Hlavní navigace

Siemens Enterprise Communications a Nokia budou společně dodávat řešení pro podnikovou mobilitu

23. 3. 2007

[Tisková zpráva] Společnost Siemens Enterprise Communications a obchodní skupina Enterprise Solutions firmy Nokia uzavírají kooperační smlouvu na řešení v oblasti konvergence pevných a mobilních podnikových sítí (FMC).

Tato smlouva zabezpečí součinnost mezi duálními mobilními telefony z řady Nokia Eseries, software Nokia Intellisync Device Management a řešením HiPath Mobile Connect od Siemens. Tato dohoda, prováděná jako součást strategie otevřených komunikací od Siemens, spojuje dva přední provozovatele mobilních komunikací. Úplné řešení bude zahrnovat VoIP platformy HiPath na bázi SIP od firmy Siemens, její portfolio HiPath Wireless a nedávno ohlášený HiPath MobileConnect spolu s relevantními komunikačními zařízeními Nokia Eseries a software pro správu zařízení Nokia Intellisync.

„Konvergence pevných a mobilních podnikových sítí poskytuje zákazníkům značné výhody“, konstatoval Marcus Birkl, vedoucí prodeje HiPath Wireless, společnosti Siemens Enterprise Communications. „Tato dohoda zajistí, aby jak zařízení Nokia Eseries, tak i software pro správu zařízení plně spolupracovaly s naším řešením HiPath MobileConnect.“

Nokia reaguje na požadavky podniků po výkonných mobilních řešeních, která lze rozšiřovat a snadno spravovat. K tomu poskytuje Nokia jednotnou platformu, pomocí které mohou podniky spravovat své mobilní technologie včetně koncových zařízení, elektronické pošty, hlasových řešení a obchodních aplikací.

Jako součást dohody podniknou Nokia a Siemens společné kroky pro uvedení na trh. Siemens Enterprise Communications bude svým zákazníkům prodávat Nokia Intellisync Device Management a Nokia bude uvádět na trh řešení Siemens a doporučovat je naopak svým zákazníkům. Obě strany se budou oficiálně podílet na příslušných partnerských programech druhé strany, tzn. Siemens na programech Nokia Enterprise Zone a Nokia for Business Channel a Nokia na technologickém partnerském programu Siemens Enterprise Communications.

„Díky našemu partnerství se Siemens Enterprise Communications bude pro podnik jednodušší než kdykoli předtím řídit a podporovat komunikace, data a aplikace a přitom umožnit pracovníkům přístup k jednomu z nejvýkonnějších mobilních řešení na trhu“, řekl Jay Burrell, viceprezident Businees Development Enterprise Solutions, společnost Nokia. Burrell označil smlouvu mezi Nokia a Siemens „za enormní skok vpřed, který pomůže podnikům realizovat výhody bezpečné, spolehlivé a dobře řízené mobilní hlasové komunikace.“ Dodal, že nabídka Nokia a Siemens představuje konkurenční výhodu pro podniky, které budou toto řešení využívat ve všech oblastech.

Řešení HiPath Mobile Connect od firmy Siemens poskytuje zákazníkům značná zlepšení ohledně dosažitelnosti, produktivity a nákladů na mobilní komunikaci, a to sloučením řízení volání ve všech sítích včetně podnikové bezdrátové sítě a veřejné mobilní sítě. Jednoznačnou výhodou pro podniky je dosažitelnost zaměstnanců pouze pod jedním číslem a plynulý přechod mezi mobilními sítěmi bez přerušení. Navíc je k dispozi stále stejná schránka systému hlasové pošty. Společné řešení se v současné době zkouší s podporou obou podniků u řady zákazníků v praxi. Siemens Enterprise Communications zavádí HiPath MobileConnect na vybraných pracovištích, kde se rovněž využívají zařízení Nokia Eseries a software Nokia Intellisync.

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic