Hlavní navigace

Společnost HP zjednodušuje zálohování a obnovu dat v malých a středně velkým firmách

2. 3. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 26. února 2007 – Společnost HP uvedla nový diskový systém pro jednoduché, spolehlivé a cenově dostupné zálohování a obnovu dat.

Nový HP StorageWorks D2D Backup System, který byl navržen pro zajištění obchodní kontinuity a potřeby IT pracovníků v malých a středně velkých firmách, automatizuje a centralizuje proces zálohování. Tento systém zároveň poskytuje spolehlivou ochranu dat až čtyř serverů současně prostřednictvím jediného, zabezpečeného a samosprávního zařízení.

Zálohovací systém HP D2D Backup System se integruje do stávající síťové IT infrastruktury podniku a jeho konfigurace a správa probíhá v rámci třech intuitivních kroků. Každodenní zálohování se stane plně automatizované, což redukuje riziko lidského pochybení a hardwarových problémů. Kromě toho bude obnova ztracených či poškozených dat podstatně jednodušší, neboť zálohovaná data jsou přístupná online a mohou být obnovena v řádu několika minut namísto hodin. Tento systém je přitom nejméně o 50 % levnější než srovnatelné konkurenční produkty.

Z průzkumu IDC vyplývá, že více než 50 % malých a středně velkých firem považuje dostupnost dat a možnost jejich obnovy za nejvyšší prioritu v oblasti správy úložných zařízení. Navíc tyto firmy považují zajištění ochrany dat a jejich obnovy v případě krizových situacích za nejdůležitější podmínku pro uskutečnění plánovaných investic do rozšíření úložné kapacity.

„S přihlédnutím k omezenosti našich IT zdrojů jsou jednoduchost použití a spolehlivost klíčovými prvky pro udržení chodu informační infrastruktury v Compass School,“ řekl Sal Simili, volunteer systems administrator pro Compass Public Charter School in Boise v Idahu. „Produkt HP D2D Backup System nám umožňuje jednoduše zálohovat administrativní data a studentské projekty ze všech tří našich serverů současně, a to každý den, a zálohování změněných souborů navíc probíhá neuvěřitelně rychle.“

Stejně jako produkty řady HP StorageWorks All-in-One Storage Systems, také HP D2D Backup System je velmi jednoduché nainstalovat a uvést do provozu. Pro komunikaci využívá rozhraní iSCSI kompatibilní se standardní sítí Ethernet. Intuitivní průvodce nastavením umožní i nezkušeným uživatelům zařízení plně nakonfigurovat.

Konsolidace zálohovaných dat na jednotný diskový systém eliminuje potřebu vlastnit více samostatných zálohovacích zařízení přidružených k jednotlivým serverům, což zjednodušuje přehled a správu. Navíc je možné monitorovat aktuální stav systému HP D2D Backup System rovněž přes webové rozhraní, a to kdykoliv a odkudkoliv.

„Řešení HP StorageWorks D2D Backup v zásadě eliminuje hlavní příčiny selhání procesu zálohování a pomalé obnovy dat, čímž pomáhá zákazníkům chránit jejich nejcennější aktivum – data,“ řekl Bob Wilson, vice president, Nearline, StorageWorks Division, HP. „Podobně jako produkty řady HP StorageWorks All-in-One, i tento jsme navrhnuli s ohledem na maximální jednoduchost použití, spolehlivost a cenovou dostupnost pro malé a středně velké firmy.“

Produkt HP D2D Backup System je rovněž dostupný ve zlevněném balení spolu se zálohovacím softwarem HP Data Protector Express Software Kit. Toto balení nabízí kompletní řešení ochrany dat, které podporuje plně automatizované každodenní zálohování až čtyř serverů současně.

Produkt HP StorageWorks D2D Backup System je již dostupný. Více informací o tomto produktu je k dispozici na: www.hp.com/go/d2d-backup Shlédnout video prezentaci k produktu je možné na: http://hp.fee­droom.com/index­.jsp?fr_story=b124f7658­7a7ccc3c49e146ad­f2bbf Více informací o novinkách z portfolia HP StorageWorks je k dispozici na: www.hp.com/go/sto­rageworks

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: Největší outlet s interiérem Starého Města

Největší outlet s interiérem Starého Města

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin