Hlavní navigace

Společnost SMART Comp. a. s. zahájila partnerský projekt s opavským poskytovatelem internetových služeb, společností OpavaNet a. s.

21. 1. 2009

[Tisková zpráva] 15. října 2008 došlo k zahájení partnerského projektu mezi společnostmi SMART Comp. a. s. a OpavaNet a. s. Služby NETBOX - vysokorychlostní internet, VoIP telefon a digitální televize, tak budou během roku 2009 dostupné ve městech Opava, Nový Jičín, Horní Benešov a Bruntál.

Brno, 20. leden 2009 – Společnost SMART Comp. a. s., provozovatel metropolitní optické sítě NETBOX, oznámila zahájení partnerského projektu s opavským poskytovatelem internetových služeb, společností OpavaNet a. s., k němuž došlo 15. října 2008. OpavaNet a. s. je regionálním poskytovatelem telekomunikačních služeb na optické metropolitní síti ve městech Opava, Nový Jičín, Horní Benešov a Bruntál.

Projekt začal již koncem října 2008 v Kylešovicích a Kateřinkách – městských částech Opavy, kde bylo započato přebírání komunikační sítě OpavaNetu a to rekonstrukcí sítí uvnitř domů, v rámci kterých byla optimalizována vnitřní kabeláž a rozvaděče na parametry sítě NETBOX. „Propojení domů metalickými kabely nahradila kvalitnější optická síť, zákazníci by tak měli pocítit vyšší kvalitu poskytovaných služeb v podobě internetu o rychlosti až 100 Mb/s, digitální televize s nabídkou více než 85 televizních stanic, vysílání ve vysokém rozlišení, videopůjčovny a mnoho dalších služeb,“ řekl Marek Bukal, předseda představenstva a ředitel strategického plánování a rozvoje společnosti SMART Comp. a. s.

Pro zprovoznění sítě NETBOX byl vybudován a osazen POP a MINI-POPy (směrovače umístěné na rozhraní sítě). Propojení se sítí OpavaNetu zajišťuje dostatečně dimenzovaná páteřní linka. Testovací provoz služeb NETBOX začal na zrekonstruované části sítě již v prosinci 2008. První zákazníci byli aktivováni na začátku ledna 2009. OpavaNet zajišťuje provoz zákaznického centra, aktivace, servis a provoz sítě NETBOX.

„Cílem OpavaNet a. s. je nabídnout zákazníkům jedinečnou strukturu služeb elektronických komunikací. Partnerství se společnosti SMART Comp. a. s. tuto vizi naplní díky komplexní triple play nabídce. Současní zákazníci OpavaNetu budou moci přejít na tarify NETBOX, které pro ně budou představovat především vylepšení poměru kvalita/cena služby,“ uvedl Ing. Marek Hájek, ředitel společnosti OpavaNet a. s..

Zákazníci mohou vybírat ze standardních tarifů NETBOX Internet, Televize a cenově zvýhodněného Balíčku služeb doplněných o atraktivní akční nabídku 3 měsíce za 50% měsíčního paušálu. V přípravě jsou také akční nabídky určené speciálně pro stávající zákazníky OpavaNetu, se kterými budou zákazníci seznámeni už na začátku roku 2009. Bližší informace o službách NETBOX získají zákazníci na webových stránkách obou společností.

O společnosti OpavaNet a. s.
OpavaNet a. s. je opavský, regionální, poskytovatel služeb elektronických komunikací – internet, hlas, televize, videopůjčovna, data. Společnost OpavaNet a. s. vznikla v roce 2000 a jako strategický partner Statutárního města Opavy, provozuje vlastní metropolitní sítě ve městech Opava, Nový Jičín, Horní Benešov, Bruntál a Ostrava. V Opavě nabízí bezkonkurenční internetovou národní (NIX) a mezinárodní konektivitu.

O společnosti SMART Comp. a. s.
Společnost SMART Comp. a. s. je provozovatelem telekomunikační optické sítě NETBOX ve městech Brno, Praha, Jihlava, Havlíčkův Brod, Olomouc, Zlín a Opava. Nabízí rychlost připojení k internetu až 100 Mb/s bez omezení stažených dat . Díky své koncepci poskytuje síť NETBOX spolehlivou triple-play službu (internet, VoIP a IPTV). Služby NETBOX jsou dostupné pro více než 100 000 domácností a firem. V roce 2008 oslavila společnost výročí 10 let působení na českém trhu. Více informací o společnosti SMART Comp. a. s. a nabídce služeb NETBOX naleznete na www.netbox.cz.

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie