Hlavní navigace

Software AuditPro je jednička na ruském trhu

[Tisková zpráva] Nejrozšířenějším nástrojem pro správu a evidenci licencí na ruském trhu je původní český software AuditPro od společnosti truconneXion. Auditovací software je nasazen mimo jiné v těžařských společnostech Gazprom a Bazněft či v největší ruské bance Sběrbank.

PRAHA, 11. října 2010 – Původní český software AuditPro technologické společnosti truconneXion se za čtyři roky vypracoval na náročném ruském trhu do pozice lídra. Podle Jevgenije Vorobjeva, ředitele obchodního úseku ruské pobočky společnosti Microsoft, je AuditPro v Rusku všeobecně uznáván jako nejrozšířenější auditovací nástroj v oboru Software Asset Managementu (SAM).

Jevgenij Vorobjev z ruského Microsoftu ve svém článku pro odborný server IT.World hodnotí pozici významných hráčů na lokálním trhu v segmentu softwaru pro správu a evidenci licencí z produkce předních světových dodavatelů softwaru a specializovaných firem typu truconneXion. „Mezi těmito produkty je na ruském trhu nejrozšířenější AuditPro umožňující inventarizaci stávajícího softwaru a porovnání jeho stavu s licencemi ve formě podrobného reportu. Jde o maximálně efektivní řešení zejména pro firmy střední velikosti,“ uvedl v článku Jevgenij Vorobjev.

Martin Hnízdil, manažer marketingu ze společnosti truconneXion, který má na starosti distribuci AuditPro do Společenství nezávislých států, bere příznivé hodnocení ze strany Microsoftu za objektivní vyjádření pozice produktu na specifickém ruském trhu. „Náš software vyniká tím, že je velmi snadno použitelný pro společnosti od několika desítek do několika desítek tisíc počítačů. Zatímco na českém a polském trhu, kde je AuditPro rovněž jedničkou, patří valná většina našich zákazníků ke středním firmám o velikosti 100 až 200 počítačů, v Rusku dodáváme zejména firmám velikosti nad 500 počítačů. Naším největším zákazníkem v Rusku je banka TrustBank, jež přes dva roky využívá 7200 licencí ve svých pobočkách ve 170 městech,“ uvedl Martin Hnízdil z truconneXion. K dalším velkým zákazníkům patří těžařští giganti Gazprom, Bazněft či Agip a vůbec největší ruská banka Sběrbank.

Společnost truconneXion svůj software, který v českém prostředí vstoupil do širokého povědomí zejména díky schopnosti monitorovat využívání pracovní doby zaměstnanců, prodává v Rusku a dalších státech Společenství nezávislých států prostřednictvím svého lokálního obchodního partnera Softline. „AuditPro jsme si vybrali především pro jeho vysokou užitnou hodnotu. Pro naše zákazníky je důležitá rychlá návratnost jejich investice a v tomto ukazateli AuditPro opravdu vyniká,“ poznamenal Alexander Simaškov z divize Softline Legal Support, která se prodejem AuditPro zabývá.

V porovnání s Českou republikou se Rusko stále vyznačuje podstatně vyšší mírou počítačového pirátství: podle studie mezinárodní protipirátské organizace BSA a analytické společnosti IDC činila míra nelegálního softwaru v Rusku v loňském roce 67 % oproti 37 % v ČR. „Ruští zákazníci z ranku nadnárodních společností musí klást daleko větší důraz na boj s široce rozšířeným pirátstvím, které je všeobecně považováno za normu. Auditovací software je pro ně v tomto úsilí efektivním nástrojem, který jim přináší úspory v řádu desítek procent,“ dodává Martin Hnízdil, podle něhož se Rusko v tomto ohledu nachází v obdobné situaci jako Česká republika před přibližně 5–10 lety.

O produktu AuditPro – www.auditpro.cz
AuditPro je původní český nástroj pro správu licencí a evidenci počítačů. Umožňuje ve velmi krátké době zavést efektivní správu softwaru, hardwaru i veškerého ostatního majetku tak, aby probíhala s minimálním úsilím a maximálně šetřila prostředky firem. Přináší rovněž unikátní informace o skutečném využití používaných IT zařízení a softwarových aplikací konkrétním uživatelem. Prodej licencí AuditPro v současné době dosáhl 720 tisíc.

Produkt AuditPro získal mnoho prestižních ocenění včetně certifikací „Designed for Windows XP“, „Certified for Windows Vista“, „Certified for Windows 7.0“ a stal se vítězným řešením v soutěži Microsoft Industry Awards 2006, 2007 a 2008 pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

O společnosti truconneXion – www.txn.cz
Společnost truconneXion, a. s., poskytuje déle než šestnáct let profesionální IT služby společnostem z nejrůznějších sektorů. Společnost je od svého vzniku koncipována jako moderní organizace, která se dokáže velmi pružně přizpůsobit specifikům trhu a dynamice vývoje informačních technologií.

Nejznámější firmou realizované projekty představují: vytvoření komunikačních kanálů a bezpečnostní infrastruktury pro první českou internetovou banku, eBanku (nyní Raiffeisenbank); automatizaci administrativních procesů v oblasti IT u výrobce automobilů ŠKODA Auto; nasazení AuditPro do osmi tisíc počítačů České správy sociálního zabezpečení nebo vývoj a nasazení logistického informačního systému ve společnosti NYK Logistics (Czech Republic).

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Vitalia.cz: Cena stejného léku se liší i o tisíce

Cena stejného léku se liší i o tisíce

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Velká cena v Abú Dhabí: 131 ti­síc diváků

Velká cena v Abú Dhabí: 131 ti­síc diváků

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Sleva na dítě a manželku pro OSVČ je zpět. Ale..

Sleva na dítě a manželku pro OSVČ je zpět. Ale..

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání