s robustním lokálním přepínáním a filtrováním umožňujícím nezávislý provoz datové vrstvy bez zásahu řadiče
 • integrovanou správu pevných a bezdrátových sítí, včetně mobilních služeb, prostřednictvím Enterasys Network Management Suite (NMS)
 • řízené bezdrátové služby OpenScale pro zákazníky preferující profesionalitu a jistoty outsourcingu bezdrátové sítě
 

Enterasys NMS Mobile: dokonalejší mobilita, přehled i kontrola  

Aplikační sada Enterasys Network Management Suite (NetSight®) poskytuje centrální přehled i detailní kontrolu nad síťovými zdroji podniku. Přehled a kontrola nad pevnou i bezdrátovou sítí kdykoliv a odkudkoliv zvyšuje spolehlivost a výkon sítě a má tak pozitivní vliv na produktivitu koncových uživatelů. Sada Enterasys Network Management plně integruje funkce pro správu bezdrátové sítě, včetně: 

 • přístupu ke správě pevné/bezdrátové sítě Enterasys z osobních mobilních zařízení – kdykoliv a kdekoliv
 • možnosti okamžitě dohledat informace o jednotlivých uživatelích či skupinách uživatelů
 • snadného přístupu v reálném čase k údajům o stavu bezdrátové sítě, včetně detailních informací o jednotlivých řadičích a přístupových bodech
 • dokonalejších možností kontroly umožňujících IT správcům připojit uživatele do sítě nebo opětovně autentikovat koncové zařízení
 

OpenScale Managed Services: rozšíření interních IT kapacit pro správu bezdrátových sítí 

Firmy ve stále větší míře volí model řízených služeb pro správu bezdrátových sítí z důvodu nedostatku interních IT zdrojů a odbornosti. OpenScale Managed Services představují globální a cenově dostupnou variantu předání správy WLAN infrastruktury do rukou kvalifikovaných a zkušených odborníků. Řada zákazníků z celého světa se při implementaci a správě bezdrátové infrastruktury od firmy Enterasys rozhodla pro model řízených služeb. Patří mezi ně například:   

 • Správa bruselského letiště  (Belgie) – přechodem na celoplošnou IP komunikační platformu s bezdrátovými přístupovými body a sjednocenou komunikací bude letiště v Bruselu disponovat jednou z největších WLAN sítí v Evropě. Prostřednictvím řízených služeb OpenScale hodlá firma zdokonalit služby i technickou podporu pro svých 4800 uživatelů.
 • Henry Ford Health System (HFHS), jeden z předních poskytovatelů zdravotní péče ve Spojených státech, dosáhl 20tiprocentního snížení provozních nákladů díky nasazení řízených služeb Siemens Enterprise Communications v roce 1999. WLAN síť HFHS pokrývá více než 280 000 m2 v celkem 40 budovách.
 • NurnbergMesse (Německo) – pořadatel mezinárodních veletrhů se soustředí na svůj hlavní předmět podnikání a zároveň poskytuje vystavovatelům moderní IP komunikační infrastrukturu. Model řízených služeb garantuje snadnou a spolehlivou správu komunikační infrastruktury, jež zahrnuje WLAN, OpenScape UC server a několik tisíc hlasových a datových portů.
 • UNISUL, jedna z technicky nejprogresivnějších univerzit v Brazílii, využívá řízených služeb OpenScale k nákladově efektivnímu zabezpečení kompletní WLAN infrastruktury a aplikací hlasové i sjednocené komunikace OpenScape pro své studenty a zaměstnance. UNISUL je první univerzitou na jihoamerickém kontinentu využívající výhod zabezpečení a správy WLAN.
 

„Správa bruselského letiště rychle získává nejmodernější komunikační infrastrukturu, jejíž součástí bude i jedna z největších bezdrátových sítí v Evropě,” říká Pierre Gehrenbeck, manažer telekomunikací Správy bruselského letiště. „Díky dohodě o poskytování řízených služeb a partnerství se Siemens Enterprise Communications se nám daří výrazně zvýšit úroveň a inovativnost našich služeb. Toto nákladově efektivní řešení zároveň snižuje nároky na údržbu systému a zrychluje řešení výpadků a poruch a umožňuje tak našim IT zaměstnancům soustředit se na plnění strategických úkolů.“

Siemens Enterprise Communications 

Siemens Enterprise Communications je předním poskytovatelem komplexních řešení v oblasti firemní komunikace, zahrnujících hlasové služby, síťovou infrastrukturu i zabezpečení. Řešení založená na otevřených standardních architekturách propojují komunikační systémy s obchodními aplikacemi k zajištění maximálně efektivní spolupráce     v rámci firmy. Koncepce otevřené komunikace umožňuje zvyšovat produktivitu a snižovat náklady prostřednictvím řešení, jež se snadno instalují v existujících IT prostředích a přispívají k racionalizaci pracovních procesů. Na principu otevřené komunikace je založena i  zákaznická cesta OpenPath® zaměřená na minimalizaci rizik a efektivní implementaci sjednocené komunikace. Siemens Enterprise Communications je společným podnikem privátní investiční firmy Gores Group a koncernu Siemens a zahrnuje Siemens Enterprise Communications, Cycos a Enterasys Networks. 

Další informace o společnosti Siemens Enterprise Communications a Enterasys najdete na internetových adresách www.siemens-enterprise.com nebo www.enterasys­.com.  
Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček