Hlavní navigace

Soutěž evropské satelitní navigace: Navigace v pečovatelské službě – zvláštní cenu T-Systems získala firma Aipermon specializovaná na telemedicínu.

[Tisková zpráva] Společnost T-Systems udělila v rámci šestého ročníku soutěže evropské satelitní navigace (ESNC) zvláštní cenu mnichovské firmě Aipermon specializované na telemedicínu. V soutěži jsou od roku 2004 každoročně vyznamenávána nejlepší uživatelská řešení pro budoucí satelitní navigační systém Galileo. Na zvláštní cenu T-Systems došlo celkem 39 přihlášek. Hledala se řešení, která lépe zabezpečují život osob vyžadujících péči a seniorů a poskytují jim větší osobní prostor.

Vlastními silami vyvinutá aplikace AiperCare využívá satelitní navigaci k dálkové péči o seniory a postižené v domácím ošetřování. Pokud nastanou určité, předem definované situace, podle zadaného výstražného profilu informuje krátkou textovou zprávou příbuzné, známé či pečovatele. Je to technicky možné proto, že řešení kombinuje pohybová čidla se satelitním vyhledáváním a mobilní telefonií.

Opustí-li například osoba sama domov, informuje vysílač připevněný na oděvu automaticky pečovatele, který poté, pokud dojde k pádu, zjistí pomocí navigačního systému aktuální místo nehody a může vyslat pomoc. Ve výpočetním středisku funguje jako prostředník pečovatelské služby centrální server.

Společnost T-Systems, jako specialista na mýtné a integrátor řešení pro železniční dopravu a plánování tras nákladních automobilů, s úspěchem působí již řadu let v oboru satelitní dopravní telematiky. Jako poskytovatel ICT služeb a partner Německého střediska pro letectví a kosmonautiku (DLR) provozuje značnou část infrastruktury ICT v kontrolním středisku v Oberpfaffen­hofenu. Patří k tomu místní síť (LAN), pracoviště zaměstnanců a provoz telefonního systému a osobních počítačů. Společnost T-Systems v rámci programu Galileo navíc poskytuje rozsáhlé poradenské služby a uchází se o síťové propojení všech pozemních stanic.

T-Systems podporuje DLR v oblasti designu a vývoje systémů údržby a logistiky pro systém Galileo. To zahrnuje mimo jiné organizaci a dodávky náhradních dílů, například pozemním stanicím a kontrolním střediskům. Poskytovatel ICT používá pro řízení logistiky mezinárodně uznávaný postup péče o systémy po celou dobu jejich životnosti a splňuje tak požadavky evropské organizace pro kosmický výzkum ESA.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Vitalia.cz: Bižuterie tisícinásobně překračuje povolené limity

Bižuterie tisícinásobně překračuje povolené limity

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life