Hlavní navigace

SPOLEČNOST BT POSILUJE SVÉ POSTAVENÍ V ČÍNĚ

7. 9. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 7.9.2007 - Společnost BT oznámila na Světovém ekonomickém fóru -New Champions zahájení provozu Centra technologie a služeb v Ta-lienu a Centra pro výzkum a vývoj v Šanghaji. Generální ředitel BT Group Ben Verwaayen, generální ředitel BT Global Services Francois Barrault a viceprezident pro oblast severovýchodní Asie Bill Lam prohlásili, že obě centra jsou dalším důkazem toho, jak velký význam přikládá společnost BT čínskému trhu.

Talienské Centrum technologie a služeb se bude zabývat vývojem softwaru, ale i poskytováním služeb a celou řadou podpůrných činností. Čína disponuje velkým množstvím programátorů, zejména pak v oblastech, jako je vývoj softwaru, integrace softwarových a hardwarových funkcí a vývoj OSS/BSS (Operational and Business Support Systems). Talienské Centrum společnosti BT umožní využít místních programátorů, urychlit tím testování integrace a zkrátit cyklus zkvalitňování produktu nákladově efektivním způsobem. Mnozí zákazníci společnosti BT navíc využívají místní pracovní sílu, která nemá angličtinu jako svou mateřštinu. Proto musí pracovníci asistenční služby umět místní jazyk.

Nejde ale jen o talienské centrum. Výzkumné centrum BT v Šanghaji bude rovněž úzce spolupracovat s čínskými týmy společnosti BT a pomáhat čínským klientům a partnerům osvojovat si technologické novinky a zdolávat náročné úkoly. Podělí se s nimi rovněž o průlomy v technologii i službách, nashromážděných díky globálním zkušenostem BT s čínskými zákazníky, dodavateli a partnery. Nové šanghajské Centrum se bude zabývat výzkumem a vývojem v širokém spektru technologických oblastí, od definování nových produktů a konceptů služeb až po vývoj produktových prototypů.

Ben Verwaayen, generální ředitel BT Group, k tomu prohlásil: „Čína je dnes v globální ekonomice těžká váha a mnohé nové a dynamické čínské podniky hledají partnera, který jim zajistí špičkové ICT služby umožňující expanzi na mezinárodní trhy. Společnost BT je v tomto ohledu ideálním partnerem. Vzhledem k více než 400 milionům perspektivním zákazníkům a blížící se olympiádě by mnoho globálních zákazníků rádo využilo Čínu coby klíčový růstový trh. Zákazníci požadují důvěryhodného providera, který zajistí servis jejich klíčových aplikací, k tomu se postará o síť a přitom bude garantovat bezpečí i výkon. Díky založení talienského Centra technologie a služeb a Centra pro výzkum a vývoj v Šanghaji budeme moci zodpovědně prohlásit, že čínským klientům i globálním zákazníkům v Číně se dostane stejně kvalitních služeb, jaké poskytujeme ve zbytku světa.“

Čína se rychle stává jedním z nejrychleji rostoucích trhů na světě a není tedy divu, že v ní společnost BT zakládá centra, která tomuto růstu pomohou a budou se na něm účastnit. Podle společnosti Gartner vzrostl součet importu do Číny a exportu zboží z Číny z 510 miliard dolarů v roce 2001 na 1,4 bilionu dolarů v roce 2005. Očekává se, že do roku 2010 toto číslo vzroste na 2,7 bilionu dolarů. Čtvrtletní analýza společnosti IDC pod názvem „Worldwide Black Book“ předpovídá, že obrat na čínském IT trhu dosáhne 45,95 miliardy dolarů v roce 2007, což oproti roku 2006 představuje šestnáctiprocentní nárůst. Čínský IT trh byl v roce 2006 druhý největší v Asii, zaostal pouze za trhem japonským. BT v současné době poskytuje v Číně síťové IT služby některým z předních globálních firem a uspokojuje i globální potřeby vzrůstajícího počtu čínských společností. BT v minulosti vyhlásila cíl více než zdvojnásobit své čínské tržby do roku 2008–2009.

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se