Hlavní navigace

Společnost ATEN uvádí na trh nový přepínač HDMI pro integraci domácího kina

24. 4. 2007

[Tisková zpráva] ATEN International, přední společnost zabývající se návrhem, výrobou a distribucí propojitelných řešení, rozšiřuje svůj pestrý sortiment výrobků v oblasti videa. Uvádí na trh zcela nový přepínač VS481 podporující čtyři porty HDMI. Toto ekonomicky výhodné řešení pro domácí kina umožňuje uživatelům sdílet jedno zobrazovací zařízení HDMI se čtyřmi vstupy HDMI, například přehrávači HD DVD, satelitními přijímači, digitálními videokamerami nebo herními konzolami.

Na trhu domácích kin se HDMI (High Definition Multimedia Interface) etablovalo jako nejnovější digitální rozhraní pro digitální audio a video data. HDMI přenáší audio i video signál jediným kabelem a zároveň zajišťuje ochranu přenášeného obsahu. Kvůli těmto výhodám počet vstupních zdrojů s připojením HDMI neustále roste. Většina zobrazovacích zařízení, jako jsou např. plazmové obrazovky kompatibilní s normou HDTV, však poskytuje pouze jeden vstupní konektor HDMI. Uživatelé tak musejí postupně různá zařízení odpojovat a opět připojovat. Přepínač VS481 firmy ATEN je řešením s možností připojení až čtyř různých zařízení HDMI k jednomu zobrazovacímu zařízení HDMI.

VS481 umožňuje uživatelům pohodlně přepínat mezi připojenými digitálními zařízeními výběrem požadovaného vstupu prostřednictvím infračerveného dálkového ovládání nebo tlačítky na čelním panelu. Uživatelsky příjemné ovládání se vyznačuje i tím, že jeden ze čtyř vstupních portů HDMI je umístěn na čelním panelu, což je ideální pro snadné připojování jednotlivých zařízení, například digitální videokamery, aniž by bylo nutné hledat konektor HDMI na zadní straně přepínače. Kromě toho jsou na přepínači diody LED indikující použití jednotlivých video vstupů. Díky funkci Plug-and-Play je nastavení VS481 skutečně rychlé a snadné – není třeba instalovat žádný software. Přepínač dále podporuje video o vynikajícím rozlišení, tj. HDTV s rozlišením 480p, 720p, 1080i a 1080p, případně rozlišení v počítačových normách VGA, SVGA, SXGA (1280×1024) a UXGA (1600×1200).

„HDMI pomalu ale jistě nahrazuje řadu tradičních analogových rozhraní, ale dokonce i novější digitální rozhraní pro zařízení spotřební elektroniky. ATEN si všímá rostoucí poptávky po řešeních, která nejen propojí všechna dnešní zařízení HDMI pro domácí kino – od přehrávače HD DVD po herní konzolu, ale zároveň poskytnou nejlepší přenosovou kvalitu pro vysoce citlivý signál HDMI“, říká Kevin Chen, prezident společnosti ATEN International. „Firma ATEN uvedením přepínače VS481 rozšířila sortiment výrobků v oblasti videa, ale současně dala odpověď na poptávku trhu po řešeních digitálního videa.“

Přepínač VS481 úspěšně prošel technickými testy v rámci HDMI ATC (autorizované testovací centrum) a získal osvědčení pro HDMI ver. 1.2. Centrum HDMI ATC je laboratoří specializovanou na testování kompatibility HDMI v souladu se specifikacemi definovanými v úmluvě pro uživatele standardu HDMI (HDMI Adopter's Agre­ement). Ověřovací testování dokladuje, zda produkt může být označen logem HDMI, a podporuje tak vyšší vzájemnou slučitelnost mezi zařízeními HDMI různých výrobců elektroniky. Kromě osvědčení HDMI ver. 1.2 je přepínač VS481 rovněž plně kompatibilní se standardem ochrany digitálního obsahu HDCP (High-Bandwidth Digital Content Protection).

Přepínač VS481 firmy ATEN s podporou čtyř portů HDMI je již na trhu. Doporučená cena přepínače VS481 je 3612 CZK bez DPH. Další informace vám poskytnou distributori v ČR Comar Netline Brno na www.comar.cz nebo Krup Praha na www.krup.cz.

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: S papírovým diářem podnikatel nezakrní

S papírovým diářem podnikatel nezakrní

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin