Hlavní navigace

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

2. 4. 2008

[Tisková zpráva] Společnost Siemens Enterprise Communications oznámila výrazné rozšíření své nabídky a novou značku –OpenScale™ – zastřešující portfolio profesionálních a managed služeb. Siemens zároveň hodlá výrazně investovat do posílení své stávající globální servisní infrastruktury a a zrychlit poskytování služeb sjednocené komunikace na softwarové bázi. K hlavním úkolům investičního záměru patří zajištění jednotných pracovních toků napříč globální servisní infrastrukturou Siemens, zřízení nového globálního zákaznického portálu a vytvoření nových nástrojů pro aktivní monitoring sítí.

Cílem této iniciativy je i zásadně zlepšit přehled zákazníků o výkonnosti globálních služeb, zrychlit řešení a poskytnout globální platformu managed services pro projektování a poskytování systémů sjednocené komunikace na bázi IP.

Díky své přítomnosti ve více než 50 zemích světa, schopnosti spravovat systémy třetích stran a portfolia na bázi ITIL je dnes Siemens jedním z nejsilnějších hráčů v oblasti poskytování globálních komunikačních služeb. Zavedení značky OpenScale, architektura portfolia a „předpřipravené“ profesionální a managed služby, spolu s novým investičním programem pak dále upevní konkurenceschopnost firmy jako dodavatele globálních služeb a zákazníkům usnadní orientaci při výběru vhodných služeb z nabídky Siemens.

Nový investiční plán společnosti Siemens v oblasti služeb sjednocené komunikace počítá s vytvořením nového modelu kompetenčního centra pro globální poskytování sjednocené komunikace. Zahrnuje služby v oblasti zabezpečení, konsultace a integrace CRM systémů, stejně jako nové nástroje k vytváření a předběžnému testování globálních systémů VoIP a sjednocené komunikace před jejich uvedením do provozu. Součástí plánu je i zřízení globálního portálu k monitorování a řízení sužeb sjednocené komunikace v reálném čase a zajištění jednotných pracovních toků napříč globální sítí servisních center, center síťového provozu a center podpory služeb společnosti Siemens.

„Naším cílem je poskytovat řešení sjednocené komunikace a naše portfolio globálních služeb umožňuje zákazníkům bez obav využívat té nejmodernější technologie,“ říká Bertrand Humel van der Lee, prezident divize Managed Services společnosti Siemens. „Náš nový investiční plán je stvrzením závazku zdokonalovat služby pro naše zákazníky a vybudovat špičkovou infrastrukturu pro poskytování softwarových komunikačních řešení.“

Globální servisní infrastruktura společnosti Siemens slouží k zajištění potřeb různých typů zákazníků, bez ohledu na jejich velikost, geografické pokrytí, rozsah interního know-how či použitých dodavatelských řešení. Siemens zabezpečuje správu řešení různých dodavatelů a technologií, systémovou integraci i různé varianty financování při pořizování a implementaci nových technologií. Pro řadu stávajících zákazníků představuje globální nabídka služeb Siemens, odpovídajících standardům ITIL a pokrývajících širokou škálu technologií, nezbytný předpoklad jejich úspěchu.

„Součástí inovativní komunikace musí být globální služby,“ říká Christian Teickner, manažer pro telekomunikace a mobilní služby ve společnosti Heidelberger Druckmaschinen. „Naše smlouva se Siemens o poskytování managed services nám umožnila snížit provozní cenu našich systémů a zároveň výrazně zvýšit kvalitu našich služeb.“

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz