Hlavní navigace

Společnost Oracle posiluje svou nabídku v oblasti bezpečnosti akvizicemi společností Thor Technologi

20. 11. 2005

[Tisková zpráva]

Společnost Oracle posiluje svou nabídku v oblasti bezpečnosti akvizicemi společností Thor Technologies a OctetString

Společnost Oracle ohlásila přírůstek do své, v dané třídě nejlepší, sady řešení pro správu identit. Díky akvizicím společností Thor Technologies, předního poskytovatele řešení v oblasti provisioningu pro různé cílové platformy, a OctetString, předního výrobce softwaru pro oblast virtuálních adresářových služeb, společnost Oracle významně posílila své portfolio špičkových produktů v oblasti správy identit a správy přístupových práv.
“Oracle významně investuje do našeho rychle rostoucího a bohatého portfolia produktů z oblasti správy identit, jelikož tato oblast je pro naše zákazníky kriticky důležitá,” prohlásil Thomas Kurian, viceprezident společnosti pro Oracle Fusion Middleware. “Díky akvizici společností Thor Technologies a OctetString má nyní Oracle možnost představit v daném odvětví nejobsáhlejší balík standardních technologií pro oblast správy identit.”
Oracle Identity Management, řešení společnosti Oracle v oblasti správy identit, představuje „bezpečnostní páteř“ sady Oracle Fusion Middleware a nabízí všem organizacím nejobsáhlejší balík standardních technologií pro oblast správy identit. Díky kombinaci stávajících řešení společnosti Oracle a řešení společností Thor Technologies a OctetString zahrnuje tento balík špičkovou nabídku pro oblast kontroly přístupových práv, správy identit, sdružování identit, přidělování prostředků uživatelům, adresářových služeb a správy webových služeb. Součástí strategie správy identit společnosti Oracle je postupná integrace těchto nových řešení do infrastruktury firemních aplikací, což povede ke snížení administrativních nákladů, urychlenému nasazování nových řešení a zvýšení celkové míry bezpečnosti pro zákazníky.
„Akvizice společností Thor a OctetString ze strany společnosti Oracle je krok správným směrem,” říká Mike Neuenschwander, viceprezident a ředitel výzkumu skupiny Burton Group. “Tyto akvizice budou mít vliv na celé odvětví.”

Pokročilé přidělování prostředků (provisioning)

Přidělování prostředků (provisioning), kritická složka správy identit, patří mezi špičková bezpečnostní řešení, jež jsou dnes k dispozici. Oracle Xellerate Identity Provisioning (původně Thor Xellerate) umožňuje organizacím správu uživatelských přístupových práv a privilegií prostřednictvím životního cyklu přidělování prostředků a v různých IT prostředích (včetně různých platforem), systémech, aplikacích a fyzických zařízeních. Mezi výhody, které Oracle Xellerate nabízí, patří zvýšená bezpečnost, vyšší soulad s předpisy, zrychlení všech operací, rychlejší odezva a snížené náklady.

Rozšířené možnosti adresářových služeb

Podniky v čím dál vyšší míře využívají virtuální přístup ke sjednocení informací o identitě uživatelů bez ohledu na to, kde se tyto informace nachází. Technologie virtuálních adresářů nabízí sjednocení více adresářů, sjednocení hesel pro více adresářů, možnost zástupných adresářů—tedy všechny faktory, jež pomáhají urychlit správu identit a dalších aplikací. Rovněž přináší rozšířené možnosti rychlého připojení aplikací společnosti Oracle, takže mohou využívat data o identitách ze stávajících firemních databází a adresářů. Oracle Virtual Directory (původně OctetString Virtual Directory Engine) umožňuje organizacím rychle a snadno zapojit tyto aplikace do mnohočetných zdrojů uživatelských identit v rámci podniku.

Dostupnost

Balíčky Oracle Xellerate Identity Provisioning a Oracle Virtual Directory uvede společnost Oracle na trh do konce roku. Více informací o Oracle Identity Management najdete na adrese http://www.ora­cle.com/identi­ty.

Podmínky transakcí nejsou zveřejněny.

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

DigiZone.cz: Sat novinky: ČT24 ve staré Digi TV CZ

Sat novinky: ČT24 ve staré Digi TV CZ

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali