Hlavní navigace

Služby SAP jako cloud: T-Systems překročil magickou hranici 5 milionů SAPS

18. 12. 2009

[Tisková zpráva] Každý druhý systém SAPu, které provozuje společnost T-Systems, využívá přístup přes cloud computing, tedy přes datová centra. Se systémem SAP pak pracují uživatelé prostřednictvím bezpečného připojení k těmto datovým centrům. Takto vzniká závratné množství výpočetních operací SAPS a tento počet již dosáhl pěti milionů.

SAPS, tedy jednotka výkonu definovaná firmou SAP, stojí na aplikačních, hardwarově nezávislých standardech, které jsou úzce provázány s výkonem SAP systémů. Jeden SAPS (SAP Application Performance Standard) odpovídá 2400 transakcím v SAPu.

„Dynamické služby a cloud computing, mezi které se řadí i poskytování SAP služeb, usnadňují používání ICT z jednoho místa“ říká Olaf Heyden, Head of ICT Operations ve společnosti T-Systems.

„Zákazníci platí jen za to, co aktivně používají, a mohou tak redukovat své náklady až o 30 procent – to je důležitý argument pro růst a podporu jejich klíčových obchodních aktivit.“ Tento přístup je výhodný jak pro menší společnosti, tak pro korporátní zákazníky. Dynamické služby jsou nyní ve velké míře využívány v mateřské společnosti Deutsche Telekom, ve společnostech Philips, Shell a Linde, a to v celosvětovém měřítku. Tyto společnosti již nepoužívají svůj lokální systém SAP, ale mohou čerpat datový prostor, rychlost přístupu a výpočetní výkon pro aplikace přímo z datových center T-Systems, přesně podle svých aktuálních potřeb.

Zvláštním aspektem dynamického přístupu a cloud computingu je využití centrálních serverů společnosti T-Systems, které jsou tak využity z 80 procent, což pomáhá lépe využít výpočetní výkon a omezit počet jednotlivých fyzických serverů a tím i jejich menší vytížení, které celý provoz prodražuje.

„Naše dynamické služby představují radikálně menší počet serverů a dalších zařízení při zachování vysokého výkonu a tím i menší spotřebu energií než v případě dedikovaného řešení u zákazníka nebo i v případě hostingového řešení, kdy každý zákazník má svůj nezávislý hardware a datový prostor“ vysvětluje Olaf Heyden. Přístup T-Systems tak plně podporuje snížení dopadů ICT na životní prostředí.

Dynamické služby SAP poskytuje T-Systems i v České Republice. Kromě standardních řešení jsou k dispozici i speciální certifikované varianty pro menší výrobní firmy s množstvím přednastavených funkcí pod názvem TS Výroba. Zákazník pak získává výhodu nízkých pořizovacích a provozních nákladů.

Více informací o řešení SAP Services na www.t-systems.cz a www.t-systems.com.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetové stránce www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Jste stále nemocní? Chybí vám zinek

Jste stále nemocní? Chybí vám zinek

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu