Hlavní navigace

Společnost Oracle koupí Siebel za 10,66 dolaru na akcii

14. 9. 2005

[Tisková zpráva]

Společnost Oracle koupí Siebel za 10,66 dolaru na akcii

Společnost Oracle Corporation (NASDAQ: ORCL) oznámila uzavření dohody o koupi společnosti Siebel Systems, Inc (Nasdaq: SEBL) za 10,66 dolaru na akcii. Nabídka má hodnotu přibližně 5,85 miliardy dolarů, čili je o 3,61 miliardy dolarů vyšší než zůstatek hotovosti společnosti Siebel 2,24 miliardy dolarů.
„Oracle se jediným krokem stává největším dodavatelem aplikací pro řízení vztahů se zákazníky na světě,“ řekl generální ředitel Larry Ellison. „4 000 zákazníků aplikací Siebel a 3 400 000 uživatelů jeho řešení CRM posilují naše prvenství na trhu aplikací v Severní Americe a přibližují nás světovému prvenství na trhu podnikových aplikací.“
„Dnes je skvělý den pro zákazníky, partnery, akcionáře a zaměstnance společnosti Siebel Systems,“ řekl Thomas M. Siebel, předseda představenstva společnosti Siebel Systems. „Spojení aplikací Siebel s vývojovou kapacitou společnosti Oracle umožní rozšířit sadu našich produktů CRM a zajistí pokračující úspěch našich zákazníků. Je to velice přínosná obchodní kombinace, která nám umožní ještě efektivněji přinášet vysoce kvalitní řešení do rukou spokojených zákazníků.“
„Tato událost vychází především z podnětu zákazníků. Naši společní zákazníci tuto transakci oběma společnostem doporučují už déle než rok,“ řekl prezident společnosti Oracle Charles Phillips. „Z aplikací Siebelu pro řízení vztahů se zákazníky, které jsou nejlepší ve své třídě, uděláme stěžejní součást našich aplikací Project Fusion CRM.“
„Očekáváme, že tato transakce bude mít růstový efekt na non-GAAP zisk společnosti Oracle už v prvním celém roce od jejího uzavření, tedy ve fiskálním roce 2007,“ řekl prezident a finanční ředitel společnosti Oracle Greg Maffei. „V dlouhodobější perspektivě Siebel přispěje k dosažení dvacetiprocentního ročního růstu zisku, což je oficiální cíl společnosti Oracle. Vzhledem k velikosti našich dosavadních investic do výzkumu a vývoje, rozsahu naší globální infrastruktury podpory a podobným potřebám v oblasti podnikového zázemí dosáhneme spojením obou podniků výrazného zvýšení efektivity.“
Aplikace řízení vztahů se zákazníky (CRM) zaznamenávají a optimalizují veškerou interakci se zákazníky, aby uživatelé byli schopni lépe rozumět potřebám svých zákazníků, lépe jim sloužit a také jejich nároky očekávat. CRM je největším a nejrychleji rostoucím segmentem podnikových aplikací – podle IDC měl v roce 2004 objem 8 miliard dolarů a do roku 2009 se má rozrůst na 10 miliard. Aplikace CRM Siebel sdílejí s podnikovými aplikacemi a middlewarem Oracle architekturu, která staví na uznávaných standardech, a výrazná většina implementací Siebelu běží na databázi Oracle.
Představenstvo společnosti Siebel Systems hlasovalo ve prospěch transakce a Tom Siebel souhlasil, že svými akciemi bude volit ve prospěch akvizice. Akcionáři společnosti Siebel budou o akvizici hlasovat na zvláštní schůzi. Souhlas akcionářů společnosti Oracle není nutný. Transakce a její načasování sice závisí na schválení regulačními orgány, ale očekává se, že bude uzavřena počátkem roku 2006.
Akcionáři společnosti Siebel dostanou za každou akcii 10,66 dolaru v hotovosti, pokud nedají přednost kmenovým akciím společnosti Oracle. Za kmenové akcie společnosti Oracle však nemůže být vyměněno více než 30 procent kmenových akcií společnosti Siebel. V případě, že by o kmenové akcie společnosti Oracle měli zájem akcionáři společnosti Siebel, kteří drží více než 30 procent kmenových akcií Siebelu, bude úhrada formou cenných papírů úměrně rozdělena.
Průměrná cena akcií společnosti Oracle pro tento účel bude stanovena za deset dnů obchodování, které skončí den před uzavřením, a Oracle bude mít právo zvolit datum volby během dvaceti dnů obchodování, jež skončí dva dny před uzavřením. Pokud průměrná cena akcií společnosti Oracle před uzavřením bude 10,72 dolaru nebo více, akcionáři společnosti Siebel, kteří dají přednost úhradě formou akcií, obdrží 10,66 dolaru na akcii v hodnotě kmenových akcií společnosti Oracle za každou kmenovou akcii společnosti Siebel. Jestliže průměrná cena akcií společnosti Oracle před uzavřením bude menší než 10,72 dolaru, akcionáři společnosti Siebel, kteří se rozhodnou pro úhradu formou akcií, obdrží 0,994 kmenové akcie společnosti Oracle za každou drženou kmenovou akcii společnosti Siebel, což by znamenalo hodnotu nižší než 10,66 dolaru za akcii.
Oracle má v plánu zpětně odkoupit stejné množství akcií, jaké v této transakci vydá.

Telefonní konferenci ohledně plánované akvizice uskutečnila společnost Oracle v pondělí 12. září. Zvukový záznam konference je k dispozici na webových stránkách společnosti Oracle pro vztahy s investory na adrese www.oracle.com/in­vestor. Záznam bude k dispozici sedm dní po skončení konferenčního hovoru. Zájemci si jej mohou poslechnout na telefonním čísle +1 203 369 0123 po zadání kódu 6524.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Nový osobní bankrot: pro všechny, ale až na 7 let

Nový osobní bankrot: pro všechny, ale až na 7 let

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce