Hlavní navigace

Síť světové třídy pro letiště světové třídy

10. 5. 2006

[Tisková zpráva] Dimension Data naplánovala, postavila a podporuje síťovou infrastrukturu nového terminálu letiště Adelaide, které bude poskytovat dokonalejší služby a funkčnost letišti a klíčovým partnerům

Praha – 10. května 2006 – Společnost Dimension Data se podílí na jednom z největších stavebních projektů v Jižní Austrálii, na výstavbě nového terminálu letiště Adelaide. Poskytovatel řešení a služeb IT Dimension Data ve spolupráci s letištěm implementuje infrastrukturu datové sítě, která zvládne vyřídit 3000 cestujících za hodinu, podpoří 42 odbavovacích přepážek a 34 obchodů. Na implementaci navazují služby řízené údržby a monitorování, které zajistí maximální zabezpečení, dostupnost, plánování kapacity a zálohování.

Infrastruktura je založena na technologii gigabitového ethernetu, která umožňuje provozovat v jediné integrované IP síti hlasové aplikace, video a datové služby. Letiště Adelaide zvolilo tuto technologii, aby zabezpečilo infrastrukturu na dlouho do budoucna a vytvořilo platformu pro postupné zavádění dalších služeb.

„Vybudováním sítě s bezdrátovou podporou jsme vytvořili podmínky pro budoucí nasazení mobilních zařízení jako kapesních počítačů a bezdrátových telefonních přístrojů,“ řekl Roland Chia, obchodní ředitel australské pobočky společnosti Dimension Data pro služby konektivity. „Letišti Adelaide to umožní zavádět řadu nově vyvíjených mobilních aplikací a technologií a také nabízet stejné možnosti klíčovým partnerům na terminálu.“

Jedinečným faktorem infrastruktury tohoto letiště je to, že se jedná o společně užívaný terminál. Pro společnost Adelaide Airport Limited (AAL) bylo důležité uchovat si kontrolu nad celým prostorem terminálu na rozdíl od jiných letišť v Austrálii, kde je vlastnictví rozděleno mezi různé přepravce a dodavatele. AAL bude vlastnit celou síť a pronajímat ji leteckým přepravcům a dalším stranám. Při budování infrastruktury se společnosti Dimension Data podařilo úspěšně zvládnout spolupráci se šesti různými dodavateli společné sítě. Každý z nich měl jinou úlohu od odbavování zavazadel a zabezpečovacích systémů až po systém pozemního navádění letadel v rámci terminálu.

Společnost AAL vlastní nejen celou síť, ale také její služby. Kromě přímého monitorování a správy páteřní sítě, což zahrnuje více než 70 klíčových zařízení, bude Dimension Data pro AAL zajišťovat také řešení všech požadavků třetích stran. Bude dbát na to, aby všechny problémy se systémy třetích stran – včetně eskalace a řešení chyb – byly řešeny podle předem definovaného a určeného procesu. Dohody o úrovni služby (SLA) garantují plný přehled a efektivní řešení problémů a AAL si udrží kontrolu nad všemi provozy letiště včetně služeb IT.

„O schopnostech společnosti Dimension Data dodat řešení můžu říci, že jsou velmi dobré. Jednak dokáže pohotově reagovat, ale především spoustu věcí předvídá. Dopředu si rozmysleli, co bude pro nás nejlepší, místo aby čekali, než se objeví nějaká zásadní překážka,“ řekl John McArdle, ředitel podnikových vztahů, Adelaide Airport Ltd.

„Například když Dimension Data vybírala páteřní síť pro nasazení, zavedla podstatně dokonalejší páteř, než jsme původně plánovali, a s lepší technologií. Již se nám to bohatě vyplatilo, protože když už většina infrastruktury stojí, můžeme bezdrátovou síť * zavést mnohem rychleji a s nižšími náklady. Plánování společnosti Dimension Data mělo hlavu a patu,“ uzavřel McArdle.

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom