Hlavní navigace

Společnost EMPIRE připravila ČSOB na operace s cennými papíry v euro měně

19. 3. 2008

[Tisková zpráva] EMPIRE úspěšně implementovala také v systémech ČSOB řešení pro obchodování s cennými papíry schopné pracovat s měnou euro; splňuje také nové směrnice EU

PRAHA 19. března 2008 – Společnost EMPIRE, přední český dodavatel informačních a komunikačních technologií, v těchto dnech inovovala řešení EMPIRE CAPITOL. Systém pro obchodování s cennými papíry je aktuálně schopný pracovat v měně euro a je zároveň připraven na nejnovější legislativní změny EU, tzv. MiFID. Upgrade systému EMPIRE CAPITOL tak připravil například Československou obchodní banku (ČSOB) na přijetí měny euro, které bude aktuální na Slovensku již od 1. ledna 2009.

Přípravy na nadcházející období, kdy bude postupně zavedeno euro v zemích střední Evropy, nutí finanční sektor k přijímání softwarových řešení s příznakem „euro ready“. Pro operace s cennými papíry v české i slovenské skupině ČSOB bylo zvoleno prověřené řešení EMPIRE CAPITOL, které nyní dokáže provádět operace v euro měně.

„V období před zavedením Euro měny umožňuje program Capitol duální zobrazování operací ve dvou různých měnách,“ řekl Luboš Pašek, projektový manažer Československé obchodní banky. „V den přechodu na Euro je pak program schopen pomocí dialogového okna převést cenné papíry a související obchodní a účetní operace na měnu Euro. Konverze se dotkne všech částí Capitolu. Mezi ty klíčové oblasti patří například kurzovní lístek, emise cenných papírů, evidence obchodů a stavů v portfoliích, výkazy pro centrální banku dané země, sazebníky poplatků, klientské výpisy, účetnictví a další.“

EMPIRE CAPITOL splňuje unijní regule MiFID
Nové směrnice Evropské unie MiFID musejí splnit veškeré finanční instituce obchodující na peněžních i kapitálových trzích nejpozději do 31. ledna 2008. Tyto legislativní změny se týkají především výkaznictví pro centrální banky a účetnictví. Společnost EMPIRE úspěšně připravila skupinu ČSOB na zmíněné legislativní změny, a to implementací řešení EMPIRE CAPITOL, které splňuje veškeré požadavky.

„V souvislosti s nutností vyhovět legislativním požadavkům plynoucím z nové směrnice MIFID bylo potřeba provést úpravy v EMPIRE CAPITOL jak na straně České Republiky, tak na Slovensku. Vzhledem ke skutečnosti, že pravidla byly definována a schvalována postupně v jednotlivých státech, byla taky samotná implementace realizována v několika fázích. Díky systému Empire Capitol je nyní možné například rozlišovat rizika fondů a klasifikaci klientů,“ upřesňuje Branislav Beneš, Product Manager společnosti EMPIRE s.r.o. „Zároveň jsou klientům zveřejňovány nové informace při konfirmacích obchodů, klientských výpisech a rovněž jsou zasílané nové výstupy v rámci výkaznictví pro Českou národní banku.“

O EMPIRE CAPITOL
Systém EMPIRE CAPITOL je určen pro online obchodování s instrumenty peněžního, kapitálového i komoditního trhu, které se dnes již neodmyslitelně řadí do portfolia bankovních a finančních institucí i makléřských firem. EMPIRE CAPITOL je úplným řešením určeným pro podporu obchodování na těchto trzích, včetně automatizovaného zaúčtování realizovaných obchodů do back-office systémů zákazníka.

O směrnicích Evropské unie – MiFID
Směrnice č. 2004/39/ES o trzích s finančními nástroji (MiFID) nahrazuje směrnici č. 93/22/EHS o investičních službách (ISD). MiFID byl vydán v intencích Lamfalussyho procesu. Je tedy směrnicí rámcovou, na kterou navazuje prováděcí úprava. Konkrétně se jedná o nařízení Evropské komise č. 1287/2006 a směrnici č. 2006/73/ES. Členské státy Evropské unie mají povinnost transponovat příslušné předpisy do 31. ledna 2007.

O společnosti EMPIRE s.r.o.
Působí na trhu informačních a komunikačních technologií od roku 1994. Zaměřuje se na široké spektrum činností v oblasti vývoje aplikací, systémové integrace, tvorby internetových portálů a bezpečnosti. Počet nových zákazníků a projektů každým rokem narůstá, a proto patří k jedné z nejvyhledáva­nějších společností v oblasti informačních a komunikačních technologií v České republice. Řešení od společnosti EMPIRE používá například největší česká banka nebo největší obchodníci s akciemi na pražské burze cenných papírů. EMPIRE je držitelem certifikací dle norem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Více o společnosti najdete na adrese http://www.em­pire.cz.

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz