Hlavní navigace

Skupina S&T zvýšila v Česku tržby na více než 1,1 miliardy korun

19. 2. 2007

[Tisková zpráva] Značný nárůst obratu zaznamenala i mateřská nadnárodní společnost S&T AG, která zvýšila obrat o 30 procent v přepočtu na 13,1 miliardy korun. Růst plánuje S&T také na letošní rok – v tuzemsku díky loňské úspěšné akvizici systémového integrátora Grall a na nadnárodní úrovni zejména díky konzultační společnosti IMG, kterou S&T převzala letos v lednu. Cena akcií S&T na vídeňské burze vzrostla meziročně o 48 procent.

PRAHA, 19. února 2007 – Česká technologická skupina S&T, kterou vlastní nadnárodní koncern S&T AG, během loňského hospodářského roku zvýšila obrat o 70 procent na 1,138 miliardy korun. Obrat skupiny S&T v roce 2005 činil 668 milionů korun.

„Na dynamickém růstu S&T se podílel příliv nových zakázek zejména z oblastí průmyslové výroby, bankovního sektoru a veřejné správy. Organický nárůst tržeb v roce 2006 činil 14 procent, tedy čtyři procenta nad předpokládaným růstem v IT sektoru. Dalším hnacím motorem růstu byla akvizice technologické společnosti Grall, která S&T pomohla výrazně rozšířit portfolio služeb,“ komentoval jeden z nejúspěšnějších hospodářských výsledků společnosti Jiří Košťál, generální ředitel skupiny S&T v Česku.

Také letos tuzemská skupina S&T očekává další růst, a to hlavně díky úspěšné akvizici společnosti Grall, která firmě umožní získat nové zakázky zejména v oblastech podnikových systémů, IT infrastruktury a souvisejících služeb servisní podpory.

S&T v Česku zaměstnává téměř 300 pracovníků a má pobočky v osmi městech po celé republice. Do tuzemské skupiny S&T patří společnosti S&T CZ, servisní společnost GCC Services a dodavatel lékařské techniky S&T Plus. Centrála nadnárodního technologického koncernu S&T AG sídlí v Rakousku, a to ve Vídni.

Mateřská S&T AG zaznamenala 30procentní nárůst obratu
Mateřská nadnárodní společnost S&T AG podle předběžných hospodářských výsledků v roce 2006 realizovala obrat ve výši 13,1 miliardy korun (463 mil. eur)*. To představuje ve srovnání s rokem 2005, kdy obrat činil 10,07 miliardy korun (356 mil. eur), nárůst o 30 procent – z toho přirozený (organický) růst dosáhl více než 18 procent. Obrat v roce 2007 podle S&T AG odhadem vzroste na 15 miliard korun. Zisk před odečtením úroků a daní (EBIT) se meziročně zvýšil o 41 procent, a to z 241 milionů korun (8,5 mil. eur) v roce 2005 na 340 milionů korun (12 mil. eur) v roce 2006. Počet zaměstnanců stoupl z 1923 (r. 2005) na 2295 (r. 2006).

Značný nárůst obratu firmy je dán zejména přirozeným růstem v oblastech, kterým se S&T primárně věnuje. Například obrat divize podnikových řešení (Business Solutions) loni meziročně vzrostl o 42 procent na 2,66 miliardy korun (94 mil. eur). Dalším faktorem růstu je loňská akvizice čtyř společností, mezi něž patří i koupě tuzemské společnosti Grall. Úspěšný růstový trend podtrhlo převzetí mezinárodní konzultační společnosti IMG letos v lednu.

Rok 2007 bude opět ve znamení růstu
Skupina S&T bude usilovat o další růst i v roce 2007. „Firma se zaměří zejména na oblast konzultací a služeb ve spolupráci s IMG AG. Bude pokračovat expanze prostřednictvím kompetenčních center, která fungují napříč skupinou S&T. Další akvizice v druhé polovině roku nejsou vyloučeny,” řekl generální ředitel S&T AG Christian Rosner. V roce 2007 S&T AG očekává obrat ve výši 15 miliard korun (530 mil. eur) a EBIT ve výši 453 milionů korun (16 mil. eur). Poté, co rakouský antimonopolní úřad schválí převzetí konzultační společnosti IMG, stoupne počet zaměstnanců skupiny S&T na tři tisíce.

Hodnota akcií S&T prudce stoupá
Cena akcií S&T byla na začátku roku 2006 na 26,46 eura za akcii, koncem loňského roku jejich hodnota dosáhla 39,20 eura, což představuje nárůst o 48 procent. Začátkem roku 2007 cena akcií opět stoupla, a to v návaznosti na oznámení akvizice švýcarské konzultační společnosti IMG, která se specializuje na obchodní systémy SAP. Současná hodnota (k 9. únoru 2007) je 48,50 eura a stále roste. Analytici ERSTE BANK nedávno zvýšili cílovou cenu dokonce na 52 eur za akcii. To vedlo i k prudkému navýšení tržní kapitalizace S&T, která v současnosti činí 4,9 miliardy korun (173,07 mil. eur k 9. únoru 2007). Tržní kapitalizace S&T meziročně vzrostla o 54 procent na 3,96 miliardy korun (139,89 mil. eur v r. 2006). S&T je kotovaná na vídeňské burze.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: 6 změn v novele občanského zákoníku

6 změn v novele občanského zákoníku

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání