Hlavní navigace

Sloane Park a PRO - ZETA jako první představili velkoobchodní nabídku IPTV

6. 12. 2006

[Tisková zpráva] Sloane Park jako první představil nabídku IPTV pro velkoobchodní odběratele. Díky tomu jsou schopni lokální poskytovatelé internetové konektivity konkurovat národním operátorům a dodávat svým klientům srovnatelné služby.

Praha – 6. prosince 2006 – Společnost Sloane Park, jako přední poskytovatel telekomunikačních služeb na velkoobchodním principu oznámil zahájení provozu IPTV ve vlastní páteřní síti. IPTV je společným projektem Sloane Park a společnosti PRO – ZETA.

Díky tomu jsou velkoobchodní partneři společnosti Sloane Park schopni udržet krok s národními telekomunikačními operátory a konkurovat provozovatelům kabelových televizí. Nabízená služba byla otestována ve zkušebním provozu u různých typů klientů mezi které patří i lokální kabelové televize a nyní je spuštěna do rutinního provozu. První ostré instalace jsou nyní ve stádiu realizace. Diváci si je užijí nejpozději počátkem příštího roku a tak budou moci porovnat kvality řešení Sloane Parku.

„Poskytování IPTV zahajuje novou éru telekomunikací,“ říká Martin Hruška, předseda představenstva společnosti Sloane Park. „Až doposud internetovou přípojku v domácnosti prosazovala a využívala především mladší generace ke komunikaci, hrám a hledání informací. To, že internet přináší do domácností zábavu určenou široké mase lidí bude znamenat průlom v počtu aktivních uživatelů internetu. S tím se dá očekávat změna v požadavku na rychlost a kvalitu připojení. Naši zákazníci, lokální internetoví provideři, jsou ve velké většině na tuto situaci připraveni. Díky tomu, že velká část z jejich více než 250.000 uživatelů má kvalitní připojení které vyhoví technologickým potřebám IPTV, očekáváme prudký nárůst poptávky. V krátké době na trh uvedeme další produkty orientované výhradně na domácnosti – video a hudba na vyžádání, asistenční služby, zabezpečovací systémy. Vše vyvrcholí projektem chytré domácnosti.“ dodává Martin Hruška.

„Internetová televize v současné podobě je obdobou nabídky kabelových televizí“ doplňuje Lubomír Otec, technický ředitel Sloane Park,“ za nízký paušální poplatek získává uživatel pestrou nabídku více než 70 televizních kanálů, která zahrnuje samozřejmě všechny české programy. Standardní nabídka pak snadno může být doplněna na míru šitými programy, které jsme spolu s partnery schopni pro lokálního provozovatele zajistit. Díky tomu dostanou obce, hotely, university a další subjekty možnost tvorby vlastních info kanálů či vzdělávacích programů. Jejich šíření pomocí IP vrstvy pak nebude omezeno jen na jejich region, ale může být dostupné všem. Takže pokud se budete chystat na dovolenou do jiného regionu, snadno si „nastudujete“ lokalitu díky regionálním programům. Další rozvoj tohoto doslova samostatného odvětví internetového průmyslu se bude ubírat směrem k time shifted TV, interaktivním pořadům, zábavě a vzdělávání. Co se kvality týká, satelity předčíme především v HDTV a studiové kvalitě vysílání. Vše nasvědčuje tomu, že IPTV bude brzy minimálně zdatným konkurentem pro digitální pozemní vysílání.

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET