Hlavní navigace

Střední školy sítě Educanet se zapojují do Oracle Academy

[Tisková zpráva] Střední školy z velkých měst v České republice začínají využívat výhod vzdělávacího programu Oracle Academy, v rámci něhož získávají přístup ke špičkovým technologiím Oracle.

Praha – 2.listopadu 2009 – Šest středních škol ze sítě EDUCAnet, jež klade důraz na moderní vzdělávání za podpory informačních technologií a pokročilých výukových metod, se zapojilo do vzdělávacího projektu Oracle Academy.

Díky této spolupráci získala všechna zařízení sdružená v síti EDUCAnet možnost využívat vývojové nástroje Oracle Database a Oracle Application Server pro výukové účely až na dvou platformách. Studenti tak mají přístup k informačním technologiím, s nimiž budou pracovat ve světě byznysu a učitelé zase mají v rámci spolupráce možnost rozvíjet své technické znalosti a zkušenosti díky pravidelnému proškolování a přístupu k nejnovějším produktům Oracle. V rámci studia mají studenti také možnost získat titul Oracle Certified Associate, což je první stupeň kariérní certifikace Oracle. Tento titul jim poskytne další konkurenční výhodu na pracovním trhu.

„V rámci programu Oracle Academy se snažíme maximálně pomoci školám, které chtějí studentům umožnit moderní formu výuky a pedagogům profesní rozvoj. Právě v tom v tom jsou školy sítě Educanet tím pravým partnerem“, říká Vendula Fleissigová, koordinátorka Oracle Academy.

Na všech školách sítě EDUCAnet se realizuje většina výuky za přispění výpočetní techniky. Za tímto účelem má každý student k dispozici notebook ke školnímu i domácímu užití a ve všech třídách je bezdrátové připojení na internet. Obsah i technické zabezpečení tohoto procesu vznikají rovněž za úzké spolupráce s předními výrobci a distributory IT komponent a softwaru, mezi nimiž je i společnost Oracle. Na školách sítě EDUCAnet se dále kombinuje e-learning s dalšími metodami a formami výuky, jako jsou například výukové weby či webové a elektronické učebnice.

„Snažíme se o co nejširší propojení teorie s praxí, našimi partnery jsou například společnosti Oracle, IBM, Lenovo, Dell, Apple, a další technologické firmy,“ říká marketingový manažer sítě EDUCAnet Jiří Sedláček.

O společnosti EDUCAnet
EDUCAnet je síť středních škol s důrazem na moderní vzdělávání prostřednictvím informačních technologií. EDUCAnet poskytuje jednak všeobecné vzdělání v oboru Gymnázium všeobecné čtyřleté, jednak speciální dovednosti studentům oboru Informační technologie – Aplikace osobních počítačů a v několika dalších oborech. Cílem sítě je co nejlépe připravit absolventy na další studium i vstup do praxe. EDUCAnet zahrnuje šest středních škol rozmístěných po celé České republice. Školy sídlí v Praze, Kladně, Českých Budějovicích, Pardubicích, Brně a Ostravě. Více naleznete na www.educanet.cz.

O programu Oracle Academy
Projekty společnosti Oracle a nadace Oracle Education Foundation zasahují více než milión studentů po celém světě. Oracle Academy podporuje více než 655 000 studentů v 86 zemích. Prostřednictvím spolupráce se školami, úřady a ministerstvy, jež podporují včasnou přípravu na kariéry, pomáhá Oracle Academy studentům rozvíjet technologické a obchodní schopnosti potřebné pro úspěšné kariéry v 21. století. Zúčastněné instituce mohou do svých kurzů integrovat špičkový software a výukové materiály Oracle a zpřístupňovat svým pedagogům prvotřídní možnosti profesionálního rozvoje. Další informace najdete na webu http://academy­.oracle.com.

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.ora­cle.com.

DigiZone.cz: SES zajistí HD pro M7 Group

SES zajistí HD pro M7 Group

DigiZone.cz: Je tu první sportovní přenos přes mobily

Je tu první sportovní přenos přes mobily

Vitalia.cz: Jak si užít Vánoce bez lepku

Jak si užít Vánoce bez lepku

DigiZone.cz: Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Vitalia.cz: Jedlé kaštany jsou trpké, je třeba je tepelně upravit

Jedlé kaštany jsou trpké, je třeba je tepelně upravit

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče