Hlavní navigace

Solaris 10 získal za technologii DTrace prestižní cenu Top Wall Street Journal Innovation Award

22. 9. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 13. září 2006, PRAHA – 22. září 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc., (Nasdaq: SUNW) oznámila, že technologie Dynamic Tracing (Dtrace, dynamické sledování), která je jednou z klíčových funkcí volně dostupného open source operačního systému Solaris 10, byla oceněna hlavní cenou The Wall Street Journal's 2006 Technology Innovation Awards. The Wall Street Journal ocenil také druhou cenou v kategorii Energie a inovace napájení procesor UltraSPARC T1 s technologií CoolThreads jako první „ekologicky odpovědný“ procesor na světě.

Společnost Sun Microsystems byla již několikrát oceněna za zavádění této i dalších nových technologií. V loňském roce představovaly tyto technologie, vedle pokračující strategické orientace společnosti na open source, hlavní úspěchy Sunu. Další informace naleznete na webových stránkách http://sun.com/opensource.

U technologie DTrace byl vyzdvižen její přelomový přístup k řešení problémů produkčních systémů v reálném čase, který zkracuje identifikaci problémů z původních dnů až týdnů na hodiny nebo i minuty, a zvýšení výkonu reálných aplikací až na 30násobek. Od uvedení Solarisu 10 v lednu roku 2005 distribuoval Sun více než pět milionů registrovaných licencí, což převyšuje objem dodávek všech jeho konkurentů za toto časové období dohromady. Zákazníci mají prostřednictvím bezplatného downloadu z webových stránek sun.com/solaris zdarma k dispozici řadu inovací operačního systému Solaris 10, včetně funkcí Solaris Containers, Predictive Self-Healing nebo Solaris ZFS. Systém Solaris 10 je podporován více než 700 systémy nejrůznějších výrobců, např. Sun, HP, IBM nebo Dell.

UltraSPARC T1 je první open source mikroprocesorovou architekturou připravenou na výstavbu masivně sdílené infrastruktury Web 2.0. Přináší přelomový výkon a bezkonkurenční úspory energie i prostoru. Kombinace technologií DTrace a chip multi-threading, použitá v procesoru UltraSPARC T1, je považována za hlavní faktor, který technologiím společnosti Sun Microsystems umožňuje nabídnout nadstavbu Web 2.0 zdarma.

Za uplynulé tři roky se jedná již o druhou prestižní zlatou cenu, kterou společnost Sun Microsystems získala. V roce 2004 byl oceněn Proximity Communications Project připravený Sun Microsystems Laboratories, a to za nový způsob, jakým čipy přenášejí data v rámci počítače až 100krát rychleji než jsou dnešní nejvyšší přenosové rychlosti.

„Zisk zlaté ceny The Wall Street Journal za nejvýznamnější technologickou inovaci jen podtrhuje vedoucí postavení Sunu v oblasti inovací, které přinášejí špičková řešení pro podnikové a webové aplikace,“ řekl Rich Green, výkonný viceprezident společnosti Sun Microsystems pro software. „Solaris 10, který je licencován zdarma jako open source operační systém, je součástí široké nabídky softwaru Sunu, která obsahuje platformy pro SOA, řešení identit a webové aplikace, a která v sobě slučuje zabezpečení na podnikové úrovni, dostupnost a výkon s otevřeností a transparentností open source.“

Na ceny The Wall Street Journal's 2006 T­echnology Innovation Awards bylo nominováno více než 600 uchazečů. Porota letošního, šestého, ročníku hodnotila nové technologie překonávající dosavadní omezení a pocházející z celého světa, které jsou určeny pro různé obory: lékařství a lékařské přístroje, bezdrátové technologie, zabezpečení, spotřební elektronika, polovodiče a další. Při určování vítězů brali porotci v úvahu, zda daná technologie skutečně představuje zlom od obvyklých metod a ne jejich pouhé zdokonalení.

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Udávání a účtenková loterie, hloupá komedie

Udávání a účtenková loterie, hloupá komedie

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky