Hlavní navigace

Společnost SMART Comp. a. s. zahájila partnerský projekt s opavským poskytovatelem internetových služeb, společností OpavaNet a. s.

21. 1. 2009

[Tisková zpráva] 15. října 2008 došlo k zahájení partnerského projektu mezi společnostmi SMART Comp. a. s. a OpavaNet a. s. Služby NETBOX - vysokorychlostní internet, VoIP telefon a digitální televize, tak budou během roku 2009 dostupné ve městech Opava, Nový Jičín, Horní Benešov a Bruntál.

Brno, 20. leden 2009 – Společnost SMART Comp. a. s., provozovatel metropolitní optické sítě NETBOX, oznámila zahájení partnerského projektu s opavským poskytovatelem internetových služeb, společností OpavaNet a. s., k němuž došlo 15. října 2008. OpavaNet a. s. je regionálním poskytovatelem telekomunikačních služeb na optické metropolitní síti ve městech Opava, Nový Jičín, Horní Benešov a Bruntál.

Projekt začal již koncem října 2008 v Kylešovicích a Kateřinkách – městských částech Opavy, kde bylo započato přebírání komunikační sítě OpavaNetu a to rekonstrukcí sítí uvnitř domů, v rámci kterých byla optimalizována vnitřní kabeláž a rozvaděče na parametry sítě NETBOX. „Propojení domů metalickými kabely nahradila kvalitnější optická síť, zákazníci by tak měli pocítit vyšší kvalitu poskytovaných služeb v podobě internetu o rychlosti až 100 Mb/s, digitální televize s nabídkou více než 85 televizních stanic, vysílání ve vysokém rozlišení, videopůjčovny a mnoho dalších služeb,“ řekl Marek Bukal, předseda představenstva a ředitel strategického plánování a rozvoje společnosti SMART Comp. a. s.

Pro zprovoznění sítě NETBOX byl vybudován a osazen POP a MINI-POPy (směrovače umístěné na rozhraní sítě). Propojení se sítí OpavaNetu zajišťuje dostatečně dimenzovaná páteřní linka. Testovací provoz služeb NETBOX začal na zrekonstruované části sítě již v prosinci 2008. První zákazníci byli aktivováni na začátku ledna 2009. OpavaNet zajišťuje provoz zákaznického centra, aktivace, servis a provoz sítě NETBOX.

„Cílem OpavaNet a. s. je nabídnout zákazníkům jedinečnou strukturu služeb elektronických komunikací. Partnerství se společnosti SMART Comp. a. s. tuto vizi naplní díky komplexní triple play nabídce. Současní zákazníci OpavaNetu budou moci přejít na tarify NETBOX, které pro ně budou představovat především vylepšení poměru kvalita/cena služby,“ uvedl Ing. Marek Hájek, ředitel společnosti OpavaNet a. s..

Zákazníci mohou vybírat ze standardních tarifů NETBOX Internet, Televize a cenově zvýhodněného Balíčku služeb doplněných o atraktivní akční nabídku 3 měsíce za 50% měsíčního paušálu. V přípravě jsou také akční nabídky určené speciálně pro stávající zákazníky OpavaNetu, se kterými budou zákazníci seznámeni už na začátku roku 2009. Bližší informace o službách NETBOX získají zákazníci na webových stránkách obou společností.

O společnosti OpavaNet a. s.
OpavaNet a. s. je opavský, regionální, poskytovatel služeb elektronických komunikací – internet, hlas, televize, videopůjčovna, data. Společnost OpavaNet a. s. vznikla v roce 2000 a jako strategický partner Statutárního města Opavy, provozuje vlastní metropolitní sítě ve městech Opava, Nový Jičín, Horní Benešov, Bruntál a Ostrava. V Opavě nabízí bezkonkurenční internetovou národní (NIX) a mezinárodní konektivitu.

O společnosti SMART Comp. a. s.
Společnost SMART Comp. a. s. je provozovatelem telekomunikační optické sítě NETBOX ve městech Brno, Praha, Jihlava, Havlíčkův Brod, Olomouc, Zlín a Opava. Nabízí rychlost připojení k internetu až 100 Mb/s bez omezení stažených dat . Díky své koncepci poskytuje síť NETBOX spolehlivou triple-play službu (internet, VoIP a IPTV). Služby NETBOX jsou dostupné pro více než 100 000 domácností a firem. V roce 2008 oslavila společnost výročí 10 let působení na českém trhu. Více informací o společnosti SMART Comp. a. s. a nabídce služeb NETBOX naleznete na www.netbox.cz.

DigiZone.cz: Jsou tu předobjednávky na Chromecast Ultra

Jsou tu předobjednávky na Chromecast Ultra

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám