Hlavní navigace

SOFTWARE OD XEROXU OCHRÁNÍ CITLIVÁ DATA

17. 1. 2008

[Tisková zpráva] Inovativní technologie umožňuje skrýt informace v dokumentu před uživateli bez příslušných oprávnění. Pro finanční úřady, banky aj. organizace je důležitý jednoduchý přístup k digitalizovaným dokumentům, ale současně je těžké zajistit kontrolu a ochranu citlivých dat. Nová technologie Xeroxu obsahuje nástroj, který umí zašifrovat pouze sekce nebo odstavce dokumentu, což nebylo dřív možné.

Praha, 17. ledna 2008 – Společnost Xerox představuje novou softwarovou technologii Intelligent Redaction (inteligentní redigování), která automatizuje proces odstraňování důvěrných informací z jakéhokoliv dokumentu. Neoprávněné osoby se tak již nedostanou k vašim soukromým údajům.

Jakmile uživatel označí informaci, kterou chce ochránit, software automaticky zašifruje všechny zmínky o této informaci v celém dokumentu. Může se jednat například o jména a názvy společností, adresy, identifikační a rodná čísla a vztahy mezi nimi. Pro každého uživatele tak může vypadat dokument jinak. Software je navíc schopný danou informaci následně rozpoznat a skrýt i v dalších dokumentech. Tím se docílí konzistentní úrovně zabezpečení ve firmě, úspory času a zvýšení přesnosti celého procesu zpracování.

„Dnešní softwarové nástroje nedokáží účinně analyzovat obsah a zajistit bezpečnost dat v dokumentech, protože je obtížné určit, která data jsou citlivá,“ říká Jessica Staddon, manažerka pro oblast zabezpečení výzkumného střediska PARC společnosti Xerox. „Ve velkých firmách se úroveň citlivosti mění podle osoby, která dokument používá. Situaci pak dále komplikuje množství takto sledovaných dokumentů.“

Technologie inteligentního redigování kombinuje software pro zabezpečení dat, přirozený jazyk a efektivní uživatelské rozhraní a tvoří tak poloautomatické způsoby pro identifikaci a ochranu citlivého obsahu. Technologie vytváří zákulisní audit, který obsahuje citlivé informace a dokumenty, ve kterých se nacházejí.

Redigování je schopnost kontrolovat, co někdo vidí. Tradičně se používá např. v právních dokumentech, kde chrání citlivé informace, které právník od klienta získal. Výsledkem je, že dokument, který je potřeba např. v rámci důkazního řízení předložit dalšímu subjektu, je zcenzurován a určité pasáže v dokumentu jsou zakryté. Díky tomu tak uvidí například soudní rozhodnutí nebo výsledky obchodního jednání jen uživatelé s příslušnými oprávněními.

Tradiční redigování má ale dvě hlavní nevýhody. Manuální identifikace pasáží k cenzuře je časově náročná a správa různých verzí stejného dokumentu je velmi obtížná. Software Intelligent Redaction tyto nedostatky odstraňuje. Jeho uživatelské rozhraní zjednodušuje majiteli dokumentu nebo jeho autorovi označení citlivých dat a zabezpečovací nástroje následně data podle přístupových práv k dokumentu uživateli buď skryjí nebo zobrazí.

Technologii Intelligent Redaction vyvinuli vědci ve výzkumném středisku PARC společnosti Xerox a nadále pracují na jejím uvedení do praxe.

Inovace v Xeroxu
Xerox je aktivní v oblastech vývoje barev, nasazení počítačů, digitálního zobrazování, elektromechanických systémů, nových materiálů a dalších oborů s vazbou na zkušenosti v tisku a správě dokumentů. Xerox získal National Medal of Technology, nejvýznamnější technologické ocenění v USA, a neustále začleňuje své objevy do svých výrobků a řešení, které se tak stávají základem pro další rozvoj firmy, uděluje na ně licenci nebo je prodává jiným firmám. Více informací naleznete na www.xerox.com/in­novation.

Středisko Palo Alto Research Center (PARC), instituce patřící Xeroxu, spolupracuje se sponzory a zákazníky na vývoji převratných obchodních a technologických konceptů, které řeší reálné potřeby a mění způsob, jak firmy pracují pro své zákazníky. Středisko PARC bylo založeno v roce 1970 jako součást divize Xerox Research, v roce 2002 se změnilo na nezávislé výzkumné středisko a během své činnosti vyvinulo inovace např. v oblastech laserového tisku, distribuovaného nasazení počítačů a ethernetu, grafického uživatelského rozhraní (GUI), objektově orientovaného programování nebo plošného nasazení počítačů. Více informací najdete na www.parc.com.

Xerox Czech Republic prodává publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě