Hlavní navigace

Solaris 10 získal za technologii DTrace prestižní cenu Top Wall Street Journal Innovation Award

22. 9. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 13. září 2006, PRAHA – 22. září 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc., (Nasdaq: SUNW) oznámila, že technologie Dynamic Tracing (Dtrace, dynamické sledování), která je jednou z klíčových funkcí volně dostupného open source operačního systému Solaris 10, byla oceněna hlavní cenou The Wall Street Journal's 2006 Technology Innovation Awards. The Wall Street Journal ocenil také druhou cenou v kategorii Energie a inovace napájení procesor UltraSPARC T1 s technologií CoolThreads jako první „ekologicky odpovědný“ procesor na světě.

Společnost Sun Microsystems byla již několikrát oceněna za zavádění této i dalších nových technologií. V loňském roce představovaly tyto technologie, vedle pokračující strategické orientace společnosti na open source, hlavní úspěchy Sunu. Další informace naleznete na webových stránkách http://sun.com/opensource.

U technologie DTrace byl vyzdvižen její přelomový přístup k řešení problémů produkčních systémů v reálném čase, který zkracuje identifikaci problémů z původních dnů až týdnů na hodiny nebo i minuty, a zvýšení výkonu reálných aplikací až na 30násobek. Od uvedení Solarisu 10 v lednu roku 2005 distribuoval Sun více než pět milionů registrovaných licencí, což převyšuje objem dodávek všech jeho konkurentů za toto časové období dohromady. Zákazníci mají prostřednictvím bezplatného downloadu z webových stránek sun.com/solaris zdarma k dispozici řadu inovací operačního systému Solaris 10, včetně funkcí Solaris Containers, Predictive Self-Healing nebo Solaris ZFS. Systém Solaris 10 je podporován více než 700 systémy nejrůznějších výrobců, např. Sun, HP, IBM nebo Dell.

UltraSPARC T1 je první open source mikroprocesorovou architekturou připravenou na výstavbu masivně sdílené infrastruktury Web 2.0. Přináší přelomový výkon a bezkonkurenční úspory energie i prostoru. Kombinace technologií DTrace a chip multi-threading, použitá v procesoru UltraSPARC T1, je považována za hlavní faktor, který technologiím společnosti Sun Microsystems umožňuje nabídnout nadstavbu Web 2.0 zdarma.

Za uplynulé tři roky se jedná již o druhou prestižní zlatou cenu, kterou společnost Sun Microsystems získala. V roce 2004 byl oceněn Proximity Communications Project připravený Sun Microsystems Laboratories, a to za nový způsob, jakým čipy přenášejí data v rámci počítače až 100krát rychleji než jsou dnešní nejvyšší přenosové rychlosti.

„Zisk zlaté ceny The Wall Street Journal za nejvýznamnější technologickou inovaci jen podtrhuje vedoucí postavení Sunu v oblasti inovací, které přinášejí špičková řešení pro podnikové a webové aplikace,“ řekl Rich Green, výkonný viceprezident společnosti Sun Microsystems pro software. „Solaris 10, který je licencován zdarma jako open source operační systém, je součástí široké nabídky softwaru Sunu, která obsahuje platformy pro SOA, řešení identit a webové aplikace, a která v sobě slučuje zabezpečení na podnikové úrovni, dostupnost a výkon s otevřeností a transparentností open source.“

Na ceny The Wall Street Journal's 2006 T­echnology Innovation Awards bylo nominováno více než 600 uchazečů. Porota letošního, šestého, ročníku hodnotila nové technologie překonávající dosavadní omezení a pocházející z celého světa, které jsou určeny pro různé obory: lékařství a lékařské přístroje, bezdrátové technologie, zabezpečení, spotřební elektronika, polovodiče a další. Při určování vítězů brali porotci v úvahu, zda daná technologie skutečně představuje zlom od obvyklých metod a ne jejich pouhé zdokonalení.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

DigiZone.cz: Jsou tu předobjednávky na Chromecast Ultra

Jsou tu předobjednávky na Chromecast Ultra

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita