Hlavní navigace

Společnost Sun Microsystems stojí za svými zákazníky a komunitami, a proto urovnala nerozhodnutý sou

13. 10. 2004

[Tisková zpráva]

Společnost Sun Microsystems stojí za svými zákazníky a komunitami, a proto urovnala nerozhodnutý soudní spor se společností Eastman Kodak

Vypořádání zaručuje, že Java komunity nebudou dotčeny patenty Kodaku

Santa Clara (Kalifornie, USA), 7. října 2004, Praha, 8. října 2004 – Společnost Sun Microsystems, aniž by uznala nebo popřela vznesená obvinění, uzavřela se společností Eastman Kodak Company formální dohodu o urovnání všech nároků v probíhajícím soudním sporu mezi oběma společnostmi. Záležitost byla projednávána okresním soudem USA pro Western District, New York.

V rámci urovnání zaplatí Sun částku 92 miliónů dolarů, výměnou získá licenci na všechny patenty společnosti Kodak související s technologií Java a na patenty, které byly předmětem žaloby, pro jakékoli účely. Urovnání ujišťuje zákazníky po celém světě, že Sun bude stát za svými produkty a intelektuálním vlastnictvím a odstraňuje veškerou nejistotu, která by mohla vzniknout v důsledku protahovaného soudního sporu a odvolání.

„Java komunity představují budoucnost internetu. Jejich životaschopnost, spolu s bezpečností všech dalších otevřených komunit, jejichž práce se Sun účastní, včetně OpenOffice.org a chystané komunity open source Solaris, mají pro nás obrovský význam,“ řekl Jonathan Schwartz, prezident a provozní ředitel společnosti Sun Microsystems. „Chceme tento soudní spor nechat za námi, a proto jsme dospěli k rozhodnutí v nejlepším zájmu našich akcionářů, zákazníků a zaměstnanců, abychom mohli soustředit naše budoucí aktivity na vývoj internetu a našeho místa v něm.“

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení ve smyslu zákona Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Jedná se o prohlášení týkající se přesvědčení Sunu, že urovnání ujistí zákazníky po celém světě, že Sun bude stát za svými produkty a intelektuálním vlastnictvím, a odstraní veškerou nejistotu, jež by mohla vyvstat z důvodu protahovaného soudního sporu a odvolání, dále přesvědčení Sunu, že Java komunity představují budoucnost internetu, přesvědčení Sunu, že je toto rozhodnutí v nejlepším zájmu jeho akcionářů, zákazníků a zaměstnanců, a záměru Sunu soustředit budoucí aktivity na vývoj internetu a místa Sunu v něm. Mezi faktory, v jejichž důsledku by se výsledky mohly lišit, patří rizika spojená s neúspěchem v budoucích soudních sporech, s případným budoucím nezdarem Java komunit na internetu, s neúspěchem snah o udržení licencí společnosti Kodak a s případnou neschopností Sunu nadále inovovat a soustředit se na internet. Tato a další rizika jsou podrobně popsána v pravidelných zprávách, které Sun předkládá americké Komisi pro cenné papíry a burzu (Securities and Exchange Commission), včetně výroční zprávy na formuláři 10-K za fiskální rok končící 30. června 2004.

Sun, Sun Microsystems, Java, Solaris a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

PR Kontakt:

Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel.: +420 233 009 509
E-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?