Hlavní navigace

Siemens Enterprise Communications a Nokia budou společně dodávat řešení pro podnikovou mobilitu

23. 3. 2007

[Tisková zpráva] Společnost Siemens Enterprise Communications a obchodní skupina Enterprise Solutions firmy Nokia uzavírají kooperační smlouvu na řešení v oblasti konvergence pevných a mobilních podnikových sítí (FMC).

Tato smlouva zabezpečí součinnost mezi duálními mobilními telefony z řady Nokia Eseries, software Nokia Intellisync Device Management a řešením HiPath Mobile Connect od Siemens. Tato dohoda, prováděná jako součást strategie otevřených komunikací od Siemens, spojuje dva přední provozovatele mobilních komunikací. Úplné řešení bude zahrnovat VoIP platformy HiPath na bázi SIP od firmy Siemens, její portfolio HiPath Wireless a nedávno ohlášený HiPath MobileConnect spolu s relevantními komunikačními zařízeními Nokia Eseries a software pro správu zařízení Nokia Intellisync.

„Konvergence pevných a mobilních podnikových sítí poskytuje zákazníkům značné výhody“, konstatoval Marcus Birkl, vedoucí prodeje HiPath Wireless, společnosti Siemens Enterprise Communications. „Tato dohoda zajistí, aby jak zařízení Nokia Eseries, tak i software pro správu zařízení plně spolupracovaly s naším řešením HiPath MobileConnect.“

Nokia reaguje na požadavky podniků po výkonných mobilních řešeních, která lze rozšiřovat a snadno spravovat. K tomu poskytuje Nokia jednotnou platformu, pomocí které mohou podniky spravovat své mobilní technologie včetně koncových zařízení, elektronické pošty, hlasových řešení a obchodních aplikací.

Jako součást dohody podniknou Nokia a Siemens společné kroky pro uvedení na trh. Siemens Enterprise Communications bude svým zákazníkům prodávat Nokia Intellisync Device Management a Nokia bude uvádět na trh řešení Siemens a doporučovat je naopak svým zákazníkům. Obě strany se budou oficiálně podílet na příslušných partnerských programech druhé strany, tzn. Siemens na programech Nokia Enterprise Zone a Nokia for Business Channel a Nokia na technologickém partnerském programu Siemens Enterprise Communications.

„Díky našemu partnerství se Siemens Enterprise Communications bude pro podnik jednodušší než kdykoli předtím řídit a podporovat komunikace, data a aplikace a přitom umožnit pracovníkům přístup k jednomu z nejvýkonnějších mobilních řešení na trhu“, řekl Jay Burrell, viceprezident Businees Development Enterprise Solutions, společnost Nokia. Burrell označil smlouvu mezi Nokia a Siemens „za enormní skok vpřed, který pomůže podnikům realizovat výhody bezpečné, spolehlivé a dobře řízené mobilní hlasové komunikace.“ Dodal, že nabídka Nokia a Siemens představuje konkurenční výhodu pro podniky, které budou toto řešení využívat ve všech oblastech.

Řešení HiPath Mobile Connect od firmy Siemens poskytuje zákazníkům značná zlepšení ohledně dosažitelnosti, produktivity a nákladů na mobilní komunikaci, a to sloučením řízení volání ve všech sítích včetně podnikové bezdrátové sítě a veřejné mobilní sítě. Jednoznačnou výhodou pro podniky je dosažitelnost zaměstnanců pouze pod jedním číslem a plynulý přechod mezi mobilními sítěmi bez přerušení. Navíc je k dispozi stále stejná schránka systému hlasové pošty. Společné řešení se v současné době zkouší s podporou obou podniků u řady zákazníků v praxi. Siemens Enterprise Communications zavádí HiPath MobileConnect na vybraných pracovištích, kde se rovněž využívají zařízení Nokia Eseries a software Nokia Intellisync.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu