Hlavní navigace

Siemens HiPath MobileConnect poskytuje praktické spojení pevných a mobilních sítí

15. 3. 2007

[Tisková zpráva] Siemens HiPath MobileConnect poskytuje praktické spojení pevných a mobilních sítí díky integraci duálního provozu v rámci WiFi podnikových sítí a mobilních sítí.

S jedním číslem, jednou hlasovou schránkou a širokou škálou funkcí pro IP telefonii budou mobilní podnikoví uživatelé vždy produktivní, vždy na příjmu a jednoduše v kontaktu se svými kolegy a zákazníky.

Společnost Siemens Enterprise Communications uvedla na trh řešení umožňující spojení výhod pevných a mobilních sítí pod názvem HiPath MobileConnect. Systém jednoduše integruje komunikaci v pevné podnikové síti VoIP, VoWLAN a v mobilní síti. Řešení bude jedním z hlavních exponátů představovaných na hanoverském veletrhu CeBIT na stánku č. D 37 v pavilonu 13. HiPath MobileConnect zvýší produktivitu a zkrátí reakční dobu při současném snížení nákladů na mobilní komunikaci. Je to jediné komplexní řešení, které prostřednictvím jediného přístroje nabízí jedno číslo a jednu hlasovou schránku s bezproblémovým přechodem volání mezi bezdrátovou WiFi sítí a mobilní sítí.

Řešení MobileConnect se skládá ze dvou částí. První je zařízení umístěné mezi podnikovým serverem pro IP komunikaci a sítí WLAN. Přístroj průběžně monitoruje mobilní terminály s duálním režimem a řídí hovory bez ohledu na to, zda probíhají v podnikové nebo ve veřejné síti. Prostřednictvím identifikace a výběru té nejdostupnější sítě s cílem minimalizace nákladů na mobilní telefonování tak dochází k optimalizaci nákladů na telefonní hovory. MobileConnect dále obsahuje softwarového klienta, který je umístěn v terminálu s duálním režimem a spolupracuje s MobileConnect zařízením, aby umožnil bezproblémový přechod mezi podnikovou bezdrátovou sítí LAN a mobilní ústřednou.

HiPath MobileConnect je založen na otevřených standardech a může proto spolupracovat prakticky s libovolným komunikačním serverem pro SIP IP telefonii, WLAN zařízením nebo přístrojem v duálním režimu. Siemens řešení certifikoval s komunikačním serverem Siemens HiPath 8000, bezdrátovou platformou Siemens HiPath Wireless a špičkovými přístroji pracujícími v duálním režimu. Testy s dalšími platformami a přístroji stále probíhají.

„S jedním číslem, jedním přístrojem a hladkým přechodem mezi mobilní a WiFi sítí dokáže HiPath MobileConnect snížit náklady na hovory a stále mobilnější pracovníci tak mohou být v kontaktu spolu navzájem i se svými zákazníky,“ uvedl Marcus Birkl, vedoucí prodeje HiPath Wireless ve společnosti Siemens Enterprise Communications. „Podniky tak zároveň získají lepší kontrolu nad jedinou sjednocenou komunikační infrastrukturou.”

„Podle průzkumu IDS z května 2006 se manažeři telekomunikačních společností domnívají, že zhruba 28 % z jejich zaměstnanců používá mobilní telefon jako hlavní pracovní telefon. Těchto 28 % často představuje vysokou hodnotu nákladů mimo kontrolu podniku,“ tvrdí analytička IDC Nora Freedman. „Pokud podniky chtějí svým zaměstnancům nabízet vyšší mobilitu a zároveň využívat robustní funkčnost IP komunikačních serverů, měly by se orientovat na podniková řešení typu HiPath MobileConnect. Výhodou je dosažitelnost pod jediným číslem a současně i znovu získáná kontrola nad mobilními náklady.

Fotografie Mobile Connect najdete na adrese www.siemens.cz/pres­s.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty