Hlavní navigace

Společnost Alcatel dodá systém řízení vlaků na bázi radiové komunikace pro nový systém dopravy cestu

23. 7. 2004

[Tisková zpráva]

Společnost Alcatel dodá systém řízení vlaků na bázi radiové komunikace pro nový systém dopravy cestujících APM na washingtonském letišti Dulles

Paříž, 22. července 2004 – Společnost Alcatel (Paříž: CGEP.PA a NYSE: ALA) oznámila, že podepsala smlouvu se společností Mitsubishi Heavy Industries America (MHI) na dodávku řešení automatického řízení vlaků pro nový automatizovaný systém dopravy cestujících bez řidiče, založený na bázi rádiové komunikace mezi vlakem, tratí a centrálním dispečinkem, zvaný APM („automated people mover“) pro washingtonské mezinárodní letiště Dulles. Tento projekt je součástí ambiciózního plánu správy letiště (Metropolitan Washington Airport Authority) na zkvalitnění služeb cestující veřejnosti.

První fáze projektu spočívá ve výstavbě 2,16 mil (asi 3,48 km) dlouhé dvoukolejné trati, spojující hlavní terminál s terminály A/B a C/D pomocí podzemní dráhy APM s vlaky, které se pohybují na pneumatikách. Komerční provoz dráhy první fáze projektu Dulles je plánován na rok 2009.

Společnost Alcatel dodá své vyzkoušené řešení řízení vlaků na bázi komunikace (CBTC), SelTrac® S40. Systém zajišťuje automatické zabezpečení vlaků, provoz a kontrolu, centrální řízení a pro datovou komunikaci mezi vlaky a tratí využívá technologii rozprostřeného frekvenčního pásma, což má za výsledek jednodušší infrastrukturu. Řešení pro letiště Dulles je podobné jako v případě jednokolejné dráhy v Las Vegas (Las Vegas Monorail), a v případě dráhy MTR Penny's Bay Link v Hongkongu, které obě rovněž dodává společnost Alcatel.

„Systém řízení vlaků společnosti Alcatel, SelTrac, by zvolen pro svou flexibilitu a také možnost rozšíření, které garantují zvládnutí plné přepravní kapacity systému. Je prokázáno, že řešení zajistí 99,99% dostupnost automatického systému řízení vlaků, flexibilní provoz a nízké provozní náklady, což je kombinace, kterou jsme hledali," prohlásil Takashi Uneda, generální ředitel společnosti Mitsubishi Heavy Industries America.

John Brohm, prezident divize dopravních automatizačních řešení společnosti Alcatel v USA, uvedl: „Projekt Dulles pro nás představuje významný přínos, protože dodávaný systém bude již pátým případem použití našeho radiového řešení CBTC. Rostoucí poptávka po našem vysoce výkonném řešení řízení vlaků je tím nejlepším potvrzením hodnoty a prověřenosti technologie SelTrac společnosti Alcatel. Těší nás, že můžeme spolupracovat se společností MHI a máme radost, že máme příležitost rozšířit použití naší špičkové technologie řízení vlaků."

Systém SelTrac je uznáván jako špičkové řešení zabezpečení a řízení vlaků pro spolehlivý provoz městských železničních drah, včetně optimalizované propustnosti a možnosti provozu bez řidiče. Systémy SelTrac na bázi CBTC od společnosti Alcatel jsou komerčně provozovány nebo aktuálně zaváděny do provozu na více než 500 kilometrech městských železničních tratí po celém světě, včetně Toronta, Vancouveru, San Francisca, Tampy, New Yorku, Londýna, Hongkongu, Paříže, Kuala Lumpuru, Wuhanu a Guangzhou.

O společnosti Alcatel Transport Automation Solutions

Divize dopravních automatizačních řešení společnosti Alcatel (Alcatel Transport Automation Solutions, TAS) dodává zákazníkům po celém světě systémy pro řízení vlaků, signalizaci, zabezpečovací systémy a systémy integrované železniční komunikace. Do celosvětové nabídky společnosti Alcatel pro hromadnou kolejovou dopravu patří mimo jiné systém SELTrac, špičkové řešení řízení vlaků na bázi komunikace, systém řízení vlaků AlTrac (včetně AlTrac ETCS), systém pro centrální řízení vlaků NetTrac, a LockTrac, přední světové polovodičové zabezpečovací řešení. Další informace najdete na internetové adrese: http://www.al­catel.com/tas či www.alcatel.cz/tas

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel poskytuje komunikační řešení umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům po celém světě dodávat jejich zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah a služby. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a přináší tak svým zákazníkům přidanou hodnotu v oblasti širokopásmového přístupu. Společnost dosáhla v roce 2003 objemu prodeje 12,5 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Nejenom EET, začaly platit další zákony

Nejenom EET, začaly platit další zákony

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

DigiZone.cz: Sat novinky: Fransat UHD Demo

Sat novinky: Fransat UHD Demo

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí